• Ad

تغذیه لاک پشت


تغذیه لاک پشت

بعد از خرید لاک پشت، مهمترین نکته مکان نگهداری و تغذیه لاک پشت است.

محل نگهداری لاک پشت:

برای نگهداری لاک پشت ها، نیاز به آکواریومی ( تراریوم ) دارید که دارای دو بخش آب و خشکی باشد.  لاک پشت ها برای تامین ویتامین   دموردنیاز بدن خود به نور ماوراء بنفش نیاز دارند که می تواند از نور خورشید (به گونه ای که همواره سایه هم در اختیار لاک پشت باشد تا در صورتی که دمای بدن زیاد بالا رفت بتواند به آب وسایه پناه ببرد) و یا لامپهای تجاری “یو وی” تامین شود.   البته در زمستان امکان استفاده از نور مستقیم خورشید به دلیل سرمای هوا کمتر هست. لاکپشتها  قادر به جذب ویتامین  د  از طریق غذانیستند و به همین  دلیل  مستعد نرمی  استخوان می باشند.

امکانات تراریوم را در اینجا بخوانید.

.

تغذیه لاک پشت:

اغلب لاک پشت ها چه خاکی و چه آبی ، همه چیز خوار هستند ولی لاک پشت ها معمولا در سنین پایین به میزان بیشتری از مواد پروتئینی نیاز دارند که می توان از غذا هایی مانند ماهی، میگو و گوشت و یا غذاهای تجاری تهیه کرد.  در سنین بالاتر میزان مصرف سبزی و میوه را باید افزایش داد.  با این حال در تمامی سنین همواره باید انواع سبزیجات و به خصوص هویج در جیره غذایی موجود باشد.

.
بخش مهمی از لاک و استخوان های لاک پشت ها را فسفر و کلسیم تشکیل می دهند. اگر کلسیم و فسفر موردنیاز بدن از طریق غذا تامین نشود،  این کلسیم از استخوان ها و لاک حیوان برداشته خواهد شد و لاک پشت  دچاربیماری  نرمی لاک می شود .

.

غالب گیاهان به دلیل داشتن اگزالیک اسید و oxalates مانع جذب کلسیم می شوند برای همین باید از مصرف گیاهانی مانند ریواس به دلیل داشتن مقدار زیاد و خطرناک اگزالیک اسید خودداری کرد. همچنین کلم و گیاهانی ازخانوداه کلم ها می توانند مانع جذب  ید شوند. خزندگان و لاک پشت ها می توانند به نوعی بیماری نقرس ( نوعی از تورم مفاصل که در اثر انباشته شدن کریستال اسید اوریک درمفاصل به وجود می آید) هم  مبتلا شوند. مهمترین عامل ابتلا به نقرس استفاده زیاد از پورین در رژیم غذایی است .

.

همچنین بخوانید:

لاکپشت های خانگی

آیا لاک پشت ها حرف می زنند

مریم
این مطلب توسط :
مریم داودی برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 357 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad