• Ad not found

آنچه نباید در زمان تربیت و آموزش گربه انجام داد


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
آنچه نباید در زمان تربیت و آموزش گربه انجام داد

رفتارهای غلطی که از عدم شناخت درست افراد از گربه، و در برخی موارد از خودخواهی انسان ها نشات میگیرند، نه تنها به تربیت و آموزش گربه شما کمکی نمیکنند بلکه سبب ایجاد آسیب های غیرقابل جبران در روح و جسم گربه میشوند.

.

تمام دوست داران گربه ها کم و بیش با آموزش گربه های خود دست به گریبانند. بعضی صرفا مسائل ابتدایی مثل استفاده از ظرف خاک را به گربه ی خود آموزش می دهند و برخی ، یک قدم فراتر رفته و ابعاد آموزش یا تربیت گربه ی خود را گسترده تر میکنند.

در اینجا بعضی از این رفتارهای نادرست را می آوریم:

.

فریاد زدن و پرخاش کردن بر سر گربه

گرچه گربه ها  ذاتا  موجوداتی  مستقل هستند، اما در عین حال موجوداتی به شدت احساساتی هم  هستند. دنیای یک گربه خلاصه میشود در ارتباطاتش با سایر گربه ها و یا صاحبش و نحوه  مراوده آنها با او. همه کسانیکه با گربه زندگی کرده اند حتما با دلربایی های گربه ها آشنایی دارند. گربه ذاتا موجودی است که دوست دارد مورد تمجید و توجه  صاحبش قرار بگیرد. در این میان پرخاشگری ناگهانی شما با گربه میتواند تاثیرات مخرب بر روحیه حیوان بگذارد که به هیچ وجه انتظار آنرا ندارد. این تاثیرات به ویژه در نژادهای حساس تر مثل پرشین ها و سیامی ها ، مشهودتر بروز خواهد کرد. گربه از شما انتظار یک پناه را دارد. پرخاشگری شما با حیوان ، تاثیر سوء بر روحیه حیوان میگذارد. این تاثیر سوء مستقیما در سلامتی جسمی گربه نمود پیدا میکند.

.

 تنبیه بدنی

اگر گربه شما در کنار اتاق خواب شما و خارج از ظرف خاک خود ادرار کرده، اگر گربه ی شما دست شما را چنگ زده، اگر گربه شما گلدان پشت پنجره را انداخته  و شکسته ، کتک زدن گربه، درمان این مسئله نیست. گربه ها موجوداتی بی نهایت مغرور و با عزت نفسی بسیار بالا هستند، و این را تمام کسانیکه با گربه زندگی کرده باشند لمس کرده اند . تنبیه بدنی نه تنها مشکل رفتاری گربه  شما را حل نخواهد کرد  بلکه باعث تشدید مشکلات خواهد بود. چاره درمان مشکلات رفتاری گربه ی شما در علت جویی آن مشکلات است نه در تنبیه بدنی . همانگونه که تنبیه بدنی برای انسان ها در عصر کنونی روشی منسوخ شده محسوب می شود ، برای گربه ها نیز جواب نخواهد داد و هرگز نداده است.

انتظار آموزش بیش از حد توان گربه

در گربه ها هم دقیقا مثل انسان ها هستند و هر گربه با گربه  دیگر از نظر استعدادها متفاوت است . قرار نیست تمام گربه ها در تمام سطوح به یک میزان ، قابلیت آموزش پذیری  دارا باشند. مضاف بر اینکه هرگز نباید فراموش کرد که نژادهایی مثل پرشین اساسا به خاطر طبیعت خاص خود، بسیار کم تر از نژادهایی مثل DHS (گربه های معمولی) ، آموزش پذیر هستند.

اگر شما در یک برنامه تلوزیونی مشاهده کردید که گربه ای از توالت فرنگی استفاده کرده، یا مثلا در زمان حمام ، خودش وارد تشت مخصوص شده و نشسته ، نباید از پرشین خود هم این انتظار را داشته باشید.

 

گربه ، سگ نیست

میزان آموزش پذیری گربه به مراتب از سگ پایین تراست و اصولا ماهیت این دو حیوان با هم متفاوت است. انتظار تربیت پذیری سگ را از گربه ها نداشته باشید.

استفاده از روش های من در آوردی برای تربیت گربه

ابداعات نو برای تربیت گربه ، نه تنها بد نیست ، بلکه خوب هم هست ، فقط به شرط اینکه این رفتارها غیراصولی نباشند. رفتارهایی مثل زندانی کردن گربه ، خیس کردن گربه ، و غیره قطعا نادرست هستند و نتایج فاجعه بار برای شما به ارمغان خواهند آورد.

.
منبع: http://persiankitten.ir/

.

مطالب مفید دیگر را در مورد گربه ها بخوانید:

گربه شما وسایل خانه را خراب می کند؟

سروصدای زیاد گربه ها

چیزهایی که گربه از آن متنفر است

روشهای ابراز علاقه گربه ها

اکبری
این مطلب توسط :
اکبری برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 1,639 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad
  • Ad3
  • Ad3