• Ad

حقایقی در مورد خوردن مواد خطرناک در گربه ها


حقایقی در مورد خوردن مواد خطرناک در گربه ها

خطرناکترین مواد خوراکی برای گربه ها عبارتند از: سیر، پیاز، تخم مرغ خام، الکل و آووکادو.

البته آووکادو برای گربه ها سمی نیست. مقدار کمی از میوه آووکادو که برای درمان داده می شود مشکلی ندارد. سمیت آووکادو به علت ماده سمی persin  است که در برگ، پوست و هسته آن است نه در گوشت میوه.  ASPCA اعلام کرده  با اینکه آووکادو برای بعضی حیوانات سمی است ، در گربه و سگ علائم جدی ایجاد نمی کند. اگر سگ یا گربه مقدار زیادی از گوشت و پوست میوه را بخورد ممکن است دچار بهم ریختگی خفیف معده شود.

کسانیکه حیوان خانگی دارند میدانند که چگونه دارو ها را در جای امنی دور از دسترس حیوان نگه دارند اما توجه داشته باشید که گربه ها درب بعضی ظروف را که دارای قفل گیره ای هستند باز می کنند. حتی ممکن است با بازی با ظروف دارو، آنها را بغلطانند و یا زمین بیاندازند و آنها بشکنند و یا درشان باز شود. اگر گربه های کنجکاوی دارید که روی میز یا داخل قفسه ها می روند ، ویتامینها و مکمل ها را مانند سایر دارو ها در جای امنی قرار دهید.

استخوانهای پخته وقتی شکسته می شوند لبه های تیزی ایجاد می کنند و ممکن است لای دندانها گیر بیفتند و یا در گلو گیر کنند و یا باعث سوراخ شدن معده و روده ها شوند.

چیزهای خطرناک دیگر عبارتند از نخ ، کاموا، روبان و نخ دندان که براحتی خورده می شوند.  چیز های نخی شکل و الیاف ممکن است دور زبان پیچیده شوند و یا در صورت بلع ، دور هم بپیچند و باعث انسداد روده ها شوند. گربه در مقابل کاموا نمی تواند مقاومت کند و اگر شروع به بلع آن کند، از شر آن نمی تواند خلاص شود . می دانیم که زبان گربه چقدر زبر است. این به خاطر خارهای قلاب مانند روی زبانش است ( پاپیلا، که به گربه در تمیز کردن خودش کمک می کند ) . همین خارها مانع می شوند که الیاف بلعیده شده را از دهانش خارج کند.

 

هنگام شیرینی پزی خمیر خام کیک و شیرینی را به گربه ندهید. خیلی دوست دارد ولی هیچ وقت کاسه خالی خمیر شیرینی را در اختیارش نگذارید تا لیس بزند. به دو دلیل این کار خطرناک است، مخمر های خمیر خام ، و همچنین پنیر پیتزا ، میتوانند باعث تولید گاز و نفخ شوند. تخم مرغ خام حاوی پروتئینی بنام avidin  است که باعث کمبود ویتامین B1  می شود.  این ویتامین برای داشتن پوشش سالم ضروری است. همچنین تخم مرغ خام ممکن است حاوی باکتری هایی مثل سالمونلا باشد که منجر به اسهال و استفراغ می شود.

.

از محتویات سطل آشغال تان خبر دارید؟ آنرا دور از دسترس گربه قرار دهید. بهتر است از سطل های استیل مجهز به پدال استفاده کنید که در آن محکم بسته شود. اما در مورد بقیه خانه چطور؟ با یک نگاه اجمالی متوجه می شوید که چند سطل آشغال دیگر هم در خانه دارید، داخل اتاق، حمام  و دست شویی. بیشتر مراقب پوست شکلاتهایی که در سطل زباله می اندازید باشید ، بطری خالی شامپو چطور؟  ممکن است فکر کنید که اگر گربه اسباب بازی کافی داشته باشد به چیزهای دیگر توجه نمی کند. اما همیشه گربه هایی هستند که چیز هایی را می خواهند که نباید بخواهند. به عنوان صاحب حیوان خانگی این وظیفه ماست که از ایمن بودن همه اتاقها مطمئن باشیم.

ترجمه از پت فایندر دات کام

مطالب مفید دیگر در همین سایت:

رفتارهای خرابکارانه در گربه ها

هفت روش که گربه علاقه اش را نشان می دهد

ده چیزی که گربه ها از آن متنفرند

جاهای خطرناک برای گربه ها در منزل

 

گروه
این مطلب توسط :
گروه ترجمه یوپت برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 397 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad