• Ad

باهوشترین نژاد سگها از نظر دامپزشکان


باهوشترین نژاد سگها از نظر دامپزشکان

شما هم معتقدید که سگتان جزو باهوش ترین هاست؟ اگر نژاد سگتان جزو این پنج نژادیست که در اینجا ذکر می شود و توسط 122 دامپزشک انتخاب شده است ، نظرتان کاملا درست است.

نوشته Kristen Seymour

ما از ۱۲۲ دامپزشک حرفه ای در مورد سگها نظر خواهی کردیم و این پنج نژاد بیشترین رای را آوردند و کسانیکه تجاربی در نگهداری سگ داشته باشند نیز با این لیست موافقند.

شماره ۵ – گلدن رتریور  Golden Retriever

مردم ظاهر آرام او را دوست دارند ولی پشت این ظاهر آرام و دلنشین، مغز بزرگی قرار دارد. این سگها در اصل برای شکار بوده اند و غیر منصفانه است که امروزه بعنوان سگ خانگی نگهداری می شوند. برای حفظ توانایی آنها در تعقیب و شکار تمرینات زیادی لازم است . مانند سایر سگهای باهوش این نژاد انتخاب خوبی برای فعالیت هایی است که مغز و بدن او را با هم بکار میگیرند . اگر گلدن رتریور را به خوبی آموزش دهید به خوبی از پس این کارها بر می آید.

شماره ۴ – سگ گله استرالیایی Australian Shepherd

رفتار بسیار دوستانه ای دارد. با اینکه جثه بزرگی دارد و وزنش به ۳۰ کیلوگرم می رسد ، علاقه خود را با تکیه دادن یا نشستن روی پای صاحبش و یا لیس زدن نشان میدهد. ولی این سگ لوس نیست بلکه حیوانی باهوش است که به خوبی از عهده کاری که به او واگذار می شود بر می آید. اطاعت میکند، چابک است و در رقابتهای پرتاب فریزبی  و هدایت گله میتوان از او استفاده کرد.

شماره ۳ – پودل Poodle

بر اساس موهای جذاب و ظاهر قشنگش درباره او قضاوت نکنید. این سگ زیبایی و هوش و شیطنت را با هم دارد. پودل ها فعال و پرحرارت هستند و توجهشان به چیزهایی که دوست دارند زود جلب می شود. به سرعت یاد میگیرند و انتخاب مناسبی برای فعالیتهایی هستند که نیاز به چابکی و اطاعت دارد. توجه داشته باشید که پودلها نیاز به آراستن و مرتب کردن دائمی دارند.

شماره ۴- ژرمن شفرد German Shepherd

ژرمن شپردها، سگهای نترس و سازش پذیری هستند و بعلت ماهیت و طبیعت محافظت کننده ای که دارند برای ارتش و پلیس انتخاب خوبی هستند. این سگها پرانرژی و با وفا هستند و از وقت گذرانی با اعضای خانواده  لذت می برند. خصوصا  فعالیت های پرتحرک  مثل بازی کردن، دویدن، گردش کردن و کار کردن را دوست دارند.

شماره ۱ – بوردر کولی Border Collie

این سگ،  قوی و سخت کوش و بسیار پرانرژی است و توانایی افسانه ای در اداره  گله دارد. در واقع او به قدری مهارت و توانایی دارد که میتواند خواسته اش را به شما نیز تحمیل کند. او تمرکز فوق العاده ای دارد که در دشت امتیازی برتز محسوب می شود اما اگر بیکار بماند این تمرکز قوی میتواند مسئله ساز شود.

گروه
این مطلب توسط :
گروه ترجمه یوپت برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 524 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad