• Ad not found

نکات تربیتی۱: آموزش دفع مدفوع


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
نکات تربیتی۱: آموزش دفع مدفوع

قاعدتا هر سگ خانگی باید بلد باشد ادرار و مدفوعش را در محیط منزل کنترل کند وگرنه ممکن است صاحبش در نگهداریش تردید کند.

.

برای آموزش مدفوع به سگ، مهم است که صبر و حوصله داشته باشید چون این درس مخصوصا در توله ها به زمان نیاز دارد. هیچ سگی تا وقتی که مجبور نشود در محیطی که می خوابد و یا بعنوان لانه پذیرفته است مدفوع نخواهد کرد. این یک قانون است مگر در مورد توله های زیر دو ماه که هنوز کنترلی روی مدفوع خود ندارند.

.

 در دو ماه اول و یا حتی تا سه ماهگی ، عمل دفع به صورت غیر ارادی است، پس دعوا کردن حیوان  و اینکه سرش داد بکشیم، در چنین مواردی کلا بی فایده است و حیوان حتی متوجه علت عصبانیت شما نمیشود.

ما از همین زمان برای عادت دادن حیوان به کاری که مطابق خواست خودمان هست استفاده می کنیم. برای این کار شما باید برنامه تغذیه ای منظمی برای حیوان داشته باشید. تخلیه مدفوع سگها بین ۱۰-۲۰ دقیقه پس از تغذیه است پس  ۱۰ دقیقه پس از هر وعده ی غذایی زمان دارید تا به آموزش بپردازید. و اگر این آموزش را در سن پایین شروع کرده باشید بهتر است.

چطور به توله سگ بفهمانیم که در خانه جیش نکند؟

پس از اینکه توله سگ غذا یش را تمام کرد،  منتظر باشید که ببینید چه مقت او می خواهد مدفوع کند. سپس او را به محل مورد نظر ببرید کمی صبر کنید نا این عمل انجام شود. در توله ها چون تعداد وعده های تغذیه ای زیاد است ممکن است این کار تا ۶ بار در روز هم صورت بگیرد ولی صبر داشته باشید . چنانچه دفعات تغذیه شما منظم باشد دفع مدفوع هم تابع همان نظم خواهد بود و شما بعدا از اینکه کمی صبر و حوصله بخرج دادید بسیار خوشحال خواهید بود.

.

در صورتی که سگ بالغ نیاز به آموزش داشته باشد باید از تنبیهات ملایم و غیر فیزیکی بهره بگیرید ولی یادتان باشد تنبیه تنها در همان زمانی که حیوان دارد مرتکب اشتباه میشود موثر است و اگر از زمانش گذشت دیگر حیوان شما متوجه علت تنبیه نمیشود.

مطالب مرتبط:

آموزش محل ادرار به توله سگ

با زوزه کشیدن  توله تازه خریداری شده چه کنیم

تعداد بازدید از این صفحه : 1,943 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad
  • Ad3