• Ad not found

روش پخت غذا برای سگ


روش پخت غذا برای سگ

دستور چندین غذای مناسب برای سگ ها

.

بهترین غذایی که مورد توصیه دامپزشکان برای سگهاست ، مخلوط متنوعی از انواع مواد غذایی است. سگها گوشتخوار هستند بنابراین اصلی ترین قسمت غذای روزانه آنها بایستی پروتئین باشد. اگر ما از مواد غذایی غیر از گوشت  استفاده می کنیم فقط دو دلیل دارد:

.

۱- کاهش قیمت هر وعده غذا

۲- تامین انواع مختلف پروتئین ها و ویتامین ها

پختن غذای سگ

.

بهترین غذا برای سگها را می توانید با مخلوط  کردن سویا با گوشت (سفید یا قرمز ) درست کنید. سویا در واقع همان کنجاله سویا است که در فروشگاه های مواد غذایی می فروشند. ولی به اندازه کافی پروتئین دارد. گوشت می تواند گوشت قرمز یا سفید ( مرغ ) ، سنگدان و یا دل مرغ باشد.

.

البته گرچه سویا کامل ترین پروتئین گیاهی است ولی باز هم نمی تواند جایگزین کامل گوشت شود زیرا اسید آمینه متیونین ندارد برای همین می توانیم برای جبران آن از غلات هم استفاده کنیم.

.

و یک نکته ظریف دیگر، سگ به واسطه گوشت خوار بودنش ممکن است تحمل کمی برای تحمل سویا و همچنین سایر غذاهای غیر گوشتی داشته باشد و در صورتی که مقدار سویا یا هر غذای جدیدی  را یک مرتبه اضافه کنید باعث وجود آمدن اسهال در سگ شود.

در صورت بروز اسهال ، بهتر است سویا را کم کنید و بتدریج مقدارش  را زیاد کنید تا معده سگ به ماده غذایی جدید عادت کند.

تهیه غذای سگ

.

اگر لازم است از روغن استفاده کنید ترجیح بر این است که از روغن ذرت یا روغن زیتون استفاده کنید.

توجه کنید که استخوان های مرغ مخصوصا جناغ را به هیچ عنوان به سگ ندهید. این کار به کرات باعث انسداد در حلق جانور شده است.

اگر هم ماهی به سگتان میدهید حتما تیغ های آنرا به طور کامل از آن خرج کنید.

.

روش پخت چند غذای روزانه پیشنهادی برای سگ ها :

– مخلوط گوشت قرمز و سویا را مخلوط کنید بهمراه آب مقداری برنج پخته نمک ید دار و مقداری هویج رنده شده مخلوط کنید و بگذارید حدود ۴۰ دقیقه پخته شود.

– سنگدان مرغ خرد شده با سویا و آرد سفید یا گندم بهمراه اسفناج و جعفری و مقداری کاهو بهمراه ۳ قاشق مربا خوری روغن مخلوط کنید پس از اینکه حدود ۴۰ دقیقه پخت به سگتان بدهید.

پختن غذا برای سگ ها

.

استفاده از پای مرغ برای سگها کاملا رایج است. اما حقیقت اینست که پای مرغ هیچ ارزش غذایی ندارد و اصولا فقط یک غذای شکم پرکن است.

در غذای سگ می توانید از سیب زمینی و هویج پخته و همچنین شلغم هم استفاده کنید. در واقع دو ماده غذایی اول که فراوان هم در دسترس هستند و در غذای خودمان هم زیاد کاربرد دارند برای سگها هم مفیدند. فقط همان نکته ذکر شده را به خاطر داشته باشید که از مقادیر کم شروع کنید تا ذائقه سگ به آن عادت کند.

.

یک غذای دیگر، استفاده از استخوان قلم هست. آنرا به همراه مخلوط گوشت و سیب زمینی و مقداری نمک بپزید. میتوانید بعد از پخت، مقداری آرد ذرت هم به آن اضافه کنید تا بصورت حلیم مانند در آید.

.

یک غذای دیگر ، شیر، گوشت ماهی و سویا بهمراه اسفناج است که با کمی روغن و آرد ذرت مخلوط کنید و به سگ بدهید.

.

 ماده خوراکی دیگر که توسط اکثر افراد بعنوان غذای سگ استفاده می شود، سر مرغ است. گرچه دامپزشکان آنرا همانند پای مرغ برای سگ ها مناسب نمی دانند ولی بهر صورت بهتر از پای مرغ  است. یادتان باشد که سر مرغ را بپزید و پس از سرد شدن  نوک را جدا کنید.

.

غذای سگهای نگهبان

.

 می توانید به همراه گوشت از سبزیجاتی مانند نخود سبز ، جوانه گندم و ماش هم استفاده کنید.

منبع: رشت پت دات آی آر

.

همچنین بخوانید:

بنین
این مطلب توسط :
بنین قربانی برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 4,573 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3
  • Ad3
  • Ad3