• Ad

انتخاب وسیله مناسب جهت جویدن برای سگ ها


انتخاب وسیله مناسب جهت جویدن برای سگ ها

سگ ها و به خصوص توله ها به دنبال يافتن چيزي براي جويدن هستند. جويدن كفشها يا وسايل منزل، هم براي سلامتي آنها مضر است و هم به شما خسارت وارد مي نمايد.

اولین مزیت این مسئله این است که کفش هایتان سالم می مانند. البته خصوصیت جویدن اشیا برای سگها کاملا مفید است. عمل جویدن، عضلات گونه ای را قوی می سازد، در ضمن جرم های دندان ها را تمیز می کند. تمیزشدن دندان ها باعث می شود که دهان سگ شما بدبو نباشد.

همچنین سگ ها از جویدن و بازی کردن لذت می برند و فراهم نمودن یک اسباب بازی برای جویدن می تواند آنها را برای ساعت ها سرگرم نماید. یک اسباب بازی جویدنی می تواند بهترین جایزه برای رفتار خوب سگ شما باشد.

 

اندازه ایت اسباب بازی باید کمی بزرگتر از دهان سگ شما باشد. استخوان های کباب شده یا دودی شده که بصورت تجاری قابل خرید هستند، خوشمزه و بی خطر بوده و برای مدت زیادی حیوان را مشغول می کنند. ولی ممکن است فرش و مبلمان منزل شما را کثیف نماید بنابر این بهتر است این استخوان ها را خارج از منزل به او بدهید.

وسایل جویدنی پلاستیکی بادوام تر بوده و برای مدت بیشتری می توان از آنها استفاده نمود و در ضمن نیاز به مراقبت شما در زمان استفاده ندارد. این ها در طعم ها و سایزهای مختلف وجود دارند و برای تمیز نگه داشتن دندان های سگ شما بسیار مناسب هستند.

 خوراکی ها ی جویدنی با اشکال و اندازه های بسیار متفاوتی وجود دارند ولی هنگامی که سگ ها در حال جویدن آنها هستند باید مراقب آنها بوده و لبه ها یا بخش هایی که نرم می شوند را جدا نمود و هنگامی که  اندازه آنها از دهان سگ شما کوچکتر شد جهت جلوگیری از خفگی احتمالی حتماً آن را دور بیندازید.

طناب های جویدنی بادوام به تصحیح دندان های کج کمک می کنند و هنگامی که توله دچار دندان درد می شود می توانید برای کاهش درد دندان ها آنها را مرطوب یا منجمد نموده و در اختیارش قرار دهید. همچنین از این طناب ها برای پاک کردن جرم روی دندان ها نیز می توان استفاده نمود.

هیچوقت استخوان مرغ یا گوسفند را برای جویدن در اختیار سگتان قرار ندهید. این استخوانها در صورت شکسته شدن قطعات نوک تیز از خود باقی می گذارند که می تواند به دستگاه گوارش حیوان آسیب وارد کند.

منبع: گودپت

مطالب مرتبط: دانستنی ها در مورد سگها

بنین
این مطلب توسط :
بنین قربانی برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 169 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad