• Ad

روشهای برخورد با پرکنی طوطی


روشهای برخورد با پرکنی طوطی

درمان پرکنی طوطی ممکن است خیلی سخت و پیچیده ای باشد و بسته به علل آن دارد.

شروع  پرکنی از پرهای زیر سینه آغاز می شود و پس از مدتی به سراغ  بال ها خواهد رفت. این بیماری بسیار رایج و خطر ناک است و پرها رویش مجدد نخواهند داشت چون فورا به وسیله طوطی جویده می شوند. بطور قطع ایجاد این وضعیت اختلالی در پرنده ریشه ای روحی و روانی دارد که مشابه جویدن ناخن در انسان است.  حتما توجه داشته باشید که این بیماری کشنده است. هچنین ظاهر طوطی شما را بسیار خراب خواهد کرد.

طوطی ها از هوش بالایی برخوردارند و یکبار برای همیشه جفت خود را انتخاب می کنند. طوطی سانان  کوچک و بزرگ حتما باید همدم مناسبی داشته باشند در غیر این صورت افسرده و کسل خواهند شد حالا این همدم ممکن است یک جفت باشد و یا یک انسان.  در بسیاری از موارد که شما طوطی خود را دست آموز میکنید اما پس از گذشت مدتی، دیگه  عشق و علاقه سابق را به پرنده خود نمی دهید، این  موضوع کم توجی صاحب به حیوان حتی به میزان کم هم که باشد فورا موجب عصبی شدن طوطی می شود. در این مواقع تنها راه درمان پرکنی طوطی رفع این مسئله است.

>>می توانید یک طوطی دیگر را هم دست کم برای امتحان برای مدتی به خانه بیاورید این احتمال هست که طوطی شما با او سرگرم شود و دست از پرکنی بردارد. اگر هم جواب نداد باز طوطی دیگری را جایگزین کنید. احتمالا توجه طوطی اصلی  به شما کم خواهد شد و با طوطی جدید سرگرم می شود.

>> اگر مکان نگهداری و صاحب طوطی عوض شده می بایست فورا نزد صاحب قبلی خود بازگردد یا اگر در طول روز زیاد در خانه تنها می ماند باید بدانید که روشن کردن رادیو و تلویزیون برای او  فایده چندانی نخواهد داشت. ضمنا طوطی ها خصوصا طوطی های بزرگ که معمولا در خانه تنها نگهداری می شوند اصلا خوششان نمی اید غیر از خودشان حیوان دیگری نزد صاحبشان نگهداری شود حتی اگر آن حیوان سگ باشد. ولی چنانچه توجه کافی را به او داشته باشید حتی با سگ ها نیز بطور مسالمت آمیزی همزیستی خواهند کرد.

>>از اسباب بازیهای  طوطی جهت سرگرم کردن طوطی خود استفاده کنید.

>> یک راه ساده سنتی برای درمان پرکنی طوطی اینست که از یک آب پاش  مانند آب پاشهای کوچک برای گل و گیاه یا آرایشگاه ها  استفاده کنید.  داخل آب پاش سرکه سفید بریزید و با کمی آب حل کنید و روی پرهای طوطی خود  اسپری کنید .

همچنین این روشها را نیز در نظر داشته باشید.
>> در طول روز به طوطی توجه کنید، اجازه دهید از قفس بیرون بیاد و اسباب بازی را برایش بیرون از قفس فراهم کنید.
>>طوطی ها و مخصوصا  کاسکو را در جای گرم مانند کنار بخاری قرار دهید و یک روز درمیان روی پرهایش با آبپاش آب بپاشید تا پرهایش از خشکی در باید اما در خیس کردنش زیاده روی نکنید.
>> یکی از دلایل پرکنی طوطی ها نرسیدن مواد ضروری برای بدن می باشد. از غذاهای تقویتی تجاری خریداری کنید.

مطالب مفید در مورد طوطی ها: علت پرکنی طوطی ،  مواد غذایی ممنوع برای طوطی ها، نژاد طوطی ها ، خرید طوطی های ما در سایت

 

تعداد بازدید از این صفحه : 272 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad