• Ad not found

نژاد اسب: استاندارد برد امریکایی


نژاد اسب: استاندارد برد امریکایی

اسب های استاندارد-برد دارای نوعی خرامش جانبی خاص هستند که در آن پاهای یک سمت به طور همزمان جلو و عقب می روند و همین خصوصیت باعث می شود این اسب ها برای مسابقات مهار کردن اسب (harness) بسیار مناسب باشند.

 نژاد اسب استاندارد-برد آمریکایی، از اسبی از نژاد تروبرد انگلیسی بنام مسنجر  که در سال ۱۷۸۸ به آمریکا آورده شد،‌ شکل گرفت و با مادیان های بسیاری  جفت شد.

 مسنجر بدون اینکه در اسبدوانی شرکت کند در ۲۸ سالگی در سال ۱۸۰۸ درگذشت،‌  نوه او، همبلتورین (Hambletorian) دارای ۱۳۵۵ اولاد شد. همبلتورین نیز هرگز در مسابقات اسب دوانی شرکت نکرد، اما پسرش، به نام دکستر، یک مایل را با رکورد ۲ دقیقه و ۱۷ ثانیه یورتمه می رفت

استانداردبردهای اولیه، برای اینکه نامشان به ثبت برسد باید یک مایل را در عرض کمتر از ۳ دقیقه یورتمه بروند. اما امروزه بسیاری از این نوع اسب ها می توانند این مسافت را در کمتر از ۱ دقیقه و ۵۵ ثانیه یورتمه بروند.

با اینکه  اسب های استاندارد- برد بسیار سریع یورتمه می روند و در واقع همه اسبهای یورتمه ای اروپایی دارای خط خون استاندارد-برد هستند،‌ اما در حال حاضر تعداد اسب های مسابقه ای (سرعتی)  چهار برابر اسب های یورتمه ای است. قد اسب های  نژاد استاندارد-برد ۱۵٫۲ تا ۱۵٫۹ وجب است، و در سایه های مختلفی از رنگ کهر، قهوه ای و سیاه دیده می شود. بیشتر اسب های استانداردبرد  در کنتاکی پرورش داده می شوند.

همچنین بخوانید: سیر تکامل اسبهااسب کوارتر ، اسب ترکمن,اسب برد آمریکایی

تعداد بازدید از این صفحه : 583 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad
  • Ad3
  • Ad3