• Ad

بزرگترین حیوانات خانگی شناخته شده


امروزه هر حیوانی از هر نژادی می تواند به عنوان حیوان خانگی محسوب شود بعضی از این حیوانات رکورد بزرگترین حیوان خانگی را نصیب خود کرده اند که گاهی به سوژه خبری هم تبدیل می شوند.

بزرگترین ماهی قرمز دنیا:

بزرگترین ماهی دنیا

 

بزرگترین ماهی قرمز دنیا  در انگلستان زندگی می کند. این ماهی قرمز ۱۵ ساله است و ۴۰ سانتی متر طول دارد . او در روز اول تنها ۲ سانتی متر بود اما در طول سال ها به مرور رشد کرده و بزرگتر شد . این ماهی قرمز از ۵ سال پیش این رکورد را به دست آورده است و هنوز هم آن را در اختیار دارد.

.

بزرگترین گربه دنیا

بزرگترین گربه

 

بزرگترین گربه شناخته شده جهان نروژی  است این گربه ۱۵ کیلوگرم وزن دارد و نسبت به هم نژادهای خود دوبرابر سنگین تر است.

این گربه در حالی که تنها ۱۵ ماه سن داشت توانست این رکورد را به ثبت برساند و در مسابقات بزرگترین گربه خانگی نیز به مقام اول رسید . این گربه البته به خاطر پرخوری هایش صاحبش را اذیت می کند و حالا قرار است در مسابقات لاغری حیوانات نیز شرکت کند . این گربه در سال ۲۰۱۳ از میان ۲۱ حیوان دیگر به عنوان دارنده بیشترین اضافه وزن انتخاب شد .

.

بزرگترین سگ دنیا

بزرگترین سگ

جرج بزرگ نام سگی آمریکایی بود که در ۸ سالگی مرد . این سگ تا قبل از مرگش رکورد بلندترین سگ زنده دنیا را در اختیار داشت و البته تا سال ۲۰۱۰ نیز به عنوان بلندترین سگ دنیا شناخته می شد . این سگ نزدیک به ۲ متر و ۹ سانتی متر قد داشت و افراد زیادی به او علاقه مند بودند  و هر روز به سایت شخصی این سگ سر میزدند تا آخرین اطلاعیه های صاحبش را بخوانند .

.

سنگین ترین لاک پشت دنیا

سنگین ترین لاک پشت

 

بعضی از لاک پشت ها  بسیار بزرگ بوده و وزن زیادی دارند، اما سنگین ترین لاک پشت خانگی دنیا را “کولین رن” در اختیار دارد . این لاک پشت که سامی نام دارد وزنش به ۵۲ کیلوگرم می رسد و تا به حال توانسته مسابقات اندازه و سنگین وزنی بسیاری را پیروز شود . این لاک پشت برای آنکه طولانی و سلامت بالایی داشته باشد روزانه از کاهو، سیب و کلم تازه استفاده می کند .

.

بزرگترین سنجاب دنیا:

بزرگترین سنجاب

یکی از حیوانات بزرگی که این روزها زندگی بسیار خوبی هم دارد “گری” است که به عنوان بزرگترین سنجاب خانگی شناخته می شود .  این سنجاب با وزن ۵۰ کیلوگرم لقب سنگین ترین سنجاب خانگی را به خود اختصاص داده است . این سنجاب در آمریکای جنوبی زندگی می کند و به عنوان یک بی خانمان به سرپرستی گرفته شده است .  او زندگی بسیار راحتی دارد و همه چیز را صاحبانش برای او فراهم می کنند .

.

مطالب خواندنی خود را به سایت ما بفرستید تا با نام خودتان منتشر شود.

مطالب دیگر:

باهوشترین حیوانات جهان

رکوردهای گینس در دنیای حیوانات

مهد کودک حیوانات

مریم
این مطلب توسط :
مریم داودی برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 489 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad