• Ad not found

نکات مفید قبل از خرید قرقاول


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
نکات مفید قبل از خرید قرقاول

با اینکه نگهداری قرقاول تابع قوانین زیست محیطی است، نگه داشتن آن خیلی متداول است. جنس نر و ماده قرقاول کاملا باهم فرق دارند. نرها معمولا از نظر رنگ متنوع ترند.

.

قرقاولهای ماده دارای رنگ نخودی تیره ، با لکه‌های قهوه‌ای هستند و به رنگ محیط اطراف اند. نرهای بالغ پرو بال رنگین و دمی دراز دارند و سر و گردن آنها سبز تیره و براق است. قرقاولهای نر دارای صدایی شبیه به کورکور می‌باشند و غالبا به هنگام هیجان و تحریک سرو صدای زیادی در زیستگاه خویش ایجاد می‌کنند.

.

از نظر جثه ، نرها ۹۰ سانتیمتر و ماده‌ها ۵۰ تا ۶۰ سانتیمتر طول دارند. سر این پرنده به رنگ سبز براق و پوست برهنه دور چشمش قرمز روشن است.

.

جوجه قرقاول یک روزه همانند سایر حیوانات تازه متولد شده به مراقبتهای ویژه و بخصوص دسترسی به غذاهای کافی نیاز دارد. از آنجایی که معمولا دسترسی به تخم مرغهای نطفه‌دار در اواخر بهار و اوایل تابستان امکان پذیر است به منابع حرارتی چندانی برای تولید گرما برای جوجه ها احتیاج نمی‌باشد.

.
دسترسی به غذا برای جوجه‌های قرقاول از ضروریات است.  جیره آنها باید حاوی ۳۰ درصد پروتئین باشد که برای برآورد احتیاجات این پرنده برای رشد سریع و پردرآوری ضروری می‌باشد. جوجه‌های قرقاول قادر به مصرف خوراک پلت شده تا سن سه هفتگی نیستند. همیشه باید آب تازه در اختیارقرقاولهای جوان باشد. خنکی و تمیزی آب باید همواره رعایت شود. ابتدا می‌توان از سنگهای رنگین و سنگ مرمر در ظروف آب قرقاولها استفاده کرد تا از خیس شدن آنها در نتیجه ورود به داخل آبخوری جلوگیری کند.

.

در بعضی حالات،  قرقاولها تمایل به  پرکنی و نوک زدن یکدیگر پیدا میکنند. این مسئله معمولا هنگام کمبودهای تغذیه‌ای و نبود آب و غذای کافی و دمای مناسب سالن و همچنین ازدحام بیش از حد اتفاق می‌افتد.

.

مطالب مشابه:

نکات مفید در مورد مرغ شاخدار

تعداد بازدید از این صفحه : 1,141 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3
  • Ad3
  • Ad