• Ad not found

بیاباما تا بدانی، نژاد بولداگ


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
بیاباما تا بدانی، نژاد بولداگ

بروز شده در <26 اسفند 1396>


شاید بولداگ مشخص ترین نژاد سگ ها باشد که به علت فتوژنیک بودن تقریبا همه مردم با آن آشنایی دارند.


بدن کوتاه، توپر و سنگین او همراه با صورت پهن و پوزه فرورفته اش این سگ را کاملا مشخص می کند.


آدام سندلر به داشتن یک بولداگ افتخار می کند و کلیپی را در یوتیوب گذاشته که یک سگ اسکیت سواری می کند.

.

.

بولداگ یک سگ همراه خوب و آرام است که نزد عموم شهرت دارد.  بسیاری از تیم های ورزشی آن را به عنوان نماد خود انتخاب کرده اند و بسیاری از چهره های هالیوودی یک بولداگ دارند.  وقتی صحبت از بولداگ می کنیم ذهن ما بیشتر به سمت بولداگ انگلیسی یا English Bulldog میرود.

کمتر کسی یک بولداگ را با سایر نژاد ها اشتباه می گیرد. چون چهره خاص و منحصر به فرد او باعث می شود که شما او را با هیچ چیز دیگری اشتباه نگیرید. این یکی از دلایلی است که بسیاری از مردم او را دوست دارند، منحصر به فرد بودن.

.

بولداگ قد کوتاهی دارد که او را قوی نشان می دهد این سگ،  یک سگ با سایز متوسط و سری بزرگ و مکعب شکل است و سینه و شانه هایی پهن  و اندام حرکتی عضلانی ای دارد.

.

گرچه شما ممکن است ظاهر بولداگ را سگی ترسناک و مهاجم بدانید ( همانطور که تیم های ورزشی از آن به عنوان سنبل تهاجمی  خود استفاده می کنند )  ولی این سگ بسیار مهربان، شیرین و جذاب است.

.

نژاد بولداگ بطور کامل در انگلستان بوجود آمد. اجداد این سگ از سگ های شبیه ماستیف قدیمی هستند اگر شما به بولداگ نگاه کنید به نوعی حدس میزنید که قیافه انگلیسی داشته باشد ، ممکن است این منطقی نباشد ولی قیافه جدی،  عبوس و از خود متشکر استریو تایپ انگلیسی ها را دارد!

.

بولداگ ها به تحرک زیادی نیاز ندارند. به او نگاه کنید آیا به نظر شما این سگ  نیاز به تحرک دارد ؟ آن ها تنها نیاز دارند که روزانه قدمی بزنند تا زیاد چاق نشوند.  این سگ ترجیح می دهد که در داخل خانه زندگی کند و زندگی آرامی داشته باشد.  آن ها تنها بعد از ۱۵ دقیقه پیاده روی دوست دارند که به جای خواب خودشان برگردند چون بیشتر از این انرژی ندارند.

.

بولداگ یک سگ خوش قلب شیرین و اجتماعی است که گفته می شود شجاع و با دل و جرات هم هست. این سگ به اندازه کافی برای جنگ  بزرگ نیست. او سگی دوست داشتنی است که شما را هم دوست خواهد داشت ولی کمی خودخواه است.  این نژاد صلح طلب و آرام است و با همسایه ها و هرکسی که نزدیکش بیاید زود دوست می شود. اگر شما به فکر یک سگ نگهبان واقعی هستید،  او نیست.  ولی با ظاهر منحصر به فردش ممکن است غریبه هایی را که اخلاق او را ندانند بترساند.  نکته جالب در مورد این سگ این است که زیاد پارس نمی کند.

.

وزن بولداگ حدود ۲۰ – ۲۵ کیلوگرم است و ارتفاعش به ۳۰ سانتی متر میرسد بولداگ بین ۸ – ۱۰ سال عمر می کند. مشکلات تنفسی و دید ضعیف در این نژاد شایع است. بولداگ به هوای گرم و فضاهای بسته مثل ماشین و یا اتاق در بسته بسیار حساس می باشد. هوای سرد را نمی تواند تحمل کند. توله ها بعلت داشتن سر پهن غالباً با سزارین به دنیا می آیند.   

.

موهای کوتاه و صاف بولداگ برای آراستن آسان می باشد. برس کشیدن و استحمام در مواقع ضروری پیشنهاد می شود، صورت، گوشه چشم ها و ما بین چین خوردگی های پوست را باید روزانه با یک دستمال نم دار تمیز کرد.

منبع: ترجمه گروه بیاباما، سایت nextranks

فروش سگفروش گربه

بنین
این مطلب توسط :
بنین قربانی برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 2,680 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3