• Ad not found

گربه هیمالین


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
گربه هیمالین

در انگلستان این نژاد به نام موبلند لکه رنگی (color point longhair) به ثبت رسیده‌ است. در امریکا تا سال ۱۹۸۴ گربه هاي هیمالین‌، نژاد جداگانه‌ای شناخته می‌شدند اما از آن زمان به بعد CFA آنها را با نژاد پرشین یکی دانست.

در ۱۹۵۰، نژاد سیامی (از تایلند) با نژاد پرشین (از ایران) آمیخته شد  تا نژاد جدیدی ( در واقع یک هیبرید یا کراس برید ) که ظاهر گربه پرشین داشت اما از نظر رنگبندی به گربه های سیامی‌ شباهت داشت، بوجود بیاید. این نژاد را با توجه به دیگر حیوانات دارای لک‌های رنگی مانند خرگوش‌های هیمالین، ” هیمالین himalayan  نامیدند.


این نژاد به عنوان یک نژاد جداگانه در بسیاری از جاها به رسمیت شناخته شده است اما بزرگترین کلاب گربه یعنی CFA هیمالین را به عنوان یک شاخه از تنوع رنگی و مدلی گربه ایرانی ثبت کرده است. وقتی CFA این نژاد را با پرشین یکی دانست ، بسیاری از پرورش دهندگان از یکی دانستن چنین نژاد «دورگه» ای با پرشین‌های «خالص» ناخشنود بودند. همچنین CFA با مشخص کردن شماره رجیستری مشخص برای هیمالین‌ها پرورش دهندگان را قادر ساخت تا بتوانند با نگاه کردن به شماره رجیستری یک گربه متوجه شوند که آیا او رگه‌ای از هیمالین دارد و آیا ممکن است در آینده نقش و نگارهای یک هیمالین در نسل‌های بعدی ظاهر شود. گربه‌های هیمالین با شماره رجیستری‌های شناخته می‌شوند که با عدد ۳ شروع می‌شود و حامل لکه‌های رنگی (CPC) یا سری ۳۰۰۰ ای‌ها نامیده می‌شوند.


گربه هیمالین , یک پرشین کت با مویی بلند تر و پوشش زیرین کامل تر می باشد. سر گرد با گوش های پهن و صورت تخت دارد.
گربه هیمالین یکی از محبوب ترین حیوانات خانگی در دنیاست و همچنین بعنوان یکی از محبوب ترین نژادهای گربه ، عاشق تماس با انسان است.آنها شیرین، خوشخو و بسیار زیبا هستند. هیمالین ها زیاد به تنها ماندن در خانه اهمیت نمی دهند.

.

همچنین در همین سایت بخوانید:

گربه پالاس

گربه اسکاتیش فولد

گربه پرشین

تاریخچه پرشین کت

 

تعداد بازدید از این صفحه : 802 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3