• Ad

خرید حیوان خانگی مناسب


خرید حیوان خانگی مناسب

اگر شما در حال خواندن این مطلب هستید، پس شما فردی دوستدار حیوانات هستید و اگر تصمیم به نگهداری یک حیوان گرفته اید، یا به دلایل انسان دوستانه است و یا فکر میکنید برای پر کردن اوقات فراغت و یا سلامت روحی شما یا فرزندتان مفید است.

.

ولی چه حیوانی برای شما مناسب است:  سگ ، گربه ، پرنده ، ماهی ؟   شما چه تصمیمی گرفته اید؟  یک حیوان خاص را دوست دارید؟  یا اینکه  به کلاسش فکر می کنید. یا اینکه باجناق شما یکی دارد و شما هم می خواهید داشته باشید؟  یا اینکه از بچگی آرزو داشتید یکی از اینها  را داشته باشید؟

.

پس قبل  از خرید یک حیوان خانگی شما باید اول علت آنرا بدانید که  چرا تصمیم به نگهداری از یک حیوان خانگی گرفته اید و  بهترین گزینه و مناسبترین انتخاب برای شما کدام است. ولی توصیه ما اینست که اگر وقت و حوصله کافی برای نگهداری از حیوان را ندارید اصلا اقدام به پذیرفتن این مسئولیت نکنید.

.

اما در صورت انتخاب اشتباه مشکلات بسیاری برای شما پیش خواهد آمد، آنهم در جامعه ما.  از مسائل مذهبی گرفته  تا عدم تحمل همسایه ها ، برخورد قانون و عدم تحمل جامعه. همچنین برای انتخاب یک حیوان خانگی خاص ، باید به اندازه کافی در مورد آن بدانید.

۱- هزینه های نگهداری، شامل وسایل مورد نیاز، تغذیه، بهداشت و درمان و واکسیناسیون

۲-  هر حیوانی از زیستگاه و اقلیم خاصی به خانه شما آمده و برای زندگی به شرایط محیطی مناسب نیازمندند. دانستن اینکه به چه دمایی ، چه میزان رطوبت ، چقدر فضا و… احتیاج دارد کاملا ضرورت دارد.

.

.

۳- وقتی شما در منزل نیستید یا به مسافرت میروید چه کسی باید از او نگهداری کند.برخی حیوانات خانگی به چنان مراقبت ویژه ای نیاز دارند که بعید به نظر می رسد کسی جز خود شما قادر به نگهداری از آنها باشید. توجه کنید که این نگهداری فقط شامل غذا دادن به او نمی شود.  برخی از حیوانات به توجه زیادی نیاز دارند و کوچکترین بی مهری از سوی صاحب حیوان تبعات جدی برایشان خواهد داشت.

۴- جثه و خلق و خوی حیوان وقتی بالغ می شود. حیوان بزرگتر به فضای بزرگتر و غذای بیشتری برای نگهداری نیاز دارد و حتی ممکن است نوع رفتارش با کودکی اش فرق کند.

۵- اگر کودک خردسال دارید، بعضی از حیوانات خانگی ممکن است برای نگهداری در کنار کودکان مناسب نباشند؛ آنها ممکن است ناخنها یا دندانهای تیزی داشته باشند . ممکن است طبیعت خشن و تهاجمی داشته باشند یا در مقابل رفتار خشن و بی ملاحظه کودکان رفتار تهاجمی از خود بروز دهند. همچنین رفتار بی پروای کودکان با گونه های ظریف تر و خجالتی می تواند استرس و صدمه زیادی به حیوان وارد کند. باید مطمئن شوید که کودک و حیوان برای یکدیگر بی خطر هستند!

 ۶- سازگاری  حیوانات خانگی با هم. حتی دو سگ هم ممکن است یا هم سازگاری نداشته یاشند

 ۷ – خلق و خوی ذاتی یک نوع حیوان. مثلا  یک حیوان خانگی پرجنب و جوش و فضول! می تواند خرابی های زیادی به بار بیاورد. اگر یک جونده را به خانه می برید باید مراقب جویده شدن گوشه قالیچه قیمتی یا مبلمان خود باشید.  برخی از حیوانات خانگی برای حفظ سلامت و شرایط مطلوب فیزیکی به فعالیت بدنی زیادی نیازمندند  و در مقابل بعضی گونه ها فعالیت بسیار ناچیزی دارند.

۸-  خودخواه نباشید. از نگهداری حیوانات غیر مجاز پرهیز کنید. حیواناتی که به حیات وحش تعلق دارند نه به حیات خانه ، باغ یا آپارتمان شما

برگرفته از www.Drexotic.ir

دکتر میثم امانی شامکانی

دکتر
این مطلب توسط :
دکتر میثم امانی شامکانی برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 1,289 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad