• Ad not found

مواد مغذی در غذاهای حیوانات خانگی


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
مواد مغذی در غذاهای حیوانات خانگی

"سگ ها همانی هستند که می خورند!"


نوشته: دکتر Lorie Huston

به عنوان صاحب یک سگ، استفاده از رژیم غذایی با کیفیت بالا برای سالم و فعال نگهداشتن سگ برای شما بسیار مهم است.

اما کیفیت عالی یعنی چه و چگونه می توانید قضاوت کنید که سگ شما مقدار کافی مواد غذایی برای رشد دریافت می کند؟


یک غذای با کیفیت باید همه نوع مواد ضروری را داشته باشد و مقدار این مواد با هم در تعادل باشد. شش گروه ماده غذایی برای سگ مهم است. پروتئین، کربوهیدرات ها، چربی ها ، ویتامینها و املاح و آب.

.

پروتئین ها:

این مواد عملکرد زیادی دارند و برای رشد، دوام سلامت ، ترمیم بافتها و تولید مثل لازم هستند. اسیدهای امینه اجزاء سازنده پروتئینها هستند. اسیدهای آمینه ضروری آنهایی هستند که بدن سگ قادر به ساختن آنها نیست و باید از طریق غذا تامین شوند. اسیدهای آمینه غیر ضروری آنهایی هستند که بدن سگ می تواند آنها را از پروتئینهای غذا بسازد و وجود  آنها در غذا ضروری نیست.

.

چربی ها:

چربی ها از نظر تاین انرژی اهمیت دارند اما عملکرد های دیگری نیز در بدن دارند. اسیدهای چرب یک نوع خاصی از چربی هستند که نقش مهمی در تنظیم پاسخهای التهابی و سلامت سگ (خصوصا پوست و مو) ایفا می کنند.

مواد تشکیل دهنده غذای گربه و سگ

.

کربوهیدراتها:

اینها منبع مهم دیگری برای تامین انرژی هستند. اینها شامل قندهای ساده مثل گلوکز و قندهای پیچیده تر از جمله فیبر هستند که برای سلامت دستگاه گوارش لازم است. اگرچه حداقل مقدار نیاز به کربوهیدرات برای سگ مشخص نیست، کربوهیدراتهای موجود در غذا منبع باارزشی از انرژی و فیبر هستند و باعث می شوند که پروتئین برای عملکردهای مهمتر ذخیره شود.

.

ویتامینها:

ویتامینها در مقادیر ک ضروری هستند چون در واکنشهای شیمیایی نقش تسهیل کننده دارند. این واکنشهای شیمیایی در بدن سگ در سلولها و بافت ها رخ می دهند.

.

املاح:

اینها مواد غیر ارگانیک هستند که در استخوان و دندان وجود دارند و علاوه بر آن در بسیاری از اعمال متابولیک نقش دارند.

خرید غذای مناسب سگ

.

آب:

غذا مقدار کمی از آب مورد نیاز را تامین می کند اما سگ همیشه باید به آب تمیز و تازه دسترسی داشته باشد. آب را نباید کم اهمیت شمرد.

.

چگونه غذا، تغذیه سگ شما را متعادل نگه می دارد؟

سگها برای حفظ سلامتشان به مقادیر کافی از تمام مواد غذایی نیاز دارند. اگر تعادل مواد غذایی برقرار نباشد (بالانس نباشد) سگ بیمار می شو که این بیماریها ناشیاز کمبود یا زیاد بودن برخی مواد مغذی است. هیچ ماده غذایی به تنهایی تعادل را در غذای سگ ایجاد نمی کند.

هریک از مواد غذایی یک سری مواد لازم را فراهم می کنند و ترکیب آنها با هم می تواند یک غذای متعادل و کامل فراهم کند. هیچ یک از این اجزا مهمتر از دیگری نیست چون هر یک بخشی از مواد لازم را تامین می کند.

.

منبع: سایت petmd

ترجمه: ناهید شریعتی

.

گروه
این مطلب توسط :
گروه ترجمه بیاباما برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 571 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3