• Ad3

نکات تربیتی۱: آموزش دفع مدفوع


نکات تربیتی۱: آموزش دفع مدفوع

هر سگ خانگی باید بلد باشد ادرار و مدفوعش را در محیط منزل کنترل کند وگرنه ممکن است صاحبش در نگهداریش تردید کند.

برای آموزش این قضیه، مهم است که صبر و حوصله داشته باشید چون این درس مخصوصا در توله ها به زمان نیاز دارد. هیچ سگی تا وقتی که مجبور نشود در محیطی که می خوابد و یا بعنوان لانه پذیرفته است مدفوع نخواهد کرد. این یک قانون است مگر در مورد توله های زیر دو ماه که هنوز کنترلی روی مدفوع خود ندارند.

 در دو ماه اول و یا حتی تا سه ماهگی ، عمل دفع به صورت رفلکسی غیر ارادی است پس تنبیه شدید حیوان در چنین مواردی بی فایده بوده و حیوان متوجه علت عصبانیت شما نمیشود. ما از همین زمان برای عادت دادن حیوان به کاری که مطابق خواست خودمان هست استفاده می کنیم. لازمه ی انجام این کار اینست که شما برنامه ی تغذیه ای وابسته به زمان برای حیوان داشته باشید. تخلیه ی مدفوع سگها بین ۱۰-۲۰ دقیقه پس از تغذیه است پس  ۱۰ دقیقه پس از هر وعده ی غذایی زمان دارید تا به آموزش بپردازید. و اگر این آموزش را در سن پایین شروع کرده باشید بهتر است.

پس از اینکه توله سگ غذا یش را تمام کرد،  منتظر باشید که او مدفوع کند. پس او را به محل مورد نظر ببرید  و صبر کنید نا این عمل انجام شود. در توله ها چون تعداد وعده های تغذیه ای زیاد ست ممکن است این کار تا ۶ بار در روز هم صورت بگیرد ولی صبر داشته باشید . چنانچه دفعات تغذیه شما منظم باشد دفع مدفوع هم تابع همان نظم خواهد بود. 

در صورتی که سگ بزرگی نیاز به آموزش داشته باشد باید از تنبیهات ملایم و غیر فیزیکی بهره بگیرید ولی یادتان باشد تنبیه تنها در همان زمانی که حیوان دارد مرتکب اشتباه میشود موثر است و اگر از زمانش گذشت دیگر حیوان شما متوجه علت تنبیه نمیشود.

مطالب مرتبط: آموزش محل ادرار به توله سگ ،  با زوزه کشیدن  توله تازه خریداری شده چه کنیم

تعداد بازدید از این صفحه : 1,121 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad3
  • Ad3
  • Ad3