• Ad

جوجه کشی در قناری


جوجه کشی در قناری

بسیاری از مردم قناری ها را در قفس پرورش ميدهند به ویژه برای کسانیکه باغ یا حیاط ندارند زیرا قفس پرنده را در هر کجای ساختمان می شود قرار داد مانند اتاق های خانه، انباری روشن، راه رو، بالکن و اتاق پذیرایی.

.

قفس های جوجه کشی، با یک ورقه فلزی کشویی به دو قسمت تقسیم می شوند تا  قناری نر و ماده جداگانه نگهداری  گردند . با برداشتن هر کشوی فلزی قناری نر می تواند به قناری ماده آمیزش نماید.

.
بهترین پوشش کف قفس خاک اره درشت است که هر هفته باید تعویض شود. خاک اره نرم مناسب نیست چون موجب آلودگی ظرف دانه و قفس می گردد.

زمان پرورش جوجه ها سه هفته می باشد و پس از این مدت آنها می توانند از آشیانه و قفس پرورشی بیرون بیایند و دانه بخورند. دراین زمان برای قناری های جوجه قفس تکی مناسب تر است و برای قناری مادر باید یک جایگاه تمیز آماده نمود و قناری نر نباید در آنجا باشد بدین ترتیب جوجه ها راحت تر و مستقل تر می باشند.

.
هرگز جوجه ها را با پدر و مادرشان یکجا رها نکنید. آنها  به مرور زمان عادت می کنند که جدا از آنها زندگی نمایند.
در روز های اول به جوجه قناری ها غذای نرم مانند سوپ بدهید که آغشته به شیر باشد از روز دوم به بعد دانه های خیس شده در کنار غذای قبلی و در ظرف بریزید پس از یک هفته از سبزیها استفاده گردد.

.
ظرف غذای جوجه قناری ها باید همیشه پر باشد و غذاهای باقیمانده را روزانه دور بریزید.
پس از مدتی قناری های جوان به دانه خوردن عادت میکنند بهتراست دراین زمان در ظرف دانه آنها مقدار کمی شن ریزه تمیز اضافه نمایید  تا به بهبود حالت گوارشی آنها  کمک کند.

.
۱۰ تا ۱۲ هفته طول می کشد تا پر های اولیه جوجه قناری ها بریزد ولی شاهپر ها و دم آنها نمی ریزد و تا یکسال باقی می ماند . یک سال بعد این قناری های جوان برای جفت گیری آمادگی دارند.

منبع: birdshopping.blogfa.com

.

همچنین بخوانید:

تولید مثل قناری

تاریخچه پرورش قناری

قناری گلاستر

تعداد بازدید از این صفحه : 377 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad