• Ad not found

چگونه گربه را در خانه در امنیت نگه داریم


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
چگونه گربه را در خانه در امنیت نگه داریم

به روز شده در <8 فروردین 1397>

با اینکه گربه موجود مستقلی است اما ما به عنوان صاحب آنها، نگرانشان هستیم. امنیت آنها مهمترین اولویت برای اغلب ماست.


بیرون از خانه خطراتی وجود دارد ولی ما اغلب خطرات داخل خانه را فراموش می کنیم.

برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد این مطلب را بخوانید.

.

By: Nancy Barber

.

.

در مورد فضای سبز خانه دقت کنید.

.

شما ممکن است دوست داشته باشید چند گلدان گل در خانه بگذارید، اما این بدان معنا نیست که گربه هم آن را دوست دارد. بسیاری از گیاهان برای گربه ها سمی هستند و سلامت آنها را در خانه به شدت به خطر می اندازند. انواع گیاهان خانواده Lily ( لیلیوم، سوسن سفید و زنبق و …) برای گربه خیلی سمی هستند، همچنین گیاهان تیره ی aloe (صبر زرد). هنگام انتخاب گیاه خیلی دقت کنید و قبل از انتخاب گیاه حتماً به فهرست گیاهان ایمن برای گربه مراجعه کنید.

.

.

قبل از استفاده از ماشین لباس شویی یا خشک کن، چند بار همه جا را چک کنید. مایه ی تأسف است که بسیاری از افراد گربه خود را به خاطر این وسایل از دست داده اند. گربه دوست دارد جاهای گرم بخوابد و اتاق رختشویی برایش مکان ایده آلی است. هنگام استفاده از این ماشین ها ۳-۲ بار همه جا را چک کنید. از جمله داخل ماشین را چون گربه ممکن است داخل آن رفته باشد.

هنگام استفاده از لباسشویی،  شما مشغله زیادی دارید و توجه شما  کم است. زندگی گربه را به خاطر حواس پرتی به خطر نیندازید. برای پیشگیری از یک فاجعه ناخوشایند قبل از روشن کردن دستگاه برای آخرین بار همه جا را چک کنید.

خطر ماشین لباسشویی برای گربه

از ایمن سازی درها برای گربه های کنجکاو غفلت نکنید. گربه ها موجودات خیلی باهوشی هستند. بعضی از آنها آنقدر باهوش هستند که می توانند درها را باز کنند. اگرچه این کار، شاهکاری تأثیر گذار است، اما می تواند خطرناک باشد. دری که باز می شود می تواند بسته شود. ممکن است گربه در اتاق حبس شود بدون آب، غذا و ظرف توالت. اگر شما خانه باشید مشکلی نیست، اما ممکن است شما چند ساعت یا حتی تمام روز را بیرون باشید.

چند راه را می توانید امتحان کنید. اگر در دارای قفل است آن را قفل کنید. می توانید درها را باز بگذارید و چیزی جلوی در بگذارید تا مانع بسته شدن کامل در گردد. استفاده از قفل کودک انتخاب دیگری است.

جاهی خطرناک برای گربه در خانه

اسباب بازی های خطرناک را پنهان کنید:

گربه ها تقریباً با هر چیزی بازی می کنند و این خطرناک است. تکه های طناب، روبان و حتی نخ دندان می توانند خطرناک باشند چون ممکن است گربه با آها خفه شود. چیزهای خطرناک دیگری هم هستند مانند گیره کاغذ، نوارهای پلاستیکی، سنجاق ها و سوزن ها. گربه دوست دارد دنبال چیزهای کوچک بدود، اما این چیزها باید در جای مطمئنی پنهان شوند.

کیسه های پلاستیک هم باید پنهان شوند مگر اینکه دسته های آن را بریده باشید. گربه ها دوست دارند با آن بازی کرده، روی آن بپرند و داخلش را چنگ بزنند. ولی دسته های کیسه می تواند به دور آنها بپیچد. بنابراین تا زمانی که دسته را نبریده اید باید کیسه ها را از دسترس گربه دور نگه دارید. حتی یک پاکت چیپس می تواند با گیر کردن سر گربه در آن، باعث خفگی گربه شود.

.

دقت کنید که گربه زیر اتومبیل نباشد.

اگر گربه را در گاراژ یا محوطه رانندگی نگه می دارید، قبل از استفاده از ماشین ببینید گربه کجاست. گربه ها به مکانهای گرم خزیده و می خوابند. اغلب آنها زیر ماشین می خوابند یا حتی به داخل موتور گرم آن می روند. شما نمی خواهید با روشن کردن ماشین در حالیکه یک گربه درون آن یا بالای یکی از چرخهایش است، زندگی او را به خطر اندازید. برای ترساندن او و خروجش از محلی که پنهان شده بوق بزنید یا ضربه های محکم بزنید.

.

پنجره ها را با تور محافظ بپوشانید:

گربه ها به داشتن حس تعادلی باور نکردنی معروف هستند و اعتقاد بر این ا ست که آنها روی ۴ دست و پا فرود می آیند، اما باید مواظب پنجرههای خیلی بلند باشید. اطمینان حاصل کنید که همه ی آنها تور محافظ دارند و بطور مطمئنی بسته شده اند. تور نباید سوراخ داشته باشد چون گربه می تواند چنگال هایش را در آن انداخته و راهی برای خود باز کند.

گربه پشت پنجره

در غذای خود با گربه سهیم نشوید.

گربه دوست دارد هنگام شام، در آشپزخانه به شما ملحق شود ولی هنگام آماده کردن غذا باید مراقب باشید. پیاز، سیر و حتی شیر در صورت خورده شدن می تواند برای گربه خطرناک باشد. وقتی غذای انسانی به او می دهید او را در معرض خطر قرار می دهید. بنابراین حتی وقتی گربه مثل یک توله سگ کوچک به شما نگاه می کند، در مقابل وسوسه مقاومت کنید و به خاطر نگاههای شیرینش غذای خود را به او ندهید. فقط آن غذاهای انسانی را به او بدهید که برایش بی ضرر است.

.

بیرون از خانه، جای امنی برایش فراهم کنید:

این به تصمیم شما بستگی دارد که اجازه بدهید گربه بیرون برود یا نه. اگر می خواهید بدون هیچ خطری از هوای بیرون لذت ببرد، برایش یک پاسیوی گربه (Catio) درست کنید. پاسیوی گربه یک محوطه بسته است که به گربه اجازه می دهد بیرون باشد، بدون اینکه واقعاً بیرون باشد. اگر خانه شما یک حیاط خلوت محصور داشته باشد، انتخاب ایده آلی است. باید هر شکاف یا سوراخی که گربه می تواند از آن بیرون برود را ببندید. با این حال گربه ها جستجوگرانی فوق العاده هستند که خوب از دیوار بالا می روند، مراقب باشید شاید دیوار حیاط خلوت به اندازه کافی بلند نباشد.

بیرون بردن گربه از خانه

مواظب فرآورده های پاک کننده باشید:

به خاطر داشته باشید که تمام خانه و سطوح آن در دسترس گربه هستند. مراقب مواد پاک کننده ای که استفاده می کنید باشید، خصوصاً آنهایی که روی کف زمین استفاده می شوند و گربه روی آن راه می رود. ترکیبات آمونیاک یا سفید کننده ها در صورت خورده شدن سلامت را به خطر می اندازند. فقط از فرآورده هایی استفاده کنید که برای گربه بی ضرر است.

گربه را از مخفی گاههای خطرناک دور نگه دارید:

کار سختی استچون گربه ها دوست دارد همه جا را بگردند، اما لازم است که مانع بالا رفتن گربه از شیروانی، یا زوایای نوک تیز ساختمان و اتاقهای متروک شوید. اگر گربه زیر کاناپه پنهان می شود اشکالی ندارد، اما پنهان شدن او در کانالهای تهویه هوا خیلی خطرناک است. او می تواند به سادگی برای ساعتها در یک مکان کوچک و نامناسب به دام افتد در حالیکه شما بیرون از خانه هستید. برای اینکه مجبور به انجام عملیات نجات نشوید، تمام مکان های خطرناکی را که ممکن است گربه در آن پنهان شود قفل کنید.

گیر افتادن گربه در قوطی

.

——————————————————-

مطالب مفید دیگر:

قبول سرپرستی یک گربه مناسب

چه موادی برای گربه ها سمی است

جاهای خطرناک برای گربه ها در منزل

گروه
این مطلب توسط :
گروه ترجمه بیاباما برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 1,172 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3