• Ad

استحمام سگها


استحمام سگها

سگها معمولا نياز چندانی به استحمام و شستشو ندارند. این را ممکن است زیاد از دامپزشکان شنیده باشید.


البته در مورد سگهای موبلند باید برس زدن بطور منظم و مرتب صورت بگيرد. پوست سگها غدد چربی زیادی ندارد و همچنین آنها فاقد غدد عرق هستند پس پوست آنها با شستشوی زیاد خشک و پوسته پوسته می شود.

.

بنابراین باید از شستن بیش از حد و زود به زود سگ ها خودداری کنید . البته در مواردی که سگ شما مبتلا به بیماریهای پوستی شده ممکن است دامپزشک چندین بار شستشو ، با شامپوهای طبی را توصیه کند که آن بلامانع است.

در هر حال برای شستن سگها باید از شامپوهای مخصوص سگ استفاده کنید. شامپوهای معمولی اغلب خاصیت چربی بری زیادی دارند و همانطور که گفته شد پوست بدن سگها را زیادی خشک میکنند و باعث خارش و پوسته ریزی می شوند.

شستن سگ در خانه

.

آبی را که برای استحمام بکار می برید ، باید کمی گرمتر از آب استحمام خود ما باشد. سگهایی که با آب سرد شسته می شوند هنگام شستشو بی قراری می کنند و یا از حمام کردن گریزانند.

بعد از اینکه پوست و موی حیوان کاملا با آب خیس شد ، بدن را  با شامپو آغشته نمایید و بعد از کمی مالش آب را به سطح بدن حیوان به شکل اسپری پخش کنید .

.

در موقع حمام دادن سگ باید مواظب باشید که آب وارد بینی و همینطور گوش حیوان نشود . این مورد مخصوصا در مورد توله ها صدق میکند. به هیچ وجه روی سر و صورت توله ها آب نریزید. دردهای گوش یک هفته پس از شستشو به این معنی است که داخل گوش سگ شما آب رفته و عفونت کرده است.

شستشوی سگ

ذکر این نکته نیز الزامی است که چنانچه سگ را از ابتدای تولگی به حمام کردن عادت بدهید ، وی از این عمل لذت خواهد برد و بنابراین شستشوی آن کار ساده‌ای خواهد بود . برای خشک کردن حیوان ، پس از حوله مییتوانید از خشک کن برقی و سشوار استفاده کنید . توصیه میکنیم برای توله ها حتی در تابستان از سشوار استفاده کنید.

بیشتر بخوانید:

 

مریم
این مطلب توسط :
مریم داودی برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 364 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad