• Ad3

ده پرنده ای که باید از آنها دوری کرد


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
ده پرنده ای که باید از آنها دوری کرد

نوشته RYAN THOMAS

.

پرندگان اغلب حس دوست داشتن و صلح و امنیت را برای ما تداعی می کنند. صدای آنها اولین چیزی هست که شما در اول یک صبح آفتابی می شنوید و یا با رفتن به پارک ها و طبیعت انتظار دارید بشنوید.

اما گاهی بعضی از آنها می توانند موجوداتی بی رحم، حرام زاده هایی جهنمی و راهی به سوی مرگ باشند! در حالیکه بعضی از آنها می توانند انواع و اقسام وحشیگری را داشته باشند باید تاکید کنیم که ما در جهانی زندگی می کنیم که مخلوطی از خیر و شر و خوبی و بدی است.

.

در اینجا ۱۰ پرنده ای را که بهتر است از آنها اجتناب کنید می آوریم:

.

۱۰ – مرغ دریایی ( مرغ طوفان ) ( Seagull ):

ممکن است فکر کنید که بدترین کاری که یک مرغ دریایی می تواند انجام دهد برداشت ناهار پیک نیک شما یا خراب کردن مراسم رژه است، اما این ساکنان ساحل یک چهره سیاه هم دارند که زیر پرهای قشنگشان کمین کرده است. و شما فقط وقتی آن را می بینید که دوروبر لانه های آنها قدم گذاشته باشید. اگر مرغ های دریایی احساس کنند که جوجه هایشان حتی کمی در خطر هستند به شدت انتقام می گیرند و مغز شما را از سرتان در خواهند آورد.

مرغ دریایی مرغ طوفان

.

۹- پرنده ماقبل تاریخ  Velociraptor

بله البته آنها منقرض شده اند و دیگر وجود خارجی ندارند. اما لازم هست ذکر کنیم که این دایناسور های پردار در واقع  یک پرنده واقعی بودند و سوسمار های بیش از حد رشد یافته فلس دار پرنده نبودند. بهر حال آنها از هر پرنده ای که ما اکنون می شناسیم ترسناکتر بوده اند. آنها بسیار باهوش و زیرک بوده اند و بصورت گروهی شکار می کرده اند و دارای منقار تیز و بلندی بوده اند که می توانسته گلوی قربانی را براحتی پاره کند ( هرچه باشد آنها دایناسور بوده اند نه موش و ماهی ).

پرنده ماقبل تاریخ Velociraptor

.

۸- فالکون Falcon

این پرنده ذاتا شکارچی است و موقع شکار ، چنگالهای بسیار تیزش را در بدن جونده های کوچک و ماهی فرو می کند. این پرنده قادر است نخاع شکارش را با منقارش قطع کند. فالکن واقعا یک جت شکاری است که به انواع ابزار هوانوردی و سلاح های تهاجمی مجهز شده، بنابراین وقتی آنها برای شکار دست آموز می شوند همچنان می توانند حتی در سنین کم ، خطر بالقوه باشند.

فالکون پرنده شکاری

.

۷- عفریته کلاه آبی  Blue-Capped Ifrita

درحالیکه این پرنده زیبا  ، چیزهایی بزرگتر از حشرات را نمی خورد، به یک مکانیزم دفاعی مجهز شده که بطور جدی او را از خطرات مصون نگه میدارد. این پرنده با تغذیه از سوسکهای خاصی که در بدنشان باتراکو توکسین تولید می کنند این سم را در بدنش ذخیره می کند. انسان با دست زدن بدون دستکش به این پرنده دچار مسمومیت می شود. باتراکو توکسین مشابه همان سم قورباغه های دارت سمی است. چطور می شود تصورش را بکنید که چنین پرنده زیبایی می تواند تا این حد خطرناک باشد؟

عفریته کلاه آبی پرنده سمی

.

۶- باسترک (طرقه)  Little Shrikethrush

این پرنده، مشابه قبلی، به سمی مشابه قورباغه دارت سمی مجهز شده است. باسترک چشم برفی در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری اندونزی، استرالیا و گینه نو یافت می شود. پرنده به رنگ سبز زیتونی است و اغلب استتار خوبی بین درختان دارد ولی از روی صدای ویژه اش که آوایی موسیقایی است و شبیه سوت است مشخص می شود.

