• Ad

چگونه سگی مهاجم تربیت کنیم ۳


چگونه سگی مهاجم تربیت کنیم ۳

بی توجهی به نیازهای حرکتی و فیزیکی سگ ها آسیب های جبران ناپذیری به آنها وارد میکند و باعث قصور انجام وظایف روزانه آنها می شود .

.

 سگی که  محکوم به حبس در قفس و یا بستن با زنجیر می شود  عضلاتش  در اثر عدم  تحرک  ضعیف میشود . نباید گول واق و ووق سگ در بند را خورد . همه  های و هوی او در اثر افسردگی و نیاز به جست و خیز است. افراد با تجربه  فرق صدای قوی ، ضخیم و خشن یک سگ  نگهبان را با صدای ضعیف، تیز و نازک و از روی التماس یک سگ تشنه بیرون آمدن از قفس را متوجه می شوند.  اگر شرایطش را دارید ساعاتی از روز و یا بهتر است شب،  برای انجام نگهبانی سگ را  باز  نگاه دارید .  در  برنامه های  تربیت حرفه ای جایگاه ورزش برای سگ ها واقعا غیر قابل چشم پوشی است . اصولا قاعده کلی اینست که سگ نگهبان باید روزها بسته باشد و شب برای نگهبانی باز باشد.

.

 از یاد نبرید که بازی توله ها و سگ های همسال یکی از غرایز طبیعی برای تحت فشار قرار دادن و ورزیده کردن عضلات است . اگر چنانچه شرایطش را ندارید هفته ای دو روز و هر روز دو ساعت سگ خود را برای بازی به محوطه ای که خالی از مشکل است ببرید.
بستن وزنه به پای سگ از مزخرف ترین کارهایی است که انجام میشود . نه افراط و نه تفریط . نگذارید موقع خطر نفس نفس زدن سگ را در عرض دو دقیقه از پای در بیاورد .

.

سیر بودن کامل سگ نگهبان، از هوشیاری اش میکاهد.

سگ های نگهبان را نباید در وعده شب زیاد سیر نمود . البته باید میانه روی هم رعایت شود چون سگ گرسنه هم  دچار کمبود انرژی است . بهتر است سگ نگهبان را از تولگی نگهداری نمود  تا بعد از باز شدن از محل نگریزد و احساس تعلق داشته باشد . در این صورت بهتر است سگ صبح تا غروب در داخل لانه و قفس باشد و بعد از غروب باز شده و در محوطه آزاد گذاشته شود . برخی تلقی از سگ را مانند سلاح میدانند ولی بهترین نگرش به سگ نگهبان هشدار دهنده بودن آن است تا فرد نگهبان بمحض هشدار سگ وارد عمل شود.

.

 تغذیه کامل و کافی باید به توله سگ ها برسد . باید گروههای مواد غذایی را شناخت و آن را به اندازه کافی برای سگ و توله ها تامین نمود . یکی از مرسومترین تغذیه ها برای توله ها که درست نیز هست دادن شیر و شکر است. مخلوط نمودن خرده نان با آن بر غنی شدن آن می افزاید . ضایعات ماهی های تازه ( احشاء داخل شکم ) از دیگر تغذیه های خوب برای توله هاست . برای اخذ بهترین نتیجه بیش از یک یا دو توله نگهداری نکنید تا تمرکز و کیفیت غذایی کم نشود .

.

این مطلب را دنبال کنید در : قسمت چهارم

                                      برگشت به قسمت اول

دکتر
این مطلب توسط :
دکتر حمید بهادری برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 2,229 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad