• Ad not found

غذاهایی که باعث نفخ گربه می شوند


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
غذاهایی که باعث نفخ گربه می شوند

بروز رسانی در < 20 اسفند 1396>

علل نفخ در گربه متفاوت است ولی یکی از دلایل رایج آن رژیم غذایی است. غذاهایی که حیوان خانگی شما می خورد می تواند معده او را بهم ریخته و گاز تولید کند.

با اینکه گربه در مورد انتخاب غذا بسیار سختگیر است ولی نوع انتخابش می تواند تا حد زیادی تحت تأثیر عادات غذایی قرار گیرد. برای آگاهی بیشتر موارد زیر را مطالعه کنید.

By Nancy Barber

.

شیر:

یکی از باورهای اشتباه این است که گربه می تواند شیر بخورد. گربه ها عملاً عدم تحمل به لاکتوز دارند. خصوصاً وقتی بزرگتر می شوند نمی توانند لاکتوز را هضم کنند. با شیر دادن به گربه سلامت او را دچار مشکل می کنید. گربه از این نوشیدنی چیز خاصی بدست نمی آورد ولی اگر آن را دوست  دارد از شیر بدون لاکتوز استفاده کنید.

.

فرآورده های لبنی:

سایر فرآورده های لبنی هم می توانند مشکل ساز باشند. به گربه پنیر، ماست یا کره ندهید. گربه نمی تواند آن را هضم کند و دچار مشکل گوارشی می شود.

.

ماهی تن:

این غذای لذیذی برای گربه است ولی نباید بخش عمده ای از رژیم غذایی اش باشد. مقادیر زیاد آن می تواند باعث مشکلات جدی از جمله مسمومیت با جیوه شود. کنسروهای ماهی می توانند باعث بدبو شدن ادرار و در نتیجه بدبو شدن گربه شوند. خیلی کم از این ها به گربه بدهید.

ماهی برای گربه ضرر دارد؟

.

سیر:

سیر به هیچ وجه نباید در غذای گربه وجود داشته باشد. سیر مشکلات سلامتی زیادی ایجاد کرده و برای سیستم گوارشی گربه مضر است. سیر پخته شده یا حتی کمی از پودر آن می تواند گربه را بیمار کند.

.

اولیگو ساکاریدها: (Fos)

اینها قندهای طبیعی هستند که در مارچوبه، پیاز، سیب زمینی، گندم، میوه ها و سبزیجات وجود دارند. این قندها برای گربه بسیار قابل تخمیر بوده و بدنش به سختی می تواند آنها را هضم کند. اینها می توانند باعث نفخ و سوء تغذیه در گربه شوند.

.

فرآورده های غله ای:

گربه ها گوشتخوارند و غذای اصلی آنها باید گوشت و غذاهای پروتئینی باشد. غذاهای غله ای مشکل گوارشی ایجاد می کنند. غذایی که حاوی مقادیر زیادی از گندم، ذرت یا سویا باشد، هضم آن برای گربه سخت است و دستگاه گوارش را اذیت می کند.

دادن نان به گربه

.

چربی زیاد:

با اینکه گربه ها گوشتخوارند، آنها نباید چربی زائد گوشت را بخورند. چربی خام یا پخته روده  آنها را دچار مشکل می کند. به جای چربی کمی از گوشت پخته  خود را به او بدهید تا مجبور نشوید به دامپزشک مراجعه کنید.

.

خمیر نان:

خیر نان حاوی مخمرهای زنده است که مصرف آنها برای گربه خطرناک است. مخمر گاز تولید کرده و باعث نفخ می شود. معده  گربه متورم شده و می تواند مشکلات جدی ایجاد کند.

غذاهای مانده:

به خاطر داشته باشید چیزی را که شما نباید بخورید گربه تان هم نباید بخورد. غذاهای مانده  یکی از عوامل مهم نفخ در گربه است. گربه نمی تواند آن را هضم کند. بنابراین با او مهربان بوده و غذای تازه به او بدهید.

.

————————————————————————————————-

همچنین بخوانید:

دیابت در گربه ها

استفراغ در گربه ها

چرا گربه ها علف می خورند

خوردن مواد خطرناک در گربه ها

خرید گربهفروش سگفروش گربه

گروه
این مطلب توسط :
گروه ترجمه بیاباما برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 1,819 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3