• Ad not found

چرا همستر من بطری آبش را میجود؟


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
چرا همستر من بطری آبش را میجود؟

همستر ها جویدن را دوست دارند ،این غریزه انها است . شاید انها برای قوی کردن دندان هایشان همه چیز را میجوند. به هر صورت دندان جوندگان همیشه در حال رشد است و این خصوصیت جوندگی باعث می شود دندانها بیش از حد رشد نکنند.

.

به هر حال اگر همستر شما چیزهای  نامناسبی را بجود مشکل ایجاد می شود و وسایلش از بین خواهند رفت . جویدن میله های قفس یا بطری آب توسط همستر یکی از عادات طبیعی همستر اند . اما اگر این باعث شود شما مجبور شوید مرتبا قفس و ظرف آب را عوض کنید مشکل ایجاد میکند و هزینه اضافی نیز به شما تحمیل می کند.

چند روش و ترفند  برای جلوگیری از جویدن بطری توسط همستر وجود دارد که شما با رعایت آنها میتوانید از احتمال جویدن جلوگیری کنید .

.

 محل ظرف آب :

تهیه بطری آبی که دارای لوله باشد و از بیرون قفس نصب شود انتخاب بهتری نسبت به انتخاب کاسه برای آب است . کاسه آب ممکن است زود به زود کثیف شود و یا همستر خودش را خیس کند اما یک بطری آب مخصوص میتواند آب را  تمیز و تازه نگهدارد.

ظرف آب همستر

هرچند ممکن است همستر بهر صورت خود  لوله آب را گاز بزند.  تا جایی که میتوانید بطری آب را خارج از قفس همستر قرار دهید.  اگر امکانش وجود دارد فقط سر بطری را داخل قفس قرار بدهید . بطری های آب مخصوص همستر معمولا به بیرون قفس نصب میشوند . تنها بطری را به مقداری داخل بگذارید که هسمتر بتواند اب بخورد نه اینکه گاز بزند .

.

 فعالیت و ورزش:

همستر نیازمند سرگرمی است و ممکن است اگر خسته و کسل شود شروع به جویدن ظرف آب بکند . مطمئن شوید همستر شما تمام وسایل سرگرم کننده و بازی را درون قفس خود دارد و سرگرم است . چرخ و فلک همستر میتواند نیاز همستر به تمرین و ورزش را از بین ببرد و باعث سرگرمی همستر شود .

فعالیت و سرگرمی برای همستر

لوله های مخصوص همستر میتواند بسیار سرگرم کننده باشد همستر ها در طبیعت علاقه خاصی به گشت و گذار و کندن زمین دارند.همچنین شما میتوانید با تهیه توپ همستر نیاز همستر به گشت و گذار در بیرون را برطرف کنید . همستر ها کنجکاو هستند و گشت و گذار بی خطر برایشان در بیرون مفید می باشد .

.

 اسباب بازی های جویدنی :

همستر نیاز به گاز گرفتن و جویدن دارد . شما باید این نیاز همستر را با تهیه اسباب بازی های جویدنی ایمن برطرف کنید . شما میتوانید از هویج و چیزهای سفت که طعم خوبی هم دارند به عنوان اسباب بازی و سرگرمی استفاده کنید . حتی برخی از مینرال ها و سنگهای جویدنی که در پت شاپ ها  وجود دارند داری طعم هایی از قبیل موز،هویج و … میباشند .

یک بلوک  بزرگ از چوب میتواند همستر شما را به قدری سرگرم کند که همستر فراموش کند بطری آب و قفس خود را بجود و این بسیار عالی است .

خلاقیت به خرج دهید :

اگر هسمتر شما علاقه بسیاری به جویدن قفس و بطری آبش داشته باشد ممکن است علاقه ای به جویدن اسباب بازی های سنتی و سنگ های طعم دار آماده ای که بیرون فروخته میشود نداشته باشد .

شما میتوانید از اجسام فلزی که استفاده نمیکنید مانند قاشق یا … استفاده کنید . اینگونه همستر شما مشغول جویدن قاشق میشود و دیگر جویدن میله های قفس و بطری آب را به فراموشی می سپارد . همچنین شما میتوانید از لوله دستمال کاغذی برای سرگرم کردن همستر خود استفاده کنید .

مترجم:پارنیا.خ

منبع: ehow.com

———————————————————————————

مطالب مشابه:

نکاتی قبل از خرید همستر

آشنایی با نژاد های همستر

اهلی کردن همستر

چگونه همستر را در دست بگیریم

بنین
این مطلب توسط :
بنین قربانی برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 1,618 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3