• Ad not found

هفت نژاد سگ که برای آپارتمان مناسبند


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
هفت نژاد سگ که برای آپارتمان مناسبند

به روز رسانی در <10اردیبهشت1397>

نگهداشتن حیوانی مثل سگ در آپارتمان مسلما مشکلات خاص خودش را دارد ولی زندگی در آپارتمان به این معنی نیست که نمی توانید سگ داشته باشید.


بسیاری از مردم در آپارتمانهای بدون باغچه سگ نگه می دارند و مادامیکه حیوان خانگی آنها بطور منظم فعالیت بدنی دارد از زندگی در آن محیط لذت می برد.

اما بعضی از نژادها خصوصاً سگ های پر انرژی محیط آپارتمان را خوب تحمل نمی کنند. آنها ممکن است به علت افسردگی دچار مشکلات رفتاری شوند.

قبل از انتخاب سگ باید تحقیق کنید که چه نوع سگی برای نحوه ی زندگی شما مناسب است و البته این حقیقت را درنظر داشته باشید که آپارتمان شما باغچه ندارد.

.

در زیر فهرستی از سگ هایی که به خوبی در آپارتمان زندگی می کنند ارائه شده.

.

Cocker spaniel کوکر اسپانیل

اگر چه نژاد آنها در اصل برای کار کردن و شکار است، انتخاب خوبی برای کسانی است که در آپارتمان زندگی می کنند. طبیعت آن کمی موذی است ولی خصوصیات دوست داشتنی زیادی نیز دارد. برای شادی و سلامت جسمانی و روانی باید آنها را روزی چند بار بیرون ببرید.

این سگهای وفادار، کوچک و دوست داشتنی جزو محبوب ترین حیوانات خانگی در چندین دهه ی گذشته بوده اند.

نژاد سگ کوکر اسپانیل

.

Dachshund داشهوند

داشهوند، این نژاد دوست داشتنی هم یک انتخاب مناسب دیگر برای زندگی در آپارتمان است. جثه اش کوچک است ولی خصوصیات فوق العاده ای دارد. آنها بسیار وفادار و با محبت هستند. اما چون سگ های کوچک پرکاری هستند باید آنها را سرگرم کنید تا خستگی و بی حوصلگی باعث بروز رفتارهای ناخواسته در آنها نشود.

داشهوندها بعضی اوقات کمی لجباز هستند و در این شرایط نباید آنها را مجبور به کاری کنید وگرنه مشکلات جدی تری بروز خواهد کرد.

نگهداری داشهوند در آپارتمان

.

Petit Basset Griffon Vendeen

این سگ های زیبا کوچک بوده و انتخاب مناسبی برای زندگی در آپارتمان هستند اما باید سرگرم شوند و مرتب ورزش کنند. آنها به مراقبت بیشتری احتیاج دارند چون موهای آنها را باید مرتب شانه زد تا ظاهری زیبا داشته باشند.

.

مشکل دیگر این است که این سگ ها صدای خودشان را خیلی دوست دارند و این برای همسایه ها می تواند مشکل ساز باشد. این سگ ها برای خانواده خیلی مناسب هستند چون رفتار آنها با بچه ها خیلی خوب است و می توانند دوست فوق العاده ای باشند.

نگهداری سگ در آپارتمان

.

Corgi کورگی

با اینکه نژاد Corgi جزو سگهای پر انرژی است ولی به خوبی با زندگی در آپارتمان تطابق پیدا می کند به این شرط که فعالیت بدنی منظم داشته باشند.

این سگ های باهوش را باید همیشه شانه زد خصوصاً در بهار و پائیز که موهایشان بیشتر می ریزد. علت محبوبیت زیاد این سگ ها وفاداری و محبت آنهاست.

قانون نگهداشتن سگ در آپارتمان

.

Bichon Frise بیچون فرایز

این نژاد زیبا یکی از زیباترین سگ های دنیاست و انتخاب خوبی برای آپارتمان و برای کسانی است که از آلرژی رنگ می برند. این سگ ها خیلی کم مو یا شوره می ریزند. اما این سگ ها نسبتاً پرانرژی و شاداب بوده و به این معروف هستند که ناگهان دچار فوران انرژی می شوند که به آن «Bichon Blitz» گفته می شود.

مانند همه ی سگ هایی که در آپارتمان زندگی می کنند باید فعالیت بدنی منظم داشته باشند و برای شاد، راضی و سالم نگه داشتن آنها باید آنها را مشغول نگه داشت.

نگهداری چه نوع سگی در آپارتمان راحت تر است

.

French Bulldog فرنچ بولداگ یا بولداگ فرانسوی

بولداگ ها، سگ های فوق العاده خیلی باهوش و بازیگوش هستند. آنها انتخابی ایده آل برای زندگی در آپارتمان هستند. اما باید مراقب باشید که گرمازده نشوند چون به علت شکل پوزه شان مستعد گرمازدگی در فصول گرم تابستان هستند.

بولداگ فرانسوی سگ بامزه ای است که طبیعتی مهربان خصوصاً با بچه ها دارد خبر خوش دیگر این است که زیاد پارس نمی کند بنابراین با همسایه ها مشکلی نخواهید داشت.

نگهداری سگ پاکوتاه

.

Schipperke 

این سگ ها خیلی پرانرژی هستند اما انتخاب خوبی برای زندگی در آپارتمان محسوب می شوند. آنها نیازی به فعالیت بدنی منظم و شانه زدن مرتب موها دارند. این سگ ها میانه خوبی با غریبه ها ندارند و این به خاطر غریزه ی قوی آنها در حفظ قلمرو است به هر حال می تواند دوست خیلی خوب و وفاداری باشد.

.

نتیجه: اگر نمی دانید چه سگی برای زندگی در آپارتمان مناسب است، انتخاب های زیادی وجود دارد. شما باید شیوه زندگی خود را درنظر بگیرید و اینکه آیا وقت کافی برای رسیدگی به سگ و بیرون بردن او دارید.

چون سگ ها – کوچک یا بزرگ – نیاز به ورزش منظم دارند. این کار آنها را از لحاظ جسمی و روانی سالم نگه می دارد. در مجموع داشتن سگ بهانه خوبی برای بیرون رفتن است.

نگهداری توله سگ

منبع: pet4homes

.

 .

برچسبها:

نگهداری سگ،قانون نگهداری سگ نگهبان،نگهداری سگ پاکوتاه،آموزش نگهداری سگ در آپارتمان،نگهداری توله سگ

گروه
این مطلب توسط :
گروه ترجمه بیاباما برای سایت biabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 60,852 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3