• Ad

انگیزه های خرید حیوان خانگی


انگیزه های خرید حیوان خانگی

این روزها زیاد برخورد میکنیم که بحثی در محافل خانواده ها در مورد نگهداری یا عدم نگهداری حیوان خانگی مطرح است. مخالفین نگهداری حیوانات خانگی اغلب خطر بیماری زایی این موجودات را پیش می کشند. اما انگیزهایی که سبب می شود تا افراد مبادرت به تهیه و نگهداری حیوان خانگی کنند نیز بسیار حائز اهمیت است، افراد با انگیزه های مختلف، اقدام به خرید و نگهداری حیوان می کنند :

اول :  افراد تنها یی  که میخواهند تنهایی خود را جبران کنند. ممکن است این افراد حیوان خاصی را مد نظر نداشته باشند. در صورتی که حیوان مورد نظر انتظار آنها را برطرف کند آنها نسبت به حیوان علاقمند می شوند و در غیر این صورت از نگهداری حیوان خانگی پشیمان می شوند.

 دوم:  افراد عاشق حیوانات . معمولا این افراد از کودکی با حیوانات آشنا بوده اند. این افراد حیوانشان  را همچون عضوی از خانواده خود می دانند و به تمام مسایل بهداشتی و درمان های بموقع انگلی و واکسیناسیون این حیوانات اهمیت می دهند. بعضی از این افراد به صورت افراطی علاقه به حیوانات دارند و کلا انسان را مزاحم و نابود کننده حریم حیوانات می دانند و بعضی معقول تر فکر میکنند و تلاش می کنند که از حیوانات حمایت کنند.

سوم:  افرادی که دچار افسردگی و یا اختلالات روانی شده اند. این افراد حتما باید با روانشناس خود مشورت نمایند. حیوان خانگی در بر طرف کردن اختلات روانی بسیار موثر است ولی همان حیوان می تواند سبب آشفتگی های روانی بیشتر نیز شود ( افسردگی صاحب حیوان بدلیل بیماری، یا اختلالات رفتاری خود حیوان خانگی).

چهارم: افرادی که به اصرار کودکان خود اقدام به تهیه حیوان خانگی برای آنها می نمایند. توصیه می شود والدین قبل از تهیه حیوان خانگی با دامپزشک در مورد شرایط نگهداری حیوان خانگی مشورت نمایند. گاهی کودکان و نوجوانان بعلت اینکه حیوانی را در دست دوستان خود دیده اند به نگهداری آن علاقمند شده اند که بیشتر آنها  بعد از مدتی از خرید حیوان خانگی پشیمان می شوند. ولی گاهی این کودکان و نوجوانان  کاملا  به حیوانات علاقه دارند. به این افراد باید شرایط محیطی و خانوادگی شان  یاد آوری شود زیرا اگر خانواده و یا اجتماعی که با آن زندگی می کنند حیوان آنها را نپذیرد دچار سرخوردگی شدید می شوند.

پنجم:  کسانی که بیشتر برای نشان دادن کلاس خود به دیگران  اقدام به خرید حیوان خانگی می کنند. اغلب این افراد به حیوان خانگی همانند کالایی جهت تبلیغ خود می نگرند و ارزش درمانی و بهداشتی برای حیوان خانگی قائل نیستند. این افراد جهت نشان دادن خود، حیوان خانگی خود را به نمایش عموم می گذارند. این افراد عموما برهم زننده نظم عمومی جامعه هستند.

 

مطالب مرتبط در همین سایت:

حیوان خانگی و سلامت افراد

با نگهداری حیوان تندرست بمانید

مزایا و معایب نگهداری حیوان در منزل

منبع: سنترا کلابز دات کام

—————————————————————————————-

برچسبها: خرید حیوانات خانگی,کودکان و حیوانات خانگی,حیوان خانگی مناسب

بنین
این مطلب توسط :
بنین قربانی برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 197 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad