• Ad not found

نژاد اسب: تروبرد


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
نژاد اسب: تروبرد

وقتی صحبت از اسبهای مسابقه می شود اولین چیزی که به ذهن می آید اسب نژاد تروبرد است. این نوع اسب ها را هر روز در مسابقات سرتاسر جهان می بینیم.

اسب تروبرد ، اولین بار در انگلستان و به خاطر علاقه شدید انگلیسی ها به اسبهای تیزرو برای مسابقات اسبدوانی پرورش داده شد.  اسبهایی که در واقع در پایه گذاری نژاد تروبرد نقش داشتند، دو نژاد عربی و یک نژاد ترک بودند که همگی بین سالهای ۱۶۷۰ و ۱۷۱۰ به انگلستان وارد شده بودند.

یکی  از نوادگان این اسبها که اولین مرحله برگزاری مسابقات داربی در سال ۱۷۸۰ را برد ، در سن ۲۱ سالگی به ایالات متحده فرستاده شد و در آنجا نژاد او توسط  پسرش ادامه پیدا کرد.

اسبهای تروبرد اسبهای منتخب برای مسابقات اسبدوانی به شمار می روند که معروف ترین آن، مسابقات داربی کنتاکی است.  نژاد تروبرد روی نژادهای دیگر اسب تقریبا در بیشتر مناطق دنیا نیز تاثیرگذار بوده است، از جمله نژاد استاندارد آمریکایی (American Standardbred) که انتخاب معمول برای مسابقات زین و یراق (harness racing) به شمار می روند. در واقع بسیاری از نژادهای اسب جهان زمانی با افزودن خون تروبرد اصلاح شده اند. اسبهای تروبرد در آمریکا در فصل بهار و درست در روز اول ژانویه به دنیا می آیند، بدون در نظر گرفتن اینکه زمان حقیقی تولد آنها چه روزی باید باشد. روز اول ژانویه روز تولد رسمی همه تروبردها به شمار می رود.

در اولین سال زندگی، توجه ویژه به  تروبردهای جوان برای اضافه شدن به قدرت و اندازه جثه آنها  می شود. سپس تروبردهای یک ساله تحت آموزش برای سواری قرار می گیرند. آنها می آموزند که زین و افسار را بپذیرند، سوارکار را بر پشت خود تحمل کنند و در نهایت از در زمین تمرین وارد شوند و در آن تمرین را آغاز نمایند. اسبهای تروبرد در زمینهای کنتاکی بیشتر از هر نقطه دیگری در جهان یافت می شوند. و بیشتر قهرمانان مسابقات اسبدوانی دنیا از کنتاکی آورده شده اند برگرفته از سایت دنیای اسب: http://www.irhorseworld.org

همچنین بخوانید: سیر تکامل اسبهااسب کوارتر ، اسب ترکمن,اسب برد آمریکایی,اسب تروبرد

تعداد بازدید از این صفحه : 1,120 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3