• Ad

ظرف خاک و نحوه زندگی کردن با آن


تقریباً 10 سال است که من مجبورم با ظرف خاک سر کنم. در این مدت زیاد من دیگر فراموش کرده ام که آن ها قبلاً چقدر آزار دهنده بوده اند. من آن را به فراموشی زنانی تشبیه می کنم که بیش از یک بار زایمان کرده اند.

.

By: Dr. Patty Khuly

.

در مورد زایمان می توانم قسم بخورم که نوعی هورمون فراموشی وجود دارد و گرنه چه کسی حاضر است دوباره درد زایمان را تحمل کند؟ اما این روش طبیعت است، به ما امکان می دهد که درد را فراموش کنیم و بدین ترتیب گونه  ما ادامه  بقا می دهد.

اما در مورد ظرف خاک گربه نمی توان این را گفت. من دقیقاً به خاطر می آورم که چقدر سعی می کردم بو و کثیفی آن ظرف پر از مواد دفعی را نادیده بگیرم.

.

اما در مورد گربه ها چیز خاصی وجود دارد که همه ما می دانیم، عشق و تمایل به نگهداری از آنها باعث می شود که بتوانیم با فضولات آنها کنار بیاییم. ادرار به اندازه کافی بد هست ولی مواد مدفوعی خیلی بدتر است.

بنابراین این قسمت را به این مشکل اختصاص داده ام. اما صادقانه بگویم این مبحث بیشتر از آنکه برای شما باشد برای خودم است. با توجه به اینکه من بسیاری از جزئیات را فراموش کرده ام، این کار می تواند با مرور مطالب برای خودم تازگی داشته باشد.

نگهداری گربه در خانه

.

خوشحالم که چیزهای جدیدی در مورد نگهداری از ظرف خاک یاد گرفته ام چون دو تا بچه گربه در خانه دارم:

.

۱-     حتی الامکان غذاهایی را به گربه بدهید که باعث کمترین بو در مدفوع می شوند. مثلاً رژیم غذایی که جنبه درمانی برای سیستم ادراری دارد بهتر از انواع دیگر است.

غذای مخصوص گربه بیمار ادراری

۲-     گربه را عادت دهید که بیرون از خانه دفع کند. او را بیرون ببرید جایی که برای هیچ کس مزاحمتی نداشته باشد.

۳-     نوع ظرف خاک مهم است. نحوه قرار دادن آن در منزل نیز مهم است.

نوعی ظرف خاک وجود دارد که بالای آن دارای یک پوشش است .  گربه می تواند به راحتی روی آن برود و بیرون بیاید. مواد آلوده به خوبی در عمق ظرف قرار می گیرد. پوشش پلاستیکی روی آن مانع از پاشیدن مواد دفعی به اطراف می شود.

بیرون رفتن گربه برای دستشویی

۴-     اما باز هم مواد دفعی وجود دارد، به همین دلیل من همیشه یک جاروبرقی کنار ظرف خاک دارم.

۵-     اگر از ظرف خاکی از جنس چوب کاج یا سایر فیبرهای طبیعی استفاده کنید می شود آن را به عنوان کود استفاده کرد. می توانید از انواع ارزان آن استفاده کنید.

خاک گربه طبیعی

حالا نوبت شماست. شما برای جلوگیری از آلودگی توسط ظرف خاک چه می کنید؟  اینجا بنویسید.

و مطالب دیگر را همین جا بخوانید:

انتخاب اسکراچر مناسب گربه

غذاهایی که باعث نفخ گربه می شوند

خرید گربهفروش سگفروش گربه

گروه
این مطلب توسط :
گروه ترجمه بیاباما برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 430 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad