• Ad

آموزش به سگها: مرحله سوم: بیا


آموزش به سگها: مرحله سوم:  بیا

با این فرمان, سگ در حالیکه نشسته است به سمت شما خواهد آمد. یادآوری لازم نیست که ترتیب این درس بعد از یاد گیری آموزشهای دیگر است

.

آموزش این درس بسیار ساده  است چون سگ‌ها از همان دوران تولگی  آن را دوست دارند . ساده‌ترین راه برای تعلیم آن ، این است که از همان دوران تولگی هر دفعه که سگ با میل بطرف شما آمد ، با گفتن « بیا ، بیا» او را تشویق و تحریک به آمدن به سمت خود بکنید و هر موقع که او به سمت شما آمد با نوازش و تشویق از او استقبال کنید .

.

اگر اینکار را نکرده‌اید ، برای تعلیم فرمان بیا ، تسمه را در دست راستتان بگیرید و با یک حرکت سریع دور شوید و با گفتن « بیا ، بیا» او را تشویق به آمدن به سمت خود کنید . اکثر سگها براحتی اینکار را خواهند کرد.

.

برای تحریک بشتر سگ ، بهتر است تسمه را کمی به سمت خود بکشید . در ضمن بعد از ادا کردن فرمان بیا ، اسم حیوان را نیز بگوئید ، مثلا « بیا گرگی »

آموزش به سگ بیا

برای یادگیری بهتر از درس هر موقع که سگ بطرف شما آمد ، بعد از اینکه او را تشویق کردید ، بلافاصله در جهت عکس حالت قبل ، از سگتان فاصله گرفته و همان روند را تکرار کنید . توجه داشته باشید که هرگز به سمت سگ حرکت نکنید . بعد از چند بار تمرین ،  قلاده را از گردن حیوان باز کرده و تعلیم را بدون تسمه  اجرا کنید.

.

مطالب مرتبط:

آموزش نگرفتن غذا از دست اشخاص دیگر

آموزشهای اولیه: با من بیا ، بخواب ، بمان ، بنشین

تربیت سگ مهاجم

تعداد بازدید از این صفحه : 336 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad