• Ad not found

مسابقات پرش با اسب


مسابقات پرش با اسب

نخستین مسابقه های پرش با اسب در کشورهایی مثل فرانسه ۱۷۸۸، ایرلند ۱۸۶۵، روسیه ۱۸۶۱، انگلستان ۱۸۷۶ و امریکا برگزار شد. در آن زمان پرش از موانع یک حرکت پیشرفته درساژ بشمار می رفت.

کم کم مسابقات پرش با اسب ، بین المللی شد و در دومین دوره المپیک در سال ۱۹۰۰ مسابقه پرش با اسب در سه رشته پرش ارتفاع، پرش طول و پرش گزیده برگزار شد. در همین سال، یک مسابقه دو جانبه بین افسران ارتش آلمان و ایتالیا ترتیب داده شد که می توان آنرا نخستین مسابقه بین المللی پرش با اسب بشمار آورد.

در المپیک ۱۹۰۴ سنت لوئیس علیرغم پیشنهاد مکرر، مسابقه های سواری جزو بازیها قرار نگرفت، اما در دوره بعد کمیته بین المللی المپیک پذیرفت که این مسابقه ها در المپیک ۱۹۰۸ لندن برگزار شود، بشرط اینکه حداقل ۲۴ نفر از شش کشور داوطلب شرکت داشته باشند. ولی با وجود اینکه ۸۸ نفر از هشت کشور داوطلب شرکت شدند، در لحظه آخر مسابقه های سواری از برنامه مسابقه ها حذف شد.

بالاخره در المپیک ۱۹۱۲ استکهم مسابقه های سوارکاری در سه رشته درساژ، سه گانه و  پرش برگزار شد. در بخش پرش، برای پرش از هر مانع ۱۰ امتیاز در نظر گرفته می شود و به ازاء نخستین امتناع ۲ امتیاز، دومین امتناع ۴ امتیاز،  با افتادن اسب و سوارکار ۴ امتیاز ، سومین امتناع ۶ امتیاز و یا افتادن سوارکار ۶ امتیاز از مجموع امتیازهای سوارکار کم می شد. بلندترین مانع این مسابقه دیواری به ارتفاع ۱۴۰ سانتیمتر و عریض ترین آنها مانع آب به عرض ۴ متر بود و تعداد موانع فقط ۱۵ عدد بود.
در سال ۱۹۲۱ با تاسیس فدراسیون جهانی سوارکاری، این رشته دارای انسجام بیشتری گردید. اما دوران شکوفایی آن در سالهای پس از جنگ جهانی دوم می باشد.

بیشتر بخوانید: سیر تکامل اسب

تعداد بازدید از این صفحه : 665 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3
  • Ad3
  • Ad