• Ad3

نحوه مواجه شدن با مرگ حیوان خانگی


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
نحوه مواجه شدن با مرگ حیوان خانگی

بروز شده در <26 اسفند 1396>


وقتی فرد مورد علاقه شما فوت می کند، طبیعی است که غمگین می شوید و سوگواری می کنید و از دوستان و خانواده انتظار دارید تا شما را درک کرده و تسلی دهند.


متأسفانه این امر همیشه در مورد مرگ حیوان مورد علاقه تان صدق نمی کند. خیلی ها، سوگواری فردی را که فقط یک حیوان را از دست داده است بی اهمیت می دانند.


.

هیچ چیزی بالاتر از حقیقت نیست. مردم حیوانات خانگی شان را دوست دارند و آنها را عضوی از خانواده در نظر می گیرند. کسانی که حیوان نگه می دارند، روز تولد آنها را جشن می گیرند، به حیواناتشان اعتماد دارند و حتی از آنها عکس می گیرند.

.

بنابراین وقتی حیوان محبوب شما می میرد این غیرعادی نیست که غمگین شوید. حیوانات ارتباط دوستانه برقرار می کنند، شما را می پذیرند، حمایت عاطفی می کنند و عشق بی قید و شرطی به شما دارند. اگر این نوع ارتباط بین انسان و حیوان را درک کرده و بپذیرید اولین قدم را برای روبرو شدن با مرگ حیوان برداشته اید: دانستن اینکه سوگواری برای مرگ حیوان امری طبیعی است.

مردن حیوان خانگی.

دانستن نحوه مواجهه با غصه و یافتن روشهایی برای روبرو شدن با فقدان یک حیوان باعث می شود که روزی برسد که یادآوری خاطرات باعث لبخند زدن شما بشود نه گریه کردن.

.

فرآیند سوگواری چیست؟

این فرایند در افراد مختلف متفاوت است، برای عده ای چند روز طول می کشد و برای بعضی ها چند سال. این فرآیند با انکار شروع می شود، انکار مثل یک محافظ عمل می کند تا زمانی که شخص بتواند فقدان را درک کند. بعضی افراد برای حفظ زندگی حیوان شروع به چانه زنی با قدرتی برتر، یا با خودشان یا حتی حیوان خانگی شان می کنند.

بعضی ها عصبانی می شوند و این عصبانیت می تواند متوجه هر فردی که دست اندر کار بوده مثل خانواده، دوستان و دامپزشکان شود. صاحب حیوان ممکن است به خاطر آنچه که انجام داده یا نداده احساس گناه کند و ممکن است احساس کند این همه آشفته بودن، رفتار مناسبی نیست.

دفن کردن حیوانات خانگی

.

بعد از فروکش کردن این احساسات فرد ممکن است غم و اندوه واقعی را تجربه کند. ممکن است گوشه گیر و افسرده شود. پذیرش زمانی رخ می دهد که آنها می توانند واقعیت را بپذیرند و با اندوهی که رو به کاهش است می توانند به خاطراتی که با آن حیوان داشته اند فکر کنند. البته همه افراد این مراحل را طی نمی کنند – بعضی افراد ممکن است بعضی مراحل را طی نکنند یا دوباره تکرار کنند یا ترتیب مراحل در آنها متفاوت باشد.

چگونه کودکی را که حیوانش مرده آرام کنیم؟

.

چگونه می توانم با اندوه خود مواجه شوم؟

با اینکه سوگواری یک تجربه شخصی است ولی لازم نیست شما به تنهایی با آن روبرو شوید. خدمات حمایتی زیادی وجود دارد از جمله سرویس های مشاوره در مورد فقدان حیوان، خدمات تلفنی حمایتی، گروههای حمایتی محلی یا اینترنتی، کتابها، فیلم ها و مقالات موجود در مجلات. در اینجا چند پیشنهاد برای کمک به شما ارائه می شود:

.

–         به اندوه خود اهمیت بدهید و آن را بیان کنید.

–         افرادی را پیدا کنید که با شما همدردی کنند.

–         احساسات خود را در یک ژورنال یا بصورت یک شعر بنویسید.

