• Ad

سوالات لازم قبل از قبول سرپرستی گربه


سوالات لازم قبل از قبول سرپرستی گربه

گربه می تواند محیط خانه را گرم کند.
چیز خاصی در گربه وجود دارد هنگامی که کنار پنجره چرت می زند یا بعد از یک روز پراسترس روی پاهای شما خرخر می کند. گربه ها در لحظات سخت مثل آرامبخش عمل می کنند اما قبول سرپرستی گربه نباید یک تصمیم لحظه ای و فوری باشد.

.

قبل از این کار باید از خود سئوالات زیادی بپرسید. اطمینان حاصل کنید که می توانید مواظب گربه باشید و محیطی امن و آرام برایش فراهم کنید.

.

اینجا ۶ سؤال مطرح شده که به شما در تصمیم گیری کمک می کند:

.

۱-     آیا می توانم نیازهای گربه را تأمین کنم؟

گربه به چیزی بیشتر از نوازش و جای گرم برای خوابیدن نیاز دارد. هزینه غذای با کیفیت، وسایل، اسباب بازی و دامپزشک زیاد است. اگر چه مشکلات سلامت، تمیز کردن دندان ها و ویزیت سالانه دامپزشک هزینه زیادی دارد، راههایی برای کاهش هزینه های دامپزشکی وجود دارد:

در بعضی فروشگاهها طرح بیمه حیوانات خانگی ارائه می شود. این طرح ها مزایای مختلفی دارند که بستگی دارد به سن گربه، تاریخچه پزشکی او، و پوشش دهی. هنگام  پذیرش یک طرح، نکات آن را دقیق بخوانید. بعضی از آنها محدودیت زیادی در موارد تحت پوشش دارند.

هزینه های نگهداری گربه

۲-     آیا خانه  شما برای گربه مناسب است؟

قبل از آوردن گربه از این موضوع مطمئن شوید. اگر مستأجر هستید، قراردادی با موجر امضاء کنید که به شما اجازه دهد گربه نگه دارید. شرایط تغییر می کنند. صاحب ساختمان ممکن است عوض شود و فرد جدید علاقه ای به گربه نداشته باشد. امضای توافق نامه شما و گربه را در این شرایط از تغییر خط مشی مصون می کند.

همیشه دیگران را در نظر داشته باشید. اگر هم خانه دارید مطمئن شوید که او هم با داشتن گربه موافق است. همه افراد از همراهی گربه ها لذت نمی برند.

کسانیکه گربه دوست ندارند

آینده را نیز در نظر بگیرید. آیا این منزل دائمی شماست یا تصمیم به نقل مکان دارید؟ متأسفانه بسیاری از افراد بعد از تغییر شرایط،  گربه ها را بی سرپرست رها می کنند چون در شرایطی قرار می گیرند که حیوانات در آن پذیرفته نمی شوند.

روحیات صاحبان گربه ها  و صاحبان سگ ها

کافه گربه ها

.

اگر تصمیم به نقل مکان دارید از مناسب بودن خانه جدید برای گربه مطمئن شوید. در امریکا سایت خوبی برای پیدا کردن خانه هایی که حیوان را در آن می پذیرند مراجعه به Rent.com است. این سایت به یافتن خانه  مناسب با بودجه مناسب که اجازه داشتن حیوان را هم به شما می دهد، کمک می کند.

.

جابجایی در گربه ها

.

خانه برای گربه ها

.

۳-     از نظر آلرژی چک شوید.

متأسفانه بعضی از افراد به بزاق، چربی پوست و شوره  گربه حساسیت دارند. حساسیت می تواند خفیف یا شدید باشد – از عطسه تا آسم و کهیر. آنتی هیستامینها، تزریق برای حساسیت و فیلترهای HEPA می تواند آلرژی را کم کرده یا از بین ببرند اما در موارد شدید کارآیی زیادی ندارند. قبل از آوردن گربه همه  اعضای خانه را از این بابت کنترل کنید.

.

زندگی با آلرژی به گربه

گربه های کمتر آلرژی زا

.

بعضی از نژادها حساسیت بیشتری ایجاد می کنند ولی هیچ گربه ای وجود ندارد که اصلاً باعث حسایت نشود. نژادهای   Bengal, Balinese و Russian Blue آلرژی کمتری ایجاد می کنند چون پروتئین Fel D1 در آنها کمتر است. این پروتئین عامل آلرژی به گربه است. اغلب مردم به اینها آلرژی ندارند ولی هیچ تضمینی وجود ندارد.

آلرژی به گربه

در صورت امکان قبل از قبول سرپرستی، چند ساعتی را با گربه ای که می خواهید به خانه بیاورید بگذرانید. تکرار این ملاقاتها به شما کمک می کند که بفهمید آیا به آن گربه آلرژی دارید یا نه.

.

قبول سرپرستی یک گربه مناسب

.

۴-     آیا خانه  شما برای گربه آماده است؟

برای گربه، خانه باید شرایط لازم را داشته باشد. آیا دوست دارید وسایل گربه، اسکراچر و اسباب بازی هایش در خانه شما باشد؟ ظرف خاک و وسایلی که ذکر شد جزو دائمی دکوراسیون خانه شما خواهند بود. ظرف خاک در همان مکانی که زندگی می کنید قرار خواهد داشت – نمی توانید آن را در یک کابینت یا یک قفسه بگذارید.

نگهداری گربه در خانه

آیا با موهای گربه می توانید زندگی کنید. ریزش مو وجود خواهد داشت. باید به آن عادت کنید. گربه ممکن است استفراغ کند یا گاهی بیرون از ظرف خاک دفع کند. اینها را باید در نظر داشته باشید.

.

جاهای خطرناک برای گربه ها در منزل

.

ممکن است گربه  شیء با ارزشی را بشکند یا مبلمان را چنگ بزند. آیا ظرف شکستنی را در کابینت می گذارید و برایش تعداد زیادی وسایل چنگ زدن تهیه می کنید؟ عمل جراحی برداشت ناخنها به هیچ وجه توصیه نمی شود.

مشکلات گربه در خانه

.

۵-     آیا زمان کافی برای گذراندن با گربه دارید؟

بسیاری از افراد گربه می گیرند چون شنیده اند که نیاز به مراقبت زیادی ندارد. فکر می کنند تنها احتیاجات او غذا و تمیز کردن ظرف خاک است. اغلب گربه ها ساعات طولانی تنها و بیکار در خانه می مانند. بعضی افراد وقتی به مسافرت می روند گربه را تنها می گذارند. ظرف خاک اغلب نادیده گرفته شده و چند روزی یک بار یا حتی کمتر تمیز می شود. افراد متعجب می شوند وقتی گربه در این شرایط از ظرف خاک استفاده نمی کند یا مشکلات دیگری را بروز می دهد.

وقت گذاشتن برای گربه

.

گربه ها موجودات کم نیازی نیستند. علاوه بر چند وعده غذا در روز، تمیز کردن ظرف خاک بطور مرتب، و نوازش و آراستن موها، آنها نیازهای فیزیکی و ذهنی هم دارند و کسی باید با آنها ارتباط برقرار کند. تنها و بیکار ماندن گربه اغلب منتهی به خواب آلودگی، افسردگی و چالشهای رفتاری می شود.

.

افسرده شدن گربه خانگی

.

قبل از آوردن گربه از داشتن زمان کافی برای او مطمئن شوید. او هر روز نیاز به توجه دارد. باید او را نوازش کنید. و با او بازی کنید. حتی وقتی بیشتر از یک گربه دارید با اینکه با هم سرگرم می شوند ولی بازهم به توجه شما نیاز دارند.

نگه داشتن گربه در منزل

.

۶-     آیا حیوانات دیگری هم در خانه هستند؟

بعضی از کسانی که می خواهند یک گربه بیاورند سگ یا گربه  دیگری هم در خانه دارند. همه  گربه ها دوست ندارند که با حیوانات دیگر هم خانه شوند یا صاحب آنها با گربه های دیگر بازی کند. ایمنی و راحتی تازه وارد را در مقابل حیوانات قبلی تأمین کنید. خلق و خو و سابقه  آنها را بدانید. سوابق نشان می دهد که سگ ها می توانند در صلح و آرامش با گربه ها زندگی کنند. هرگز گربه را به خانه ای نیاورید که سگ به او حمله کرده و او را می ترساند.

نگهداری گربه با حیوانات دیگر

.

اگر گربه های دیگری از قبل در خانه هستند مطمئن شوید که آنها و گربه  جدید با هم خوب کنار می آیند. بعضی از گربه ها با سایر گربه ها تعامل خوبی دارند اما بعضی دوست دارند تنها شاه یا ملکه  خانه باشند.

.

اگر چه وجود یک گربه در خانه فوق العاده است، مسئولیت و تعهدات آن جدی است. قبل از هر اقدامی این سؤالات را از خود بپرسید تا مطمئن شوید شما و خانه تان برای داشتن گربه آماده اید. در این صورت استرس شما و گربه کمتر خواهد بود.

ترجمه از سایت catster

گروه
این مطلب توسط :
گروه ترجمه بیاباما برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 577 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad