• Ad3

بیاباما تا بدانی،روش جدید چیدن پرهای پرندگان


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
بیاباما تا بدانی،روش جدید چیدن پرهای پرندگان

بروز شده در <26 اسفند 1396>


آیا باید پرهای پرنده را کوتاه کرد؟ بله باید این کار را کرد؟ یک راه جدید برای کوتاه کردن پرهای بال پرنده های خانگی را معرفی می کنیم.

 .

پرندگانی که کمتر شناخته شده (اگزوتیک) هستند جزو محبوب ترین حیوانات خانگی می باشند. بسیاری از مردم پرنده نگه می دارند و آنها را خیلی دوست دارند ولی سؤالاتی برای آنها پیش می آید. یکی از معمول ترین این سؤالات این است: آیا باید پرهای پرنده را کوتاه کرد؟ بله باید این کار را کرد.

.

برای سالها پرهای بال را به این صورت کوتاه می کردند که پرهای نوک بال را تا نصفه کوتاه می کردند و آن برش را تا لایه ی بعدی پرها (Covert feathers) که کوچکتر و پوشاننده هستند، ادامه می دادند. این روش قابل قبول بود و هنوز هم بسیاری از دامپزشکان به همین روش پرها را کوتاه می کنند. اما این روش باعث ناراحتی پرنده می شود. پرندگان موجوداتی کُرکی هستند و سعی می کنند ساقه پرهای کوتاه شده را طوری بیارایند که نرم تر شود و بدن آنها را اذیت نکند. این مسئله را بدین صورت می توانید تشخیص دهید که ساقه  پرها شکل انفجار ستاره ای به خود می گیرند گویی منفجر شده اند.

.

روش جدید کاملاً فرق دارد. دامپزشک به آرامی بال را باز می کند و پرها را یک به یک از هم جدا می کند, سپس یک قیچی با نوک گرد برمی دارد. ترجیحاً قیچی مخصوص پرنده یا ناخن گربه و پرها را از پایه ی آن کوتاه می کند. این کار باعث می شود کل پر جدا شود و دیگر لازم نیست پرنده ساعتها وقت صرف مرتب کردن آن کند. با این روش دامپزشک تعداد کمتری از پرها را کوتاه می کند و شکل ظاهری بال قشنگ تر از روش قبل است. این روش شانس بریده شدن اتفاقی یک پر خونی (BLOOD FEATHER) را کاهش می دهد.

.

روش جدید کوتاه کردن پرهای بال، مزایای زیادی دارد. دفعه بعد که خواستید این کار را بکنید، از دامپزشک بخواهید روش جدید را استفاده کند. هم شما و هم پرنده تان خوشحال تر خواهید بود.

منبع: سایت exoticpetbirds

فروش سگفروش گربه

گروه
این مطلب توسط :
گروه ترجمه بیاباما برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 4,567 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3