–         از انجمن محلی خود سئوال کنید که آیا گروه حمایتی در مورد از دست دادن حیوان دارند یا می توانند گروهی را به شما معرفی کنند. همچنین می توانید از دامپزشک یا پناهگاه حیوانات در مورد تلفن های مشاوره برای از دست دادن حیوان، سئوال کنید.

–         در اینترنت برای یافتن گروههای حمایتی و کسب اطلاعات در این مورد جستجو کنید.

–         برای حیوانتان یادبود بگیرید.

.

برای فرزندم چه کاری می توانم بکنم؟

مرگ حیوان ممکن است اولین تجربه یک بچه در مورد مرگ باشد. بچه ممکن است خودش، والدینش یا دامپزشک را برای نجات ندادن حیوان سرزنش کند. او ممکن است احساس گناه کرده، افسرده شود یا بترسد که سایر افراد مورد علاقه اش را از دست بدهد. اگر سعی کنید به بچه بقبولانید که حیوان رفته است، او ممکن است منتظر برگشت حیوان بماند و زمانی که حقیقت را دریابد احساس می کند به او خیانت شده. بین کردن اندوه توسط شما به فرزندتان کمک می کند که بفهمد اندوه امری قابل قبول است و می تواند روی احساسش کار کند.

غم از دست دادن حیوان برای کودکان.

اگر من یک فرد مسن باشم، این فرآیند سخت تر خواهد بود؟

مواجهه با فقدان حیوان برای افراد سالخورده سخت تر است. افرادی که تنها زندگی می کنند ممکن  است احساس پوچی و خلاء کنند. مگر حیوان می تواند خاطرات دردناک مرگ سایر عزیزان را تداعی کند و فرد به فکر مگر خودش نیز می افتد. تصمیم گرفتن برای داشتن یک حیوان خانگی جدید پیچیده است چون ممکن است بیشتر از صاحب خود عمر کند و به وجود صاحبش یا حمایتهای مالی او نیاز داشته باشد.

.

به دلایلی که ذکر شد افراد سالخورده باید خیلی سریع با اندوه خود مواجه شده و دوباره هدفی پیدا کنند. اگر شما فرد مسنی هستید سعی کنید با دوستان و خانواده در تماس باشید از مشاوره های تلفنی استفاده کنید حتی داوطلب ارائه خدمات در انجمن انسانی محله شوید. اگر شخص سالخورده ای را می شناسید که دچار این مشکل شده است این website را به او معرفی کنید و در طی کردن مراحل اندوه به او کمک نمایید.

.

آیا بقیه حیواناتی که دارم نیز دچار اندوه می شوند؟

آنها ممکن است زوزه بکشند، از خوردن و آشامیدن امتناع کنند یا بی حال باشند خصوصاً اگر ارتباط نزدیکی با حیوان مرده داشته باشند. حتی اگر دوستان خیلی نزدیکی نبوده اند، تغییرات محیط و حالات هیجانی شما می تواند آنها را مضطرب کند. به آنها خیلی عشق بورزید و سعی کنید برنامه روتین را حفظ کنید. این برای هر دوی شما خوب است.

   آیا حیوانات متوجه مرگ حیوان دیگر می شوند؟

.

آیا باید حیوان دیگری بگیریم؟

تصمیم گیری سریع در این مورد به نفع شما یا حیوان جدیدتان نیست. هر حیوانی شخصیت منحصر بفرد خود را دارد و حیوان جدید نمی تواند جای حیوان قبلی را بگیرد. بعد از اینکه به خود فرصت سوگواری دادید، به دقت مسئولیت های نگهداری از حیوان را مدنظر قرار داید و به احساسات خود توجه کردید، زمان مناسب برای داشتن یک حیوان جدید را تشخیص خواهید داد. وقتی آماده شدید، پناهگاه حیوانات محله تان، بهترین جا برای پیدا کردن دوست جدید و خاص شماست.

منبع: سایت پاونیشن، ترجمه گروه بیاباما

————————————————————————-

مطالب خوب دیگر:

برای فرزند خردسال خود بچه گربه نخرید

حیواناتی که فکر نمی کنند حیوان ما هستند

هفت راه برای ارتباط با حیوانتان

وقتی با حیوانی تصادف کردیم چه کنیم

گروه
این مطلب توسط :
گروه ترجمه بیاباما برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 5,771 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3