• Ad not found

بیاباما تا بدانی، نژاد دوبرمن


بیاباما تا بدانی، نژاد دوبرمن

بروز شده در <26 اسفند 1396>


دوبرمن پینچر نژادی است که اغلب بخاطر ظاهر ترسناک و خصوصیات نگهبانی و صدای بلندش شناخته می شود.


این نژاد بطور وسیعی بعنوان سگ پلیس برای پیدا کردن مواد مخدر و همچنین به عنوان یک سگ نگهبان خانواده هم به کار میرود.

.

بخاطر اینکه دوبرمن بعنوان یک سگ مهاجم به مردم ، شناخته می شود علاقه کمی در بین مردمی که با خصوصیات این سگ آشنایی ندارند ، برای نگهداری از آن وجود دارد.

.

دوبرمن پینچر توسط یک مامور جمع آوری مالیات به نام Louis Doberman که نیاز به سگی داشت که دزد ها را دور کند شکل گرفت برای این منظور این مامور مالیات که به دنبال داشتن یک سگ ایده آل بود، سگ های چوپان مو کوتاه را با روتوایلر و تریر های قهوه ای و مشکی  و ژرمن پینچر آمیخت. اولین دوبرمن پینچر در Erfut  آلمان در سال ۱۸۹۷ بوجود آمد.

.

دوبرمن موی کوتاه و ضخیمی دارد، و در رنگ های مشکی، قرمز، خاکستری، حنایی و حتی سفید  دیده می شود گرچه اکثر مردم پوست دوبرمن را یک اشتباه در طبیعت ژنتیکی او می دانند بعضی هم با آن مشکلی ندارند. این سگ بطور طبیعی دارای گوشهای آویخته و دمی باریک و بلند است. برخی افراد ترجیح می دهند دمش را کوتاه کنند و گوشش را با جراحی افراشته  نگه دارند تا ظاهری ترسناکتر به او بدهد.

کوچک شدن جمجمه دوبرمن ها در سنین بالا

.

.

برای دوبرمن پینچر شما احتیاجی به برس ندارید فقط یک دستمال مرطوب لازم است تا هر هفته روی بدنش بکشید. البته نیاز است هر چند وقت یکبار او را حمام کنید و هر وقت لازم شد ناخن هایش را کوتاه کنید و هر دو هفته دندان هایش را مسواک کنید. از آنجایی که دوبرمن موریزی متوسطی دارد نیاز به آراستن زیادی ندارد.

.

دوبرمن ها هوش و شهامت زیادی دارند و از آنجایی که بعنوان یک سگ مهاجم شناخته می شوند می توان از آن ها  محافظ های قابل اعتماد و دوست داشتنی ایجاد کرد. این سگ،  پر از انرژی، هوشیار، شجاع  و دیده بان است اما شبیه بقیه سگ ها نیاز دارد که به درستی آموزش داده شود، دوست داشته شود و اجتماعی شود. در غیر این صورت شما سگی خواهید داشت که گستاخ و خراب کار است و از روی غریزه رفتار می کند.

.

اگر توجه نکنید، این خیلی معمول است که او سگی غیرغابل تحمل و پر سر و صدا شود که مرتب زمین را گود می کند و یا سایر مشکلات رفتاری را پیدا کند. اما اگر به درستی  و با روش های مشخص و قابل اطمینان  با او برخورد کنید سگی خواهید داشت که با شکوه، مطیع، قابل اعتماد و شیرین خواهد بود.  جدای از یک سگ نگهبان عالی، دوبرمن ها بعنوان سگ های درمانگر و حامی افراد بیمار بکار گرفته می شوند.

دابرمن

.

نر ها با ظاهر عضلانی شان به بلندی ۷۰ سانتی متر می رسند. ماده ها حدود ۶۰ سانتی متر قد دارند. وزن استاندارد برای دوبرمن پینچر در نر و ماده،  بین ۳۰ تا ۴۵ کیلوگرم است. دوبرمن ها ۱۰ تا ۱۲ سال عمر می کنند.

.

دوبرمن اگر به خوبی آموزش داده شود نیاز به صحبت کردن ندارد و اشارات شما را متوجه می شود. او سگی است  که به خوبی از صاحب خود محافظت می کند و در هنگام حمله بسیار خطرناک و قدرتمند عمل می کند و معمولا هم به گردن و قسمت های بالایی بدن هجوم می برد.

دوبرمن سگی است با جثه ای متوسط، بدنی توپر، عضلانی و قوی و سری دراز که از نمای جلویی و جانبی شکلی مثلثی دارد.

فروش سگفروش گربه

ترجمه گروه بیاباما، منبع:nextranks

بنین
این مطلب توسط :
بنین قربانی برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 2,351 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad
  • Ad3
  • Ad3