• Ad not found

برای فرزند خردسال خود بچه گربه نخرید.


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
برای فرزند خردسال خود بچه گربه نخرید.

آیا به نظر شما بچه گربه ممکن است به کودک خردسال ما آسیبی برساند و یا برعکس، فرزند ما به بچه گربه ؟

.

ممکن است شما هم زمانی قصد داشته باشید برای کودک خردسال خود به عنوان هدیه تولد یا هر دلیل  دیگری ، یک بچه گربه پرشین بخرید. اولین پرسشی که در ذهن می آید این است که آیا  بچه گربه ممکن است به کودک خردسال  آسیبی برساند؟  در پاسخ باید بگوییم  بیشتر از آنکه احتمال دارد بچه گربه به فرزند شما آسیب برساند ،  فرزند شما ممکن است به بچه گربه آسیب بزند!

.

بچه گربه ها به ویژه بچه گربه های پرشین موجوداتی بسیار ظریف و آسیب پذیرند. کوچک ترین اشتباه در روش حمل ، روش بلند کردن حیوان از زمین ، بغل کردن یا نحوه  برخورد با حیوان میتواند آسیب های جدی به حیوان وارد کند. در این میان یک کودک خردسال قطعا  نمیداند با یک بچه گربه پرشین چگونه برخورد کند، و میتواند به راحتی و در عرض فقط چند ثانیه با یک حرکت اشتباه بچه گربه را  مصدوم کند یا حتی بکشد. در این میان آن کودک واقعا مقصر نیست. کودکان فرشته های پاک و بی گناهی هستند و قطعا از روی عمد به حیوانات آسیب نمی رسانند. مسئولیت این آسیب به آن حیوان، قطعا متوجه والدین این کودک هست که اسباب بازی اشتباهی را در اختیار فرزند خردسال خود قرار داده اند.

http://www.orangedonkey.net/wp-content/uploads/2010/12/kittens-persian-cats5.jpg

.

مسئله اینجاست که یک بچه گربه پرشین موجود ظریفی است که حتی یک بزرگسال هم  باید با او کاملا با دقت و ظرافت برخورد کند. کافیست کودک شما یک بار بچه گربه را کمی بیشتر از حد معمول فشار بدهد. دنده های حیوان میشکند و  ریه هایش پاره می شود.  کافی است کودک شما فقط یک بار به اشتباه بر روی گربه پا بگذارد و گربه را لگد کند. قطعا بچه گربه پرشین در صورت بروز چنین حادثه ای خواهد مرد! حتی کافی است یکبار کودک شما بچه گربه را از فضای بالا و بدون دقت به زمین بیاندازد  یا به سوی زمین رها کند تا  دست یا پای گربه بشکند.  تمام مواردی که  ذکر می کنیم متاسفانه مواردی هستند که احتمال وقوع زیاد دارند . پس لطفا دقت کنید و قبل از تهیه بچه گربه پرشین برای کودک خود حتما همه جوانب را کامل بسنجید. حیوانات اسباب بازی و بازیچه ما نیستند.

http://www.meowhousekittens.com/assets/pictures/featured-kittens/persian-himalayan-kittens-1-1.jpg

.

راهکار درست و عقلانی اینست که قبل از رسیدن کودک شما به یک سن خاص برای او بچه گربه خیلی کوچک نخرید. فقط زمانی برای کودک خود بچه گربه تهیه کنید که اطمینان داشته باشید که کودک شما به آن سطح از آگاهی و ادراک رسیده که بداند چگونه باید با یک بچه گربه رفتار کرد.  ممکن است یک کودک در سن هفت سالگی به این حد از ادراک و فهم برسد ، و کودکی دیگر در سن ده سالگی. تشخیص این امر قطعا با والدین کودک است. اگر قبل از این زمان قصد دارید بچه گربه ای وارد منزل خود کنید باید به صورت مداوم ارتباط کودک خود با بچه گربه را زیر نطر داشته باشید تا مبادا آسیبی از جانب کودک شما به حیوان وارد شود.

http://www.thecatsbreeds.net/gallery/train-your-cat/train_your_cat.jpg

.

ممکن است راهکار دیگری به ذهن شما برسد و آنهم خرید  یک گربه بالغ برای او است. گربه های بالغ قطعا به مراتب قوی تر از بچه گربه ها هستند و میزان آسیب پذیری آنها کم تر است.  ولی در این مورد ممکن است قضیه عکس شود و گربه بالغ هنگام  بازی کودک شما،  به صورت و چشم او صدمه جدی وارد کند. رها کردن یک کودک خردسال با گربه به هیچ روی توصیه نمیشود و نظارت و مراقبت دائمی والدین قطعا امری واجب است.

منبع: persiankitten.ir

.

مطالب دیگر:

انواع نژادهای گربه

اصول اولیه نگهداری گربه

سوالات رایج پیرامون گربه ها

سگ بخریم یا  گربه؟

تعداد بازدید از این صفحه : 1,038 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3