• Ad

۴ مورد از مزایای داشتن تخت خواب برای سگ ها


۴ مورد از مزایای داشتن تخت خواب برای سگ ها

آیا تا بحال فکر کردید که مزایای داشتن یک تخت خواب برای سگ شما چیست؟

.

سگ از نخستین حیواناتی است که به دست انسان اهلی شده (  حدود ۱۵ هزارسال پیش ) و انسان‌ها به طور گسترده‌ای آنرا را برای انجام کارهایشان مثل شکار ، با خود نگهداری کرده‌اند.

از همان ابتدا و تا کنون انسان به چشم یک همدم به این حیوان نگاه کرده و در کنار خانه خود مکانی را برای استراحت او در نظر گرفته است. اما  تا بحال فکر کرده اید که داشتن یک جای خواب برای سگ شما چه فایده ای دارد؟

.

در گذشته از بستری از کاه  که در پارچه ای کنفی می پیچیدند برای جای خواب سگ ها استفاده می کردند . بسیاری از مردم هنوز هم عقیده دارند که جای خواب سگ  یک وسیله لوکس است و ضروری نیست .

انسانها روی تخت میخوابند چون به آرامش نیاز دارند وقتی با این دید نگاه کنید میبینید که سگ شما هم به جایی برای خوابیدن نیازدارد.

دراینجا ما  برخی از مزایای داشتن یک جای خواب برای سگ ها  را می آوریم:

.

محافظت : زمانی که سعی میکنید خانه را تا آنجا که امکان داره تمیز نگه دارید بسیار سخته که تمام تکه های ریز را از روی زمین و فرش جمع کنید . مخصوصا اگر بچه  یا حیوان در خانه داشته باشید این کارتقریبا غیر ممکنه! وقتی سگ شما روی زمین میخوابد با تمام این خورده  نان ها و آشغالهای احتمالی در تماس است واین میتونه براش خیلی ناراحت کننده باشد در صورتی که تخت سگ به راحتی تمیز میشه و سگ شما همیشه راحت تر میخوابه وقتی محل خوابش بدون آشغال باشد. این در مورد سگهای نگهبان که در حیاط و باغ می خوابند بیشتر جلب توجه می کنه.

http://animalrefugecenter.com/wp-content/uploads/2010/08/kuranda-dog-bed.jpg

راحتی و امنیت : هر سگی توی تخت خودش راحت تره مخصوصا اگه شما جای خوابی متناسب با جثه  اون براش انتخاب کنید . سگها عاشق این هستند که موقع خواب خودشون رو مچاله کنند و هم اینکه زیاد غلت میزنند . برای همین با انتخاب یه جای خواب مناسب میتونید  خواب راحت و با لذتی رو که خودتون تجربه میکنید به سگتون هم هدیه بدهید و امکان این حرکات لذت بخش را در خواب  به آنها بدهید. سگهای باغ هم برای اینکه موقع نگهبانی درست انجام وظیفه کنند لازم دارند خواب و استراحت خوبی داشته باشند.

وقتی دنبال یه جای خواب برای سگ خود هستید تصور کنید که سگتان گرد شده و خوابیده محیطی که براش انتخاب میکنید باید کمی از اون بزرگتر باشه این حد اکثر سایز تختیه که یه سگ میتونه در آن احساس آرامش و راحتی کند.

.

جایی برای خود سگ : تعداد زیادی از صاحبان سگ ابراز کرده اند که سگ شان به جای خودش بسیار وابسته هست. برای اینکه سگهاغالبا  قلمرو خود را دوست دارند و به مکانی رو می آورند که فقط مال خودشان باشد وموجود دیگری وارد آن نشود . اگر حتی دو سگ در یک خانه زندگی کنند هر کدام معمولا فقط  جای خواب خودش را استفاده میکند . سگ  وقتی نداند  کدوم منطقه و کجا فقط مال خودش است احساس سردرگمی می کند  . مخصوصا جای خوابی که مال خودش باشد  به او احساس مالکیت و درنتیجه احساس امنیت میدهد .

 سگ سالم : تخت سگ برای سلامتی سگ شما بسیار مفید است، دمای بدن سگ توی تخت بهتر تنظیم میشه و این بر روی کل سلامتیش اثر داره. خواب راحت باعث میشه شما سگ شاد تری داشته باشید . سگ ها عاشق این اند که در جایی نرم بخواب اند و چه جایی بهتر از رخت خواب خودشان .

.

داشتن رخت خواب باعث میشود سگ در هنگام  پیری مشکلات کمر و ستون مهره را پیدا نکند و داشتن رخت خواب برای سگ از لحاظ بهداشتی نیز بسیار خوب است.

مطمئنا، یک تخت کهنه  و یا نیمکت گزینه های جایگزین تخت خواب سگ هستند، اما آنها همیشه ایده آل نیستند. تخت سگ یکی از واجبات برای هر سایز و هر نژاد سگ میباشد . شما خود راضی نمیشوید حتی یک شب روی زمین (موکت، چوب، فرش ویا سرامیک و کفپوش ) بخوابید پس چرا برای یک موجود دیگر ،  این آرامش و راحتی را نمی خواهید؟

.

هدف ما از ترجمه این مقاله فقط تغییر طرز تفکر لوکس بودن جای خواب حیوانات در ایران است . همانگونه که از حضور یک حیوان با وفا و مهربان استفاده می بریم.  موظفیم به آرامش و آسایش آنها فکر کنیم و برای آنها احترام قائل باشیم.

بر گرفته از وب سایت http://houndbound.com

با تشکراز همه آنها که به حیوانات احترام می گزارند . PANI PETS

http://media-cdn.tripadvisor.com/media/photo-s/06/49/8e/7c/littledale-farm-bed-and.jpg

پانی
این مطلب توسط :
پانی پتس برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 581 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad