• Ad3

عروس هلندی من پرهایش را می کند


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
عروس هلندی من پرهایش را می کند

اطلاعات ذکر شده در اینجا صرفا راهنمایی است و قصد ندارد جانشین توصیه دامپزشکان محترم باشد. جهت هرگونه اطلاعات بیشتر به دامپزشک تان مراجعه کنید.

.

موضوع کندن پرها در پرندگان همیشه از بحث برانگیز ترین موضوعات مربوط به مراقبت از آنها بوده است. اگر عروس هلندی شما در سلامت به سر می برد خودش به تیمار کردن پرهایش از آنها مراقبت می کند. غده uropygial یا به زبان عامیانه غده چربی ، غده ای است که در اکثر پرندگان از جمله عروس هلندی شما یافت می شود و چربی مخصوصی ترشح می کند که پرنده با آن پرهایش را تیمار کرده و می آراید.

.

اگر عروس هلندی شما با پرهایش مسئله دارد، آنموقع ممکن است این غده مسئله مشکلی داشته باشد. سالی یکبار پرنده تان را برای چکاپ نزد دامپزشک پرندگان ببرید ( شما اتومبیل تان را هر چند وقت برای چکاپ می برید چرا نباید برای پرنده چنین مراقبتی داشته باشید؟ )

.

پرکنی عروس هلندی

دلایل پرکنی در عروس هلندی زیاد است: تغذیه ضعیف، بلوغ جنسی و جسمی، تنهایی و افسردگی، باکتری ها، عفونتها، یک جفت حسود، دلایل هورمونی و حتی آلرژی ها.

عروس هلندی ها در طبیعت خیلی اجتماعی هستند و در گله شان همبازی های بسیاری دارند. در اسارت لازم است که آگاه باشید که عروس هلندی ها ملازمت و همراهی لازم دارند توجه می خواهند و اکثر اوقات بازی و سرگرمی نیاز دارند.

اسباب بازی عروس هلندی

اگر عروس هلندی شما تمام این توجهات را نداشته باشد می تواند دچار اختلال روانی پرکنی شود. در انسان هم این اختلال وجود دارد و خودش را با کندن موها و جویدن ناخن ها نشان می دهد.

برای جلوگیری از تنهایی و بی حوصلگی عروس هلندی تان ، اوقات بیشتری را با او سپری کنید گرچه روشن گذاشتن رادیو، ضبط و یا تلویزیون وقتی که شما منزل نیستید می تواند کمک کند.

اسباب بازی ها، زنگ، عروسک ، آینه و از این دست هم می تواند کمک کننده باشد. فراهم کردن یک قفس بزرگ تر همیشه ایده خوبی هست.

چرا پرهای عروس هلندی من می ریزد

.

قبل از اینکه علت پرکنی عروس هلندی خود را “پرکنی روحی روانی” مشخص کنید لازم است دامپزشک دلایل دیگر پرکنی مثل انگل ها، قارچ ها یا کمبود های ویتامینی را رد کرده باشد.

همچنین در عروس هلندی ها یک پرریزی فصلی هم وجود دارد. دوره هایی از پرریزی ممکن است به آب و هوا و فصول تولید مثل مربوط شود. هوای خشک زمستانی میتواند این پرریزی را تشدید کند. دوره نوری کوتاه یا بلند بواسطه اثر روی خواب پرنده، بنظر می رسد که روی این پرریزی اثر داشته باشد.

.

منبع: کوکاتیل دات کام

.

مقاله: چکار کنیم عروس هلندی گاز نگیرد

مقاله: تغذیه عروس هلندی

مقاله: علل بدخلقی عروس هلندی

گروه
این مطلب توسط :
گروه ترجمه بیاباما برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 14,070 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3