• Ad not found

کاکادو گوفین (goffin cockatoo)


کاکادو گوفین (goffin cockatoo)

کاکاتو ها بطور آزاد در انواع و اقسام مختلف در استرالیا زندگی میکنند.

یک نمونه بسیار زیبای آنها گوفین هست که بنام Tanimbar corella هم شناخته می شود. تانیمبار از جزایر اندونزی است.

در اینجا به اختصار آنرا معرفی می کنیم:

.

این طوطی بنام های  Tanimbar corella یا Goffin’s corella یا  Goffin’s cockatoo  شناخته می شود. با رنگی سفید و دارای حلقه چشم آبی روشن، جثه ای در حدود ۳۰ سانتیمتر دارد و به نسبت دیگر کاکادو ها کوچکتر هست و منقار کوچکتری هم دارد و مناسب کسانی است که فضای کمتری برای نگهداری طوطی دارند.

.

پر های زیر دم و بالها و پشت تاج، قرمز بسیار روشن و بعضی هم زرد روشن هست. پرنده بسیار اجتماعی و استاد در تریک های مختلف، بازیگوش و احساسی است و به سرعت یاد می گیرد که در قفس را باز کند. ولی اصلا استعداد خوبی در سخنگو شدن ندارد.

Goffin's Cockatoo

کاکادو گوفین سینه کوتاهتری دارد و وقتی احساس ترس کند یا هیجان زده شود، سینه اش را بالا می دهد. این طوطی ها انسانها را دوست دارند و عاشق نوازش هستند گرچه نسبت به کاکادو های دیگر کمتر وابسته می شوند.

.

کاکادو گوفین دوست دارد وقت بیشتری را بیرون قفس سپری کند و نیاز به اسباب بازی های بیشتری دارد تا دچار استرس نشود و به عارضه پرکنی یا رفتارهای تخریب گرانه دچار نشود. از اسباب بازیهای مناسب این پرنده می توان از اینها اسم برد:

اسباب بازی جستجوی غذا ، اسباب بازی های ساخته شده از چوب نرم، شاخه های درخت و اسباب بازی طنابی برای جویدن، طنابهای گره زده یا اسباب بازی های بافتنی که آنها را باز کند، زنگ ها و اسباب بازی های که صدا تولید می کنند.

.

مشابه بقیه کاکادو ها ، گوفین ها می توانند جیغ های بلندی بزنند مخصوصا اگر مورد توجه قرار نگیرند. اکثر گوفین ها به صدای موزیک واکنش نشان می دهند و عاشق رقص هستند.

Cacatua goffiniana -in tree-6.jpg

این پرنده در طبیعت طول عمری بیش از ۵۰ سال دارد در ایران به تعداد کم وجود دارد، تعیین جنسیت فقط از طریق آزمایش امکان پذیر است، در کل مانند دیگر کاکادو ها زیبایی خاص خودش را دارد و یکی از بهترین انتخابها براى کسانی است که شرایط نگهداری کاکادو های بسیار بزرگ مثل ملوکان و تاج گوگردی را ندارند.

اگر شما می توانید وقت کافی برایش بگذارید و شرایط مشابه محیط زیستش را فراهم کنید یک کاکادو گوفین بخرید. حدود قیمت کاکادو گوفین در ایران ۳ میلیون تومان هست.

ترجمه آزاد از سایت peteducation

.

نژاد طوطی ها

سن و جنسیت در شاه طوطی و ملنگو

رام کردن طوطی

بیرون آوردن پرنده از قفس

تعداد بازدید از این صفحه : 807 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3
  • Ad3
  • Ad3