• Ad3

نکات مفید قبل از خرید قرقاول


نکات مفید قبل از خرید قرقاول

با اینکه نگهداری قرقاول تابع قوانین زیست محیطی است، نگه داشتن آن خیلی متداول است. جنس نر و ماده قرقاول کاملا باهم فرق دارند. نرها معمولا از نظر رنگ متنوع ترند.

.

قرقاولهای ماده دارای رنگ نخودی تیره ، با لکه‌های قهوه‌ای هستند و به رنگ محیط اطراف اند. نرهای بالغ پرو بال رنگین و دمی دراز دارند و سر و گردن آنها سبز تیره و براق است. قرقاولهای نر دارای صدایی شبیه به کورکور می‌باشند و غالبا به هنگام هیجان و تحریک سرو صدای زیادی در زیستگاه خویش ایجاد می‌کنند.

.

از نظر جثه ، نرها ۹۰ سانتیمتر و ماده‌ها ۵۰ تا ۶۰ سانتیمتر طول دارند. سر این پرنده به رنگ سبز براق و پوست برهنه دور چشمش قرمز روشن است.

.

جوجه قرقاول یک روزه همانند سایر حیوانات تازه متولد شده به مراقبتهای ویژه و بخصوص دسترسی به غذاهای کافی نیاز دارد. از آنجایی که معمولا دسترسی به تخم مرغهای نطفه‌دار در اواخر بهار و اوایل تابستان امکان پذیر است به منابع حرارتی چندانی برای تولید گرما برای جوجه ها احتیاج نمی‌باشد.

.
دسترسی به غذا برای جوجه‌های قرقاول از ضروریات است.  جیره آنها باید حاوی ۳۰ درصد پروتئین باشد که برای برآورد احتیاجات این پرنده برای رشد سریع و پردرآوری ضروری می‌باشد. جوجه‌های قرقاول قادر به مصرف خوراک پلت شده تا سن سه هفتگی نیستند. همیشه باید آب تازه در اختیارقرقاولهای جوان باشد. خنکی و تمیزی آب باید همواره رعایت شود. ابتدا می‌توان از سنگهای رنگین و سنگ مرمر در ظروف آب قرقاولها استفاده کرد تا از خیس شدن آنها در نتیجه ورود به داخل آبخوری جلوگیری کند.

.

در بعضی حالات،  قرقاولها تمایل به  پرکنی و نوک زدن یکدیگر پیدا میکنند. این مسئله معمولا هنگام کمبودهای تغذیه‌ای و نبود آب و غذای کافی و دمای مناسب سالن و همچنین ازدحام بیش از حد اتفاق می‌افتد.

.

مطالب مشابه:

نکات مفید در مورد مرغ شاخدار

تعداد بازدید از این صفحه : 794 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad3
  • Ad3
  • Ad3
  • Ad3