• Ad not found

نژاد باکسر


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
نژاد باکسر

ارتفاع باکسر به حدود 60 سانتی متر می رسد وزن متوسط این نژاد 30 – 35 کیلوگرم است . باکسر ها بیش از 10 سال عمر می کنند.

.

نژاد باکسر، یک سگ با اندازه متوسط ( medium size ) و موکوتاه است که منشا آن از آلمان می باشد. باکسر ها قسمتی از گروه Molosser و سگهای کار یا  working هستند. باکسر ها در ایالات متحده خیلی طرفدار دارند و جزو ده سگ پر طرفدار در سالیان اخیر بوده اند.

.

چیزی که در باکسر ها جلب توجه می کند، شکل سرشان است استاندارد این نژاد می گوید که آن ها باید سری درشت و متناسب با بدنشان داشته باشند. باکسر ها به صورت استاندارد ، همیشه دارای گوش های جراحی شده و دم کاملا کوتاه شده بوده اند که هنوز هم در بعضی کشور ها آنها را جراحی می کنند ولی در خیلی از کشورها این جراحی ها  توسط گروه های حمایت از  حقوق حیوانات و اتحادیه های دامپزشکی ممنوع شده است.

.

اجداد باکسرها،  بولداگ ها و German Bullenbeisser بوده است. باکسر های کنونی در قرن نوزدهم شکل گرفته اند.

جرج آلت Georg Alt که در مونیخ زندگی می کرد یک  سگ Bullenbeisser   را به نام ” فلورا”  با یک سگ محلی که الان نژادش مشخص نیست ترکیب کرد. یکی از توله ها که به رنگ سفید بود به نام  Lechner’s Box نامیده شد که تصور می شود شروع شکل گیری باکسر ها بوده است.

Lechner’s Box که یک توله نر بود با مادرش فلورا آمیخته شد و سگی به نام Alt’s Schecken بوجود آمد. این سگ که ماده بود به نام Bierboxer ثبت شد. این سگ با  “تام”  که یک بولداگ انگلیسی بود آمیخته شد و Flocki را بوجود آورد که اولین باکسری بود که در آلمان ثبت شد.

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/81/28/5b/81285b27174f9dbb27ca2aa963583199.jpg

.

پوشش بدنی باکسر به آراستن زیادی نیاز ندارد. این سگ ها بسیار تمیز هستند چون شبیه گربه ها خودشان را تمیز می کنند. این سگ ها موریزی زیادی دارند اما با برس زدن هفتگی آن ها، می توان این مسئله را کنترل کرد. آن ها را فقط وقتی که نیاز هست حمام کنید. برای کنترل بیماری های لثه،  نیاز هست که هفته ای چند بار برای آنها مسواک کنید.  همچنین اگر خواستید، یکی دوبار در ماه ناخن هایشان را کوتاه کنید.

 

.

باکسر ها سگ هایی باهوش، بازیگوش و پر انرژی هستند و با بچه ها رفتار بسیار خوبی دارند. این سگ ها بسیار صبورند که آن ها را تبدیل به یک سگ خانواده می کند.  آن ها همچنین سگ های محافظ خوبی هستند. باکسر ها سگ های  قوی هستند که نیاز به مقدار کافی تحرک دارند  تا بی حوصلگی باعث رفتار های ناهنجار نا خواسته در آن ها نشود.

در هنگام آموزش یک باکسر،  آن ها معمولا به تشویق های مثبت مثل clicker method که باعث می شود آن ها یک مسئله ای را حل کنند و به طور مستقل فکر کنند، خوب پاسخ می دهند.

clicker-training

.

برخی از بیماری ها مانند  مشکلات لگن و صرع در این نژاد ممکن است بیشتر باشد.  مشکلات قلبی و مشکل گرفتگی بینی  و خر خر کردن نیز در این نژاد مشاهده می شود.  برخی از باکسر های سفید ممکن است ناشنوا باشند.

منبع: ترجمه گروه ترجمه بیاباما، سایت nextranks

.

نژاد بولداگ
نژاد دوبرمن
درباره ژرمن شپرد
نژاد پیت بول آمریکایی
هفت نژاد سگ که برای آپارتمان مناسبند

 

بنین
این مطلب توسط :
بنین قربانی برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 1,163 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad
  • Ad3