• Ad not found

میو میو کردن گربه ها


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
میو میو کردن گربه ها

آیا میدانستید گربه های بالغ از میو میو کردن ، هرگز برای ارتباط برقرار کردن با دیگر گربه ها استفاده نمی کنند ؟! در واقع گربه های بالغ فقط به انسان ها میو میکنند. فرقی ندارد که گربه یک گربه ی خیابانی باشد یا یک گربه ی خانگی ، میومیو کردن فقط برای ارتباط با انسانهاست.

.

البته بچه گربه ها به مادر خود و دربرخی موارد به دیگر گربه ها میو میو میکنند ، اما با پشت سر گذاشتن دوران تولگی و رسیدن به بلوغ ، میومیو کردن از زندگی گربه ها برای همیشه حذف میشود ، جزء در زمان نیاز به برقراری ارتباط با انسان ها . گربه ها برای یکدیگر طیف وسیعی از صداها تولید میکنند که هر کدام معنای واحدی دارد ، اما هرگز برای هم میو نمیکنند.

.

به عنوان مثال ، دو گربه ی نردر زمان جدال با یکدیگر بر سر قلمرو یا جفت ، صداهای بلند و گوش خراش و وحشتناکی تولید میکنند که تا صدها متر دورتر به وضوح شنیده میشود. یا یک گربه ی ماده در زمان فحلی و فصل جفتگیری برای یافتن جفت، ممکن است صداهایی بلند و شبیه به زوزه های کشیده و ممتد و یا مشابه گریه یک بچه از خود تولید کند که بسیاری از ما در فصل بهار آن را شنیده ایم. یک گربه در زمان ترسیدن یا برخورد با گربه های غریبه ممکن با باز کردن دهان خود و خواباندن گوش هایش به عقب، صدایی شبیه به ” ف ف ”  ( Hissing) از خود خارج کند که بیانگر حالت تهاجمی و ترس حیوان است و این علامت را به گربه ی نا آشنا میدهد که فاصله ش را با او حفظ کند و نزدیک نشود. این ها همه اصواتی هستند که گربه ها برای برقراری ارتباط با هم و دادن پیام های مشخص به یکدیگر از آنها استفاده میکنند ، اما میومیو کردن ، تغریباً همیشه مخصوص زمان برقراری ارتباط با انسانهاست.


اما اینکه چرا گربه ها به انسان ها میو میکنند و دقیقا هدفشان از این کار چیست ، اگرچه تا حد زیادی مشخص شده اما تحقیقات محققین بر روی این مسئله همچنان ادامه دارد. نظریه ای که نمیتوان به قطع اما میتوان به احتمال قوی تر آن را صحیح ترین نظر دانست این است که اینگونه به نظر می رسد که بعد از مستقل شدن بچه گربه ها از مادر خود ، گربه ها شاید به گونه ای انسان ها را در جایگاه مادر خود قرار می دهند. و از همین روی است عموما در زمانی که نیاز به چیزی دارند، به انسان ها میومیو میکنند. چون در حالت طبیعی فقط بچه گربه ها هستند که به مادر خود میو میکنند.

گربه ها بی دلیل به شما میو نمی کنند. کمی دقت و اندکی شناخت نسبت به گربه و شخصیت او کافیست تا متوجه شویم میوی او دقیقا به چه معناست. میو میتواند طیف وسیعی از معانی را در برداشته باشد. از ” در را برایم باز کن” ، ” الان من گرسنه ام” ، “به من توجه کن”  گرفته تا  “من تو را دوست دارم“.  میو حتی میتواند به معنای “بله ؟ من همینجا هستم” ، “کمکم کن” ،  یا صدها معنای دیگر باشد.

منبع: persiankitten.ir

.

مطالب مفید دیگر را در همین سایت بخوانید:

پرسروصدایی در گربه ها

ده چیزی که گربه ها از آن متنفرند

در مورد گربه تان سوال دارید

تعداد بازدید از این صفحه : 3,937 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad
  • Ad3