• Ad

درباره ساموید ها


درباره  ساموید ها

نژادی شبیه هاسکی، بسیار زیبا , مهربان و خیلی باهوش که در شرایط آب و هوایی ایران زندگی سختی خواهد داشت.

پس اگر شما ساکنین قسمت های گرمسیر ایران هستید در خریدن این نژاد سگ زیاد اصرار نکنید. این نژاد یکی از پر مو ترین نژاد های سگ بوده که پوست اونها از دو لایه ی ضخیم پرمو تشکیل شده تا بتونه تو شرایط سخت سرد مقاومت کنه , ساموید ها از خانواده ی اشپیتز ها هستند , اونها انرژی زیادی دارند.

جالب است بدانید  ساموید ها  بعنوان یک ترکیب کامل از سگ و گرگ، پارس هم میکنند ولی  زوزه هم زیاد میکشند.   , ریزش مو در این نژاد فوق اولعاده بالاست  پس شما باید حتما زمانی  را در روز برای شانه زدنشون صرف کنید.

به همین دلیل  میتونن مشکلات مربوط به آلرژی رو برای شما به همراه داشته باشند. پس حتما قبل از هر اقدامی با یک دامپزشک در رابطه با این نژاد صحبت کنید.  سایز بزرگ اونها و انرژی بالاشون باعث میشه زندگی در داخل منزل رو براشون تا حدودی سخت کنه , اما در کل با پیاده روی منظم روزانه میتونن داخل منزل هم زندگی کنند ولی زندگی در آپارتمان پیشنهاد نمیشه .

میتوان گفت ساموید نژاد تقریبا  بی مشکلی از نظر سلامتی است .  البته قابل ذکر هست که این نژاد در صورت عدم پیاده روی منظم روزانه میتواند براحتی چاق شود و این قضیه خود بیماری های بسیاری به همراه دارد. میانگین عمر آنها بین ۱۲ تا ۱۵ سال میباشد. سر و صدای اونها  با تربیت درست و تخلیه انرژی با پیاده روی قابل کنترل بوده و  اونها رو میتوان به سگ های مطیع و آرامی تبدیل کرد.

تربیت اونها در صورت شروع آموزش از دوران کودکی  ، راحت است اما در مجموع ممکن است یک دنده هم باشند. روابط این نژاد با غریبه ها و خانواده اش عالی بوده و با هر کودکی با هر مقطع سنی روابط بینظیری دارد.

 

در مجموع ، این نژاد سگ گارد نیست  و بسیار مهربان و مناسب برای خانواده ها میباشند.
منبع : داگ تیوب

 

مریم
این مطلب توسط :
مریم داودی برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 498 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad