• Ad not found

اصول نگهداری گربه


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
اصول نگهداری گربه

گربه ها حیواناتی مستبد و خود پسند، راحت طلب، زود آشنا و نمک نشناس توصیف می شوند. این حیوانات مرموز و اسرار آمیز علی رغم بی صفتی اش از حیوانات مفید به شمار می رود.

.

علاوه بر این، گربه با حرکات و اداهای دلنشین اش مایه انبساط خاطر صاحب خود می شود.  از شگفتی های گربه این است که همیشه در حال استراحت است ولی هر لحظه که بخواهد مانند پلنگ چابک و چالاک می شود نرمش و انعطاف او به حدی است که دانشمندان گربه را ماری می دانند که روی چهار پا راه می رود.

.

این حیوان فوق العاده حسابگر است و تا در چیزی مطمئن نباشد قدم فراتر نمی گذارد . آهسته و حساب شده قدم بر می دارد و با هر قدمی دقیقا به اطراف خود نگاه می کند گربه بر خلاف قوه بینائی از حس بویائی و شنوائی بسیار قوی برخوردار است.

.

اگر این حیوان خوب نگهداری شود و به طرز صحیح تربیت گردد نه تنها مفید واقع خواهد شد بلکه تا زنده است مایه انبساط خاطر شما خواهد بود گربه ها بویژه  نژادهای مو کوتاه آن در مقایسه با سایر حیوانات خانگی به مراقبت کمتری نیاز دارند.

خرید گربه خانگی

.

 

قبل از انتخاب گربه  برای خرید یا قبول سرپرستی از سلامت آن اطمینان حاصل کنید:

 

۱ – روی موی گربه دست بکشید موی گربه باید صاف و غیر نمدی باشد همچنین موی گربه را از جهت آلودگی به کک و سایر موجودات بررسی نمائید.

۲ – چشم ها باید تمیز و براق باشند بینی هم باید مرطوب باشد.

۳ – گوش بچه گربه باید تمیز و خشک باشد.

نگهداری گربه

۴ – گربه سالم دارای دهان صورتی و دندانهای سفید است.

۵ – دم گربه را بلند کنید و ناحیه مقعد را به منظور علائم اسهال مورد بررسی قرار دهید. به بهانه های فروشنده اعتماد نکنید اسهال مسئله مهمی است.

گربه مریض

 

.

گربه ها تمیز، پرتوان، دوست داشتنی، چالاک و مستقل هستند. تحقیقات پزشکی نشان داده است که حیوانات خانگی علاوه بر اینکه همدمی برای افراد سالمند می باشند باعث افزایش طول عمر آنها نیز می گردند.

اصول نگهداری گربه

 به عقیده بسیاری از صاحبنظران، گربه حیوانی ایده آل است و مراقبت از آن آسان است گربه به عنوان یک حیوان تکامل یافته می تواند بصورت وحشی زندگی کند و این سرشت موکد آن است که گربه ها می توانند براحتی از خود محافظت کنند با وجود این به منظور برقراری رابطه ای طولانی با گربه ها رعایت نکات زیر مفید است :

.

 

۱ – موهای گربه را  روزانه تمیز کنید مخصوصا اگر گربه شما از نژاد مو بلند است.

۲ – گربه های خانگی نیاز به یک بستر خاکی دارند تا در آن ادرار یا مدفوع  نمایند. آنرا روزانه تمیز کنید.

۳ – جای خواب راحت و گرمی برای گربه مهیا کنید.

فروش گربه پرشین

۴ – غذا دادن به گربه باید در زمان و مکان خاصی صورت گیرد و همیشه برای غذا دادن به گربه از ظرفهای تمیز استفاده کنید. گربه حیوان مشکل پسندی در مورد غذا خوردن است.

۵ – شیر برای گربه ها ضروری نیست ولی آب چرا.

تغذیه شیر گربه

۶ – گربه را به صورت منظم برای معاینه و درمان بیماریهای انگلی نزد دامپزشک ببرید مخصوصا اگر گربه خودش غذایش را شکار می کند.

۷ – گربه را اخته کنید و طبق برنامه دامپزشک، در برابر بیماری های کشنده واکسینه کنید.

.

مطالب مشابه دیگر:

نگهداری گربه های کم سن و سال

درباره گربه ها

تغذیه صحیح گربه

کافه گربه ها

 

تعداد بازدید از این صفحه : 1,013 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3