• Ad

آرایش و کوتاه کردن موی سگ ها


آرایش و کوتاه کردن موی سگ ها

اگرچه سگ هایی که موی بلند و پرپشت و براق دارند بسیار زیبا به نظر می رسند اما باید بدانید که این سگ ها زیبایی شان را مدیون صاحبانشان هستند چرا که مراقبت روزانه دارند، هر روز حداقل نیم ساعت برس می شوند ، از قرص های ضد ریزش مو بهره می برند و موهایشان به شکل صحیح و مناسب آرایش می شود. شما هم دوست دارید چنین سگی آراسته داشته باشید؟ این مطلب را به بخوانید.

برای کوتاه کردن موها وسایل مخصوصی وجود دارد که از آن جمله می توان به انواع قیچی های آرایشی اشاره کرد. معمولا این قیچی ها با قیچی های آرایشی انسان تفاوت زیادی ندارند و از همان جنس اند. ولی برخی دیگر مخصوص کوتاه کردن موی حیوان طراحی شده اند.

در هنگام استفاده از قیچی برای کوتاه کردن موی سگها، مخصوصا آنها که پر شر و شور هستند، باید مراقب باشید تا پوست حیوان را نبرید و یا نوک قیچی به بدنش فرو نرود. ممکن است آسیب جدی به حیوان وارد کنید که علاوه بر وارد شدن درد زیاد به حیوان و خونریزی، زخم می تواند باعث عفونت شدید شود. این زخمها گاهی آنقدر عمیق و جدی است که برای بهبود آنها لازم است حیوان را بیهوش کرده و زخم را  بخیه کنند.

غیر از قیچی، با ماشینهای اصلاح  مخصوص هم می توان آرایش و اصلاح موی حیوان را انجام داد. اندازه دندانه ها و قدرت این دستگاهها به اندازه ای است که به راحتی موی سگ ها را کوتاه می کند. توجه داشته باشید ماشین اصلاح انسان مناسب اینکار نیست چون  دستگاه گیر کرده و تیغ آن کند می شود و یا موهای او را می کند.

برای اصلاح موها، حیوان را روی میز بلند و مناسبی قرار دهید و هیچوقت حیوان را موقع آرایش بغل نگیرید اگر حیوان شما در حین آرایش بی قرار است، و یا شما تجربه کافی در این کار ندارید، آرایش و کوتاه کردن موها را به افراد با تجربه بسپارید. بعضی از کلینیک های دامپزشکی، این کار را انجام می دهند.

آنها در مورد برخی از سگها که در هنگام آرایش موها بی قراری کرده و مانع از انجام کار می شوند با استفاده از داروهای آرامبخش، حیوان را آرام و مقید کرده، سپس به آرایش آنها می پردازند. استفاده از این داروها باید زیر نظر دکتر دامپزشک باشد تا آسیبی به حیوان وارد نشود.

مطالب مرتبط: مراقبت و برس زدن  سگها- بهداشت سگ ها,استحمام سگ,شستشوی سگ,شامپوی مخصوص سگ

مریم
این مطلب توسط :
مریم داودی برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 458 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad