• Ad not found

بیاباما تا بدانی، درباره ژرمن شپرد


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
بیاباما تا بدانی، درباره ژرمن شپرد

ژرمن شپرد، سگی زیبا، اشرافی و باهوش است که همیشه بعلت رفتار و ساختار بدنی ممتازش در بین سایر نژادها مورد انتخاب قرار گرفته است و حتی ویژگی های خوبی مثل مهربانی اش آنرا مناسب برای یک سگ خانگی و همدم انسان و بچه ها کرده است.

نام این نژاد به زبان آلمانی Deutscher Schäferhund است و درزبان فرانسوی به آن شیانلو می گویند.

.

همانطور که مشخص است تاریخچه پیدایش این نزاد به آلمان بر می گردد. کاپیتان Max von Stephanitz همراه با چندین پرورش دهنده دیگر،  این نژاد را در ۱۸۸۲ در هانوور معرفی کرد.  در سال ۱۸۹۹ کاپیتان مکس، Horan را بعنوان اولین سگ ژرمن شفرد رجیستر معرفی کرد. در آنموقع هم ژرمنهای موکوتاه و هم موبلند معرفی شدند ولی امروزه در دنیا فقط نوع موکوتاه را در نمایشگاه ها نمایش می دهند. اولین نمایش ژرمن شفرد در آمریکا در سال ۱۹۰۷ بود. این نژاد در امریکا با نمایش فیلمهای  Strong heart و Rin-Tin-Tin که یک ژرمن در آن بازی می کرد مشهور شد.

خصوصیات نژاد ژرمن شپرد

.

در بین سگ های قدیمی گله و مزارع از این سگ زیاد نام برده می شود که بعد ها بعنوان ملازم و همراه انسان  توسعه بسیار زیادی یافت. این نژاد ازسال ۱۹۱۴ از آلمان به بسیاری ازنقاط جهان انتقال یافت و با ایجاد کلوب های مختلف در سراسر جهان در نگهداری از آن اهتمام زیادی بعمل آمد. در سال های اخیر در کشورمان نیز به آن بعنوان یک سگ نگهبان بسیار باهوش توجه زیادی شده است.

ژرمن شپرد همیشه به دلیل رفتارش، آموزش پذیری و ساختار بدنی چه از نظر زیبایی و چه از نظر کارایی در بین سایر نژادها مورد توجه قرارگرفته است و حتی ویژگی های دفاعی وتربیت های اختصاصی آن نیز در مسابقات به معرض قضاوت گذارده می شود. اولین و مهمترین ویژگی مورد توجه  در سگ های نژاد ژرمن شپرد، رفتارهای اشرافی، جسارت و شجاعت و آموزش پذیری است، بطوریکه این سگ را تبدیل به موجودی چند منظوره و محبوب همه کرده است.

.

این نژاد از سگ با آموزشهای مناسب،  از تفنگ و تهاجم ترسی ندارد و عملکرد آن به عنوان یک سگ پلیس کاملا مشهور است. این سگ درهدایت و راهنمائی افراد نابینا ، به عنوان یک سگ خانگی و یک دوست نیز قابلیت خود را نشان داده است. شیانلو جثه متوسطی دارد ولی جزو سگهای بزرگ طبقه بندی می شود. بهترین ژرمن شیپرد سگی است که بتواند حداکثر مسافت را با حداقل انرژی بدود.

.

رنگ چشم ها در ژرمن شفرد،  تیره است. گوش ها افراشته اند و  درمحل اتصال به سر  پهن بوده و  به سمت جلو باز می شود و در موقع توجه حالت افراشته پیدا می کند. زیباترین حالت نمایشی ژرمن ها حالتی است که در مشاهده از روبرو گوش ها موازی با یکدیگر و افراشته باشند. سگ هایی که گوش های آویزان و یا بریده شده هستند ارزش نمایشگاهی خود را ازدست می دهند.

مشخصات ژرمن شولاین

.

ویژگی جالب این سگ اینست که  جدوگاه ( بالای شانه ها ) مرتفع تر از سایر نقاط بدن است. ارتفاع این ناحیه در سگهای نر  ۶۰ الی ۶۵ سانتیمتر و در سگ های ماده ۵۵ الی ۶۰ سانتی مترمی باشد.  ارتفاع بدن به سمت عقب با شیب  ملایمی کم می شود.  سینه فراخ است و هیچگاه باریک نمی باشد. دم پرپشت و بلند است.  دم های فر خورده از ارزش حیوان می کاهد. طول عمر ژرمن شفرد را ۱۳ سال می دانند.

.

سگ  ژرمن شفرد  دارای پوشش خارجی مضاعف با طول متوسط می باشد که لایه خارجی متراکم و خشن بوده و کاملا در روی بدن قرارمی گیرند. قسمت داخلی گوش ها، جلوی صورت، اندام های حرکتی و پنجه ها به وسیله موهای کوتاهی پوشیده می شوند درحالیکه گردن دارای موهایی بلندتر و ضخیم ترمی باشد. به همین ترتیب قسمت تحتانی اندام های حرکتی نیز واجد موهای بلندی هستند.

مشخصات توله ژرمن شولاین اصیل

.

رنگ درسگ های ژرمن شپرد متفاوت است ولی رنگ  تیپیک مشکی در پشت، پوزه و روی دم و قهوه ای در پایین دستها، زیر شکم و زیر دم است . سگهای کاملا مشکی هم وجود دارند ولی رنگ های خیلی کم رنگ و  یا داشتن رنگ سفید  قابل  قبول  نمی باشد.

فروش سگفروش گربه

بنین
این مطلب توسط :
بنین قربانی برای سایت biabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 2,691 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3