• Ad not found

با این مچ بند از سموم بپرهیزید


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
با این مچ بند از سموم بپرهیزید

مردم در سراسر جهان با انگیزه های گوناگون از مچ بند های رنگین استفاده می کنند: مچ بندهای زرد برای حمایت از پژوهش درباره سرطان، مچ بندهای صورتی برای حمایت از پژوهش درباره سرطان پستان، ارغوانی برای حفاظت از جانوران و غیره.

.

اما، اکنون، پژوهشگران در دانشگاه ایالتی «اورگون» در آمریکا تصمیم گرفته اند از مچ بند یا دستبند های قابل انعطافی از جنس «سیلیکون» برای منظور دیگری سود جویند: برای سنجش در معرض «سموم» بودن یک فرد.

.

مردم پیوسته در معرض انواع و اقسام آلاینده ها در حد پایین اند، از ترکیبات صنعتی بکار رفته در ضد عفونی کننده ها گرفته تا عطریات و خوشبو کننده ها، نیکوتین و حشره کش ها.

پژوهش ها نشان می دهد که میان این مواد شیمیایی با مشکلات جسمی انسان ارتباطی هست اما سنجش دراز مدت برای تایید این نتیجه گیری دشوار است. در حالی که سنجش و نظارت بر میزان در معرض سموم بودن یا وجود سموم در بدن هر فرد با ابزارهای گرانقیمت انجام می گیرد، «کیم اندرسن»، پژوهشگر دانشگاه ایالتی اورگون می گوید: سیلیکون بکار رفته در این دستبند یا مچ بندها طیف گسترده ای از ترکیبات را به خود جذب می کند.

.

خانم «اندرسن» و همکارانش، در پژوهش خود، مچ بندهایی را برای مدت زمان هایی گوناگون، به مچ داوطلبان بستند، و سپس، اندازه ۴۹ ماده مختلف جذب شده در آن مچ بند ها را سنجیدند. بگفته خانم «اندرسن»، با این مچ بندها یکهزار ماده شیمیایی را می توان ردیابی کرد.

.

این گروه پژوهشگر در گزارش خود در نشریه «علوم و فن آوری زیست محیطی» نتیجه گیری کرده است که این مچ بند ها برای مشخص کردن این که یک فرد تا چه اندازه در معرض سموم و مواد مسموم کننده، و در نتیجه در معرض ابتلاء به بیماری است یا نه، بسیار ارزشمند می تواند باشد
منبع: voanews

تعداد بازدید از این صفحه : 407 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad
  • Ad3