باسترک پرنده سمی

.

۵-  پیتو هویی Pitohui

اولین پرنده سمی ( از سه پرنده سمی شناخته شده ) بود که کشف شد و معلوم شد که پوست و پرهایش سمی هستند. در پاپوآ و گینه نو پیتو هویی را به جهت اینکه غیر قابل خوردن است ، rubbish bird ( زباله پرنده ) می نامند. برای ساکنان این جزایر چیزی نیست که خوراکی نباشد بنابراین در موقع لزوم پرها و پوست آنرا می کنند و آنرا روی ذغال کباب می کنند. ولی شما یادتان باشد که دور این پرنده را خط بکشید.

پیتو هویی پرنده سمی

.

۴- عقاب  Eagle

خطر این پرنده در توانایی بالقوه آسیب رساندن اوست. در حقیقت منقار و چنگالها و چشمان تیزبین او ، این پرنده را به یک شکارچی فوق العاده تبدیل کرده است. عقاب می تواند در موقع پرواز وزن زیادی را با خود حمل کند و تعجب آور نیست که بتواند یک ماهی درشت را در عرض ۳-۴ دقیقه بخورد. این پرنده ها استاد شکار هستند و سمبل قدرت محسوب می شوند و تصویر آنها بعنوان علامت رسمی بسیاری از سازمانها و تشکیلات ارتش در همه جای جهان انتخاب شده است.

عقاب سمبل قدرت

.

۳- کرکس Vulture

این پرنده ها به زشتی خود شیطان هستند. حضور شوم این ماشینهای لاشه پاک کن در اطراف مردار ها، مرگ را تداعی می کند. آنها رفتگران بزرگی هستند که گوشت لاشه ها را می درند و یک موجود را به سرنوشت نهایی اش که همانا ازمحلال است نزدیک می کنند.

کرکس ها به معده اسیدی ویژه ای مجهزند که میتواند اکثر باکتری ها، ویروسها و حتی سیاه زخم را که در لاشه ها وجود دارد و هیچ موجود زنده ای قادر به خوردن آنها نیست را از بین ببرد. همچنین ادرار آنها نیز قابلیت میکروب کشی دارد.

کرکس لاشخور

.

۲- شتر مرغ Ostrich

بزرگترین پرنده جهان که قدش به بیش از ۹ فوت (حدود ۲۷۰ سانتی متر )  و وزنش تا ۳۵۰ پوند ( ۱۵۸ کیلوگرم ) می رسد. آنها می توانند تا ۳۰ مایل در ساعت ( ۴۸ کیلومتر در ساعت ) سرعت بگیرند و تا ۱۰ مایل ( ۱۶ کیلومتر) بی وقفه بدوند.

لگد پاهای آنها می تواند یک کفتار را از پا در بیاورد. همچنین آنها ناخنهای تیزی هم دارند. اگر صورت معصوم  و ذات ترسوی آنها نبود که سرشان را در زیر ماسه ها پنهان کنند، مطمئنا تبدیل به هیولاهای ترسناک بزرگی می شدند.

شتر مرغ

.

۱- کاسو واری Cassowary

این پرنده به عنوان خطرناکترین پرنده دنیا در نظر گرفته می شود و بیشترین آمار را در این زمینه هم دارد. در گینه نو زندگی می کند و با چنگالهای خنجر مانند با طول ۵ اینچ می تواند انسانی را از پا در بیاورد ( همچنانکه سابقه داشته است ) . پاهای آنها بطور مضحکی قدرتمند است و می تواند به انسان و سگها به شدت لگد بزند و با این پاها می تواند با سرعت ۳۱ مایل در ساعت ( ۴۹ کیلومتر در ساعت ) بدود.

در طی جنگ جهانی دوم، به سربازان امریکایی و استرالیایی در گینه نو اخطار داده بودند که از این پرنده ها دوری کنند.

.

پرنده Cassowary

.

منبع:  سایت listverse

.

مطالب مشابه :

گروه
این مطلب توسط :
گروه ترجمه بیاباما برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 2,463 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3