• Ad

ابزارهای تربیت سگ


ابزارهای تربیت سگ

تربیت سگ به معنی آموزش به سگها است تا اعمال خاصی را که منظور ماست خاصی انجام دهند. این آموزشها، شامل چیزهایی که خود سگ بطور غریزی یا خود آموخته انجام می‌دهد نمی‌شود بلکه آن چیزی است که سگ آموخته‌ است.

.

به همین منظور روشهای تربیتی متفاوتی  برای آموزش سگها وجود دارد.  این اهداف از آموزش های فرمانبری پایه، تا تخصصی‌ترین آموزشها مانند  جستجو و نجات، شکار، هدایت دامها، کمک به افراد معلول و یا حفاظت از افراد  می‌تواند باشد.

.

آموزشهای اولیه (فرمانبرداری)

برای بیشتر سگها، تفاوتی نمی‌کند که صاحبانشان برای مقاصد پیچیده از آنها نگهداری می کنند و یا  افراد صرفا از بودن یک سگ کنار خود احساس خوشحالی می‌کنند و یا  صاحبانشان می‌خواهند که سگ در مقابل افراد و حیوانات دیگر از آنها حفاظت کند. بطور کلی تمام سگها باید فرمانبرداری را یاد بگیرند.

آموزشهای اولبه فرمانبرداری  شامل شش رفتار می‌شود:

نشستن
خوابیدن یا درازکشیدن
بلند شدن یا پاشدن
آمدن
بی حرکت در جا ماندن
دست دادن

ابزارهای تربیت سگ

برای تربیت سگ ها ابزارهای زیادی وجود دارد. برای آموزشهای فرمانبرداری، یک قلاده همراه تسمه یا زنجیر کوتاه دستی کفایت می کند. برای آموزشهای دیگر ممکن است ابزارهای دیگر لازم شوند.

.

انواع قلاده آموزشی:

یا قلاده تربیت، یکی از پر استفاده ترین ابزارهای تربیت می‌باشد. مدلهای بسیار زیادی در بازار وجود دارد ولی به طور کلی می‌توان آنها را به اقسام زیر تقسیم نمود:

قلاده شوک:

این قلاده به صورت زنجیر و یا قلاده ای است که با کشیدن تسمه تنگ می شود.  با فشار یک ضرب به سگ ، نبایدها را مشخص می‌کنیم. این قلاده بسیار ارزان و به راحتی قابل استفاده می‌باشد.

قلاده خاردار:

در واقع همان  قلاده شوک با خارهایی رو به داخل است که به گردن سگ فشار می آورد ، این قلاده خطرناک است و حتما مربی باید استفاده کند. این قلاده از قلاده شوک گرانتر است.

قلاده الکتریکی از راه دور:

از راه دور کنترل می شود، در بعضی از مدلها،  قابلیت کنترل ولتاژ شوک، همراه با لرزش را نیز دارا می‌باشند و قیمتی خیلی بیشتری دارند.

توپ

 سگها علاقه بسیار زیادی به توپ نشان می‌دهند. یکی از برنامه‌های تربیتی این است که سگها تمرکز کردن را به خوبی یاد گیرند تا در محیطهای شلوغ بتوانند  کارشان را به خوبی انجام دهند.

تاگ

نوعی لباس محافظ دست مربی است  که بسیار مورد استفاده مربیان قرار می‌گیرد. این محافظ، برای تربیت  سگ های نگهبان و تربیت سگ پلیس استفاده می‌شود. جنس این محافظ معمولا از کتان یا نمد  و یا چرم می‌باشد و دست مربی را در مقابل گاز سگ محافظت میکنند. مربی برای اینکه به سگ آموزش دهد که چطور از دندانهایش استفاده کند دست خود را در معرض دندان سگ قرار می دهد.

http://www.sydneydogtraining.com.au/gocart/views/adminpanel/images/img/gaurd.JPG

لباس حفاظت

یک محافظ کامل است که  شامل شلوار و پیراهن حفاظت و حفاظت دست و پا می‌باشد. این لباس  از جنس الیاف مقاومی  درست شده که  مربی را بطور کامل از فشار دندانهای سگ  نگهبان محافظت می‌کند. مدل لباس کامل قیمتی تقریبا گران دارد.

تعداد بازدید از این صفحه : 1,534 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad