• Ad3

هتل ۵ ستاره برای حیوانات خانگی


هتل ۵ ستاره برای حیوانات خانگی

در اینجا، سگ و گربه‌ها، وقتی صاحبشان سرکار می‌رود، چند ساعتی نگهداری می‌شوند! آنهایی که نیاز دارند شست‌وشو می‌شوند و بعضی دیگر زیردست آرایشگر می‌نشینند و موهایشان کوتاه می‌شود

مالکان این هتل ها ، عنوان پانسیون را برای مرکزشان انتخاب کرده‌اند و می‌گویند، این شغل نوظهور به سرعت درحال گسترش است. در پانسیون حیوان‌ها، خدمات همسریابی، مدل دادن مو، کوتاه‌کردن ناخن و فروش کفش و لباس انجام می‌شود.

البته کوتاه کردن موها فقط به  یک ماشین‌کردن ساده خلاصه نمی‌شود و مدل‌های مختلفی در منوی آرایشگر حیوان‌ها وجود دارد. در هتل حیوان‌ها خدمات همسریابی هم ارایه می‌شود. آلبوم بزرگی از حیوان‌های نر و ماده و از انواع نژادها وجود دارد و حیوان پسندیده شده به‌عنوان جفت حیوان میهمان انتخاب می‌شود. در فروشگاه هتل، لباس‌های رنگارنگ حیوان‌ها به چوب‌رختی آویزان شده است. علاوه بر لباس، کفش‌های متنوعی برای آنها وجود دارد و انواع و اقسام اسباب‌بازی‌ها و سرگرمی‌های موردنیاز حیوان نیز به فروش می‌رسد.

هزینه نگهداری حیوان‌ها در این پانسیون‌ها بستگی مستقیم با کیفیت خدماتی دارد که به حیوان‌ها ارایه می‌دهند. بعضی از پانسیون‌ها به چند قفس کوچک و مقداری غذا خلاصه می‌شوند و برخی دیگر مدعی‌اند به بهترین وجه ممکن از حیوان شما پذیرایی می‌کنند. آنها عادات حیوان را از شما می‌پرسند به‌عنوان مثال بعضی از حیوان‌ها عادت دارند در جعبه‌های پلاستیکی بخوابند و بعضی دیگر به خوابیدن روی چمن عادت دارند. بعضی حیوان‌ها نیاز دارند در طول روز مسافتی پیاده‌روی و دوندگی کنند و بعضی دیگر به نوعی میوه یا غذای خاص علاقه نشان می‌دهند. پانسیون‌های ارزانقیمت و بی‌کیفیت در ازای نگهداری حیوان‌ها روزانه ۵ تا ١٠‌هزار تومان دریافت می‌کنند و هزینه نگهداری در پانسیون‌های لوکس به روزی ۵٠ تا ٧٠‌هزار تومان نیز می‌رسد. این قیمت‌ها برای نگهداری سگ و گربه‌ها وضع شده‌اند. نگهداری جوندگان و پرندگان هزینه کمتری دارد. از کم امکانات‌ترین تا لوکس‌ترین پانسیون‌ها برای نگهداری این دسته از حیوان‌های خانگی روزانه حداقل ٢ و حداکثر ١٠‌هزار تومان قیمت تعیین کرده‌اند.
علاوه‌بر کیفیت نگهداری، جثه حیوان نیز در تعیین قیمت‌ها اثرگذار است. حیوان‌ها براساس وزن‌شان به زیر ١۵ کیلوگرم و بالای ١۵ کیلوگرم تقسیم‌بندی می‌شوند. در پانسیون‌ها حیوان‌های بزرگتر به دلیل فضای نگهداری و غذای مصرفی بیشتر هزینه بالاتری دارند. با این حساب می‌شود گفت، شاغلان مالک حیوان خانگی، به‌صورت ماهانه حداقل ۶٠‌هزار و حداکثر حدود ٢‌میلیون و ١٠٠‌هزار تومان برای نگهداری حیوان‌هایشان هزینه می‌کنند.  علاوه‌بر شاغلان بعضی افراد حیوان‌های خود را مدت زمان طولانی‌تری به این پانسیون‌ها می‌سپارند. آنها معمولا افرادی هستند که قصد مسافرت دارند یا به دلیل بعضی شرایط در مقاطعی امکان نگهداری از حیوانشان را ندارند.

کلاس‌های آموزشی چند‌میلیون تومانی

در بعضی از این پانسیونها کلاسهای آموزشی نگهداری از حیوان خانگی وجود دارد که برای مثال هزینه یکی از لوکسترین پانسیون حیوانات به شرح ذیل است:

نرخ کلاس‌های مقدماتی آموزشی نگهداری حیوانات  که دوره یک ماهه دارند ۵٠٠ تا ٨٠٠‌هزار تومان است و هزینه آموزش در کلاس‌های پیشرفته که شامل ١٢ جلسه است یک‌میلیون و ٢٠٠ تا یک‌میلیون و ۵٠٠‌هزار تومان است. هزینه کلاس‌ها ممکن است به دلیل دیرآموزی حیوان افزایش داشته باشد.  به‌گفته این مربی باهوش‌ترین سگ‌ها، سگ‌های نژاد «ژرمن شپرد» هستند که بیشتر توسط پلیس و گروه‌های امداد به کار گرفته می‌شوند و بازیگوش‌ترین سگ‌ها برای آموزش سگ‌های «هاسکی» هستند. این سگ‌ها به دلیل انرژی و تحرک زیاد تمرکز کمتری برای آموزش دارند. در برخی از پانسیون‌های نگهداری حیوان‌ها علاوه‌بر کلاس حیوان‌ها، دوره‌های آموزشی برای مالکان هم برگزار می‌شود. در این جلسات به افراد تشویق و تنبیه‌های مناسب، نیازهای انواع نژادها و باید و نبایدهای رفتار با حیوان‌ها آموزش داده می‌شود. جلسات مالکان کوتاه‌تر است و حداکثر به ۵ جلسه ختم می‌شود. نرخ هر جلسه حدود ١٠٠ تا ٢٠٠‌هزار تومان است و علاوه‌بر کلاس‌های حضوری شامل پکیج‌های آموزش غیرحضوری نیز می‌شود. این پکیج‌ها بین ٢٠ تا ۵٠‌هزار تومان قیمت دارد.

مریم
این مطلب توسط :
مریم داودی برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 249 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3
  • Ad3
  • Ad3