• Ad

رهایی از بوی بد ادرار گربه


رهایی از بوی بد ادرار گربه

من اخیراً با آمار نگران کننده ای در مورد مسائل مربوط به رفاه گربه ها مواجه شده ام.

.

By: Dr. Jennifer Coates

.

۱-     مشکلات رفتاری بیشتر از هر دلیل دیگر باعث می شود که حیوانات زیادی به پناهگاههای حیوانات سپرده شوند.

۲-     بیشترین مشکل رفتاری که گزارش می شود، کثیف کردن خانه است.

۳-    براساس گزارش مرکز بیمه دامپزشکی حیوانات خانگی ( در امریکا ) ، بیشترین مشکل پزشکی گربه ها در سال ۲۰۱۰، عفونت سیستم ادراری تحتانی بوده است.

.

از مجموع اینها چه نتیجه ای می گیریم؟

صاحب گربه بیزار است که گربه خارج از ظرف خاک ادرار کند و علت طبی این مسئله خیلی شایع تر از آن است که تصور می شود. در اکثر موارد این موضوع به تضعیف یا تخریب کامل رابطه  انسان و حیوان منجر می شود. در بدترین حالت فرد ممکن است حیوان را به پناهگاه بسپارد، جایی که احتمالش زیاد است حیوان را بدون درد بکشند.

رهایی از بوی بد ادرار گربه

.

بیایید با اولین چیزی که صاحب گربه می خواهد از آن خلاص شود شروع کنیم:

بوی ادرار گربه خارج از ظرف خاک.

این فقط مربوط به تمیزی نیست. گربه ها  به بوی ادرار جذب می شوند و بارها و بارها در همان محل ادرار خواهند کرد. بنابراین باید کاملاً تمیز شود.

تمیز کردن ادرار گربه

ابتدا باید مکان ها را پیدا کنید. می توانید با بو کشیدن این کار را بکنید ولی راه بهتر ازستفاده از نور ماوراء بنفش است (black light).  ادرار گربه زیر نور نامرئی ماوراء بنفش اثر فلورسانس دارد. با این نور سرتاسر خانه را بگردید تا رنگ براق و سبز را زیر نور مشاهده کنید. بعد برای تأیید منبع از بویایی استفاده کنید.

.

وقتی آن را پیدا کردید ببینید تازه است یا قدیمی. اگر هنوز خیس است آن را با حوله یا پارچه کاملاً پاک کنید. در صورتی که ادرار خشک شده باشد باید از یک تمیز کننده  مناسب برای آن سطح استفاده کنید. مواد سخت و بدون تخلخل (مثل کاشی، چوبهای درزگیری شده و دیوارهای رنگ شده و غیره) راحت تمیز می شوند. محلول شستشو را روی آن اسپری کرده و چند بار با حوله بکشید تا تمیز شود.

ادرار گربه در خانه

.

بقیه مبلمان خانه مثل فرش و سطوح جاذب سخت تر تمیز می شوند. هر چیزی که قابل شستن است باید شسته شود. اگر شستن مقدور نیست، مواد تمیز کننده ادرار تهیه کنید و  از پاک کننده های معمول فرش و مبلمان استفاده نکنید. اینها کاملاً بو را از بین نمی برند و کاربرد آنها ممکن است بی فایده باشد.

استفاده از نور ماورا بنفش برای پیدا کردن ادرار گربه

مواد از بین برنده بو پایه  آنزیمی یا باکتریایی دارند که ترکیب شیمیایی مواد بودار را از بین می برد. باید بگذارید کاملاً در آن سطح (مثلاً فرش) نفوذ کند و بگذارید خشک شود. فرآیند کامل آن ممکن است چند هفته طول بکشد، صبور باشید و دستورالعمل روی شیشه را دنبال کنید.

.

ظرف خاک گربه

نحوه قرار دادن ظرف خاک گربه

مدفوع گربه

گروه
این مطلب توسط :
گروه ترجمه بیاباما برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 1,290 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad