• Ad not found

جلو گیری از گدایی کردن سگ ها برای غذا


جلو گیری از گدایی کردن سگ ها برای غذا

گاهی مقصر عادات زشت حیوانات ، رفتار و طرز برخورد صاحبان آنهاست. از جمله یکی از عادت های زشت سگ ها، گدایی کردن و خواهش برای غذا است،

گدایی کردن غذای و یا زوزه کشیدن و رفتارهای ملتمسانه وقتی شما در حال غذا خوردن هستید، یک اختلال رفتاری در سگهاست. برای جلوگیری از  این حالت باید به روش زیر عمل کنند:

همیشه در یک جای مشخص و در یک زمان مشخص به سگ غذا بدهید. غذا دادن در یک ساعت مشخص همچنین باعث می شود سگ در آن ساعت منتظر غذا باشد و در اوقات دیگر بیجهت واق واق نکند. اینکار یک مزیت دیگر هم دارد: عادت دفع او منظم خواهد شد.

.

همیشه غذا را در ظرف مخصوص خودش به سگ بدهید و سعی کنید غذای سگ را همیشه در همان ظرف بدهید. اینکار همچنین باعث میشود سگ از روی زمین غذا نخورد و همچنین از دست غریبه ها نیز غذا نگیرد.

غذا را همیشه در یک ظرف مشخص به سگ بدهید

به تمام افراد منزل یاداوری کنید که در زمان  غذا خوردن، دلشان برای سگ نسوزد و چیزی از غذای خود را به سگ ندهند. در زمان غذا خوردن، سگ را از محیط دور کرده و یا حیوان را به وسیله  قلاده مهار کنید.

به خواهش و التماس سگ جایزه ندهید و به او لقمه غذایتان را ندهید. در این زمان با سگ جدی برخورد کنید و با کلمه “نه” او را از این رفتار باز بدارید.

.

هیچگاه زمانی که از خرید به منزل باز می گردید و سگ احساس دلتنگی از خود نشان میدهد از بین کیسه های خرید خوراکی برای شاد کردن سگ به او ندهید.  هیچگاه اجازه ندهید سگ با نگاه های معصومانه و لیسیدن دور تا دور دهان و یا راه انداختن آب از لب و لوچه هایش شما را متقاعد کند که تکه ای غذا به او بدهید.

منبع: گودپت

.

همچنین بخوانید:

تغذیه سگهای خانگی،

تهیه غذا برای توله سگها

بنین
این مطلب توسط :
بنین قربانی برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 720 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3
  • Ad3
  • Ad3
  • Ad