• Ad

درباره طوطی خاکستری آفریقایی


درباره طوطی خاکستری آفریقایی

اين طوطي ها به عنوان بهترين سخنگو در کل سلسله طوطي ها، مشهورند. آنها مي توانند طوری صدای انسان را تقليد كنند كه مي توانيد آنها را يك انسان در حال صحبت در نظر بگيريد.

.

دیگر ویژگی منحصر به فرد این پرندگان، تقلید سایر صداها مثل چکه کردن شیر یا تجهیزات ساختمان، می باشد. همچنین تمام عبارات و کلماتی که نباید تکرار شوند را یاد می گیرند. آنها خیلی پر سر و صدا نیستند اگر چه گاهی مدت زمانی به صحبت ادامه می دهند. اگر احساس خطر کنند شما متوجه می شوید چون صداهای تیز تولید کرده و جیغ های بلندی می کشند.

.

طوطی خاکستری آفریقایی یا کاسکو، خیلی باهوش است و برای پیشرفت نیاز به تحرکات محیطی دارد. این پرنده براحتی افسرده و ملول می شود و این امر می تواند منجر به مشکلات رفتاری – مثل کندن پر – شود.  ظاهراین پرندگان زود  نامرتب می شود و بالهایشان نیاز به آراستن دارد. اگر هنگام کوتاه کردن پرهای بال، پرنده دچار آسیب شود، به کمک دامپزشک نیاز خواهید داشت.

کاسکو تیمنه

.

کسی که وقت کافی ندارد، نباید طوطی خاکستری آفریقایی را به عنوان حیوان خانگی نگه دارد چون آنها نیاز به تحرک دارند و این بدان معنی است که نمی توان آنها را فقط به قفس محدود کرد. چون آنها در اثر تغییر محیط یا حالت ناامیدی، عصبی می شوند و صاحب پرنده در صورت  عدم توجه خواهد دید که پرنده پرهایش را می کند. یک تغییر رفتاری دیگر پرنده، زمانی است که بالغ می شود، در این حالت به شدت از قفس خود محافظت می کند و ممکن است خجالتی شده و از چیزهای جدید دوری کند.

.

انتخاب غذای مناسب برای این پرنده امر مهمی است، چون تغذیه، میزان سلامتی حیوان، سطح استرس و توانایی  یادگیری صحبت کردن، را به شما نشان می دهد.  طوطی خاکستری آفریقایی با پرندگان دیگر بسیار فرق دارد چون رژیم غذایی آنها متفاوت بوده، خودشان آن را انتخاب می کنند و انواع مختلفی از خوراکی ها را می خورند. اگر می خواهید به طوطی خاکستری آفریقایی غذاهایی را بدهید که خودتان می خواهید، با شروع آموزش و دادن آن غذاها از سن ۱۲ هفتگی بهترین نتیجه را خواهید گرفت.

.

بسته به اینکه چطور آنها را آموزش دهید، بعضی از طوطی های خاکستری آفریقایی فقط غذاهای نرم می خورند، در حالیکه عده ای دیگر فقط از میوه های سخت یا سبزیجات و غیره تغذیه می کنند. به عنوان صاحب حیوان این وظیفه شماست که به او انواع میوه ها و سبزیجات را بدهید و ببینید او کدامیک را بیشتر دوست دارد. مراقب باشید، اغلب طوطی های خاکستری آفریقایی به علت کمبود کلسیم در غذا بیمار می شوند. به آنها غذاهایی بدهید که مقادیر مناسبی کلسیم دارند مثل تخم مرغ آب پز، اسفناج، انواع زغال اخته، ماست و غیره.

مکمل غذای کاسکو

.

اگر طوطی خاکستری آفریقایی از خوردن غذاهای کلسیم داری که ذکر شد امتناع می کند، به او ۳-۲ بار در هفته مکملهای غذایی حاوی کلسیم بدهید. یکی از نکاتی که باید در مورد این پرنده به آن توجه داشته باشید این است که ممکن است حتی یک روز کامل آب نخورد چون آب مورد نیاز بدنش را از طریق میوه جذب کرده است.

.

رژیم دارای کلسیم، طوطی خاکستری آفریقایی را سالم و با پرهای قشنگ نگه می دارد و سطح استرس را کاهش می دهد. استرس می تواند منجر به کندن پرها یا جیغ کشیدن شود. یک طوطی خاکستری آفریقایی سالم زود یاد می گیرد و به آموزش زبان سریع و خوب پاسخ می دهد.

منبع: سایت exoticpetbirds

گروه
این مطلب توسط :
گروه ترجمه بیاباما برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 307 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad