• Ad not found

نحوه گرفتن پرنده فراری


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
نحوه گرفتن پرنده فراری

بروز شده در <9 آذر 1396>

فرار پرنده از قفس یا از خانه موضوعی است که همه ما با آن مواجه شده ایم و بسیار ناراحت کننده هم هست هم برای ما و هم برای پرنده!


جدا از بحث آسیب دیدن پرنده فراری در محیط بیرون از خانه و یا ناراحتی ما از فرار او نکاتی هست که لازم به ذکر هست.

.

اگر پرنده هنوز داخل منزل است ممکن است با خوردن به شیشه پنجره ها و یا وسایل به خودش صدمه بزند. دنبال کردن پرنده در اتاق، جز آنکه سبب اضطراب و ناراحتی پرنده شود نتیجه دیگری به همراه ندارد. برای گرفتن پرنده ای که از قفس فرار کرده بهتر است که ابتدا پرده های اتاق را بکشید و بدین ترتیب اتاق را کاملا تاریک کنید، بعد به آرامی به پرنده  نزدیک شوید و اگر توانستید به آسانی با دست خالی او را بگیرید  ولی برای گرفتن طوطی ها  باید از دستکش استفاده کرد. این قبیل پرندگان می توانند با منقار قوی خود دست شما را به شدت گاز بگیرند.

برای گرفتن پرنده از دستکش ساده و بدون عاج استفاده کنید تا  ناخن و پای او در دستکش گیر نکند. ولی اگر مطمئن نیستید که پرنده به قدری آرام باشد که بتوان او را با دست گرفت، سعی کنید یک ملافه یا چادر سبک و نازک روی او بیاندازید. پارچه هم باید توری نباشد تا ناخن پرنده در آن گیر نیفتد.

.

هنگام تلاش برای گرفتن پرنده،  اگر دیدید پرنده تان به شدت نفس نفس میزند از تعقیب او خود داری کنید و مدتی او را به حال خود رها کنید چون استرس وارد آمده به پرنده بخصوص اگر هوا گرم باشد، ممکن است موجب مرگ پرنده شود.

.

بعد از گرفتن پرنده، بال های پرنده را در کف دست خود جمع کنید ودر همین حال سر پرنده را به آرامی میان دو انگشت اول و دوم خود بگیرید ازسایر انگشتان می توان برای گرفتن سایر قسمت های بدن پرنده استفاده کرد.

.

کوتاه کردن بال ها قدرت پرواز پرنده را محدود می سازد، بدین ترتیب احتمال اینکه پرنده وقتی در اتاق آزاد است خود را مجروح کند کم می شود، کوتاه کردن بالهای پرنده یک اقدام صرفا موقتی است چرا که پس از دوره پر ریزی بعدی پرهای نو وکامل جای پرهای قیچی شده را خواهد گرفت، اگر نحوه کوتاه کردن بال های پرنده خود را دقیقا نمی دانید حتما پیش از انجام آن با یک  دامپزشک مشورت نمائید .

 .فروش سگ | فروش گربه

مریم
این مطلب توسط :
مریم داودی برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 2,222 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3