• Ad

درباره کاکاتو ها


درباره کاکاتو ها

.
كاكادو پرنده ي بومي استراليا، پاپوآ در گینه نو و اندونزی است، اما امروزه مي توان آن را در نقاط زيادی مشاهده كرد. بيشتر از 40 گونه مختلف از اين پرنده وجود دارد كه آنها را به دو گروه كاكادوی سياه و كاكادوی سفيد تقسيم مي كنند.

.

گونه ها شناخته شده تر که به عنوان حیوان خانگی نگهداری می شوند عبارتند از:

.

.

.

کاکادوی کاکل زرد ( sulphur crested cockatoo ) ،

sulphur crested cockatoo

 کاکادوی گالا ( galah ) ،

کاکادو گالا Galah

کاکادوی بزرگ میچل ( mitchell  ) 

major mitchell

و کاکادوی سیاه دم قرمز ( red tail black ) .

red tail black

گونه های زیاد دیگری از این پرنده وجود دارند که به علت هزینه  زیاد به عنوان حیوان خانگی نگهداری نمی شوند. کاکادوهای خانگی حضور شما را در اتاق به وضوح حس می کنند.

.

به کاکل عمودی اش توجه کنید که هنگام فرود آمدن، یا احساس خطر یا هیجان بالا می رود. نوک قوی و سنگین آنها برای شکستن دانه های بزرگ مناسب است، اما مواظب باشید چون گاز گرفتن آنها می تواند قوی و آسیب زننده باشد.

.

بعضی از گونه های کاکادو تا ۱۲۰ سال عمر می کنند و حیوان خانگی مناسبی هستند برای کسانی که یک دوست برای تمام عمر می خواهند. آنها از ارتباط فیزیکی با صاحب خود لذت می برند اما اگر به آنها کم توجهی شود ممکن است پر سر و صدا شده و رفتارهای نامطلوب در آنها پدیدار شود. یکی از راههای ایجاد لذت برای پرنده در خانه، داشتن آموزش مداوم از سن جوانی است. این امر به دوری از رفتارهای مخرب کمک می کند. وقتی صاحب کاکادو به او توجه شایانی نشان دهد، پرنده خوب پیشرفت خواهد کرد.

black-palm-cockatoo

.

این پرندگان می توانند سخنگویان خوبی بشوند اما جیغ های بلندی هم می کشند و این چالشی است که صاحب طوطی با آن مواجه است و نباید از آموزش دلسرد شود. چالش دیگری که طی آموزش فرمانبرداری با آن مواجه می شوید، گاز گرفتن و جویدن مفرط است. این می تواند شامل جویدن سیم های برق نیز باشد که منجر به آتش سوزی خانه می شود.

منبع: سایت exoticpetbirds

.

 بیشتر بخوانید:

کاکادو گوفین

کاکادو اینکا

کاکادو پالم

طوطی های کاکادو

گروه
این مطلب توسط :
گروه ترجمه بیاباما برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 589 